Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Radusor,

to je v pohode , ked sa zmýlim alebo niečomu nerozumiem tak to priznám . Skutočne som VSA neregistroval, na internete je tolko "super" noviniek ohladom tradingu , že je to až nezdravé a vôbec sa už nečudujem nováčikom ktorý nevedia čoho sa chytiť a pri tom maju plný net "super systémov".... :)

S VSA je to tak ako aj s PA každý si to môže vysvetlovat po svojom , presnejšie používať. Prechádzal som aj nejake fora s PA a skutočne pri niektorých "odborníkoch" mi ostáva rozum stáť ked maju plné ústa kecov o PA a v garfoch maju minimálne 5 indikátorov vo farbách ala Karibik, do toho všetkeho ešte zakresluju PA formácie a to som sa nestretol s takými PA tradermi ojedinele takže ked na to natrafí niekto kto o PA ešte nepočul urobí sa na to názor ako ja na základe jedneho exota a dalej som sa tým nezaoberal. No stávaju sa aj horšie veci... ;)

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

@ Gladiator028:
Vdaka. Vazim si, ze si to nenechal tak. Poviem pravdu, ze som bol chvilku, cca. pol dna poriadne zmeteny. Teraz sa vcelku tesim a co je hlavne :) dodalo mi to ako sa vravi novu krv do dalsej prace s/nad trhmi.

@ all:
ked sa zorientujem v problematike, tak ze budem spokojny sam so sebou, hodim nejaky(e) screen(y) a uvidime.

Marek.

PS1: ako to vidite s tym stretkom v roku 2010? zacneme cosi riesit?
PS2: inak som vcelku zvedavy, ci FGBL zajtra prelomi "definitivne" 123-ku :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to All

Zdravím všechny,
jede tady ještě někdo kluzákovou metodu na FESX? Je jedno, jestli na sim nebo live, ale mohlo by být přínosné, kdyžbychom si tady vyměňovali své poznatky z každodenního obchodování FESX, právě tímto zajímavým systémem, jen tak se může člověk zlepšovat...
Dneska jsem žádný obchod neměl, takže uvidíme zítra. Jedu na 15 min. grafu...

Všem přeji hodně úspěchů... ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to All Zdravím všechny, Po několikadenním čekání na správný signál k obchodu jsem se dnes konečně dočkal a níže přikládám screenshot. Vstup short na 2774 v 11:22 a výstup na 2762 v 11:45, tedy profit 120 euro, SL 60 euro. Jediné, co mě mrzí je, že jsem mohl čekačku nastražit už výše na hodnotě cca 2781, protože se trh správně formoval a dalo se to očekávat. Kdo bude chtít, tak mě může klidně zkritizovat, kritiku vítám... Díky. Všem přeji hodně úspěchů ;) (tu) Marek

12525

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO Marek53
Zdravim te. Snazil jsem se presne prijit na pravidlo tveho vstupu. Rozumim tomu dobre, ze jsi vstupoval pri protnuti RSI a ne zelene MACD 26? Snazim se najit co nejpresnejsi a nejjednoduchsi pravidla pro vstup do obchodu s pomoci Kluzakove metody. Na vyssim TF co ti reklo, tady se zmenil trend na SHORT? Byl to odraz od R 2801 a pote protnul PP 2871 (TF 60M) ? Mam uplne stejny SL a take PT v tomto trhu. Pral bych si aby to bylo alespon 1:3 (180).
Backtestoval jsem 2009 FESX FINWIN metodou. Jen 2 mesice za cely rok dopadly profitabilne, zbytek skoncil na nule a nebo katastroficky. Prumerny pocet obchodu 11 v mesici. O RRR ani nemluve. Kluzakova metoda se mi zamlouva vic pro tyto trhy.
P.S.: Jeste bych ti rad, jestli muzu doporucil ukladat svoje screeny v ninjovi pomoci "SAVE AS IMAGE" (ulozit jako obrazek) - coz je mnohem pohodlnejsi a viditelnejsi. Najed si mysi na svuj graf v ninjovi, stiskni prave tlacitko mysi, najed si "SAVE AS IMAGE" (ulozit jako obrazek), jmeno je zadano automaticky, vyber si kde to chces ulozit (nejjednoduchsi jen na plochu) vyber "SAVE AS TYPE" (ulozit jako) PNG (PNG - je mnohem lepsi na technicke obrazky nez JPG, JPG neni tak kvalitni)).

Hodne uspechu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cookj

Díky za komentář (tu).
Vstupovat se snažím právě tak, aby to nekolidovalo s 60 min. grafem, tedy když dostanu signál na 15 min. grafu, trh na 60 min. grafu se musí nacházet buď nad EMA55(zlutá čárkovaná čára) v případě long vstupu nebo pod EMA55 v případě short vstupu, nebo to EMA55 musí právě procházet do směru trendu na 15 min. grafu. Zjistil jsem, že signály na 15 min. grafu nevycházejí, když to nepotvrzuje 60 min. graf, sleduji tedy především trend na 60 min. grafu a podle toho vybírám vstup na 15 min. grafu.
Pro vstup používám na doporučení Gladiatora028 čekací příkazy STOP a ty se snažím umís'tovat pod nejbližší supporty (short) nebo nad nejbližší resistance (long). Může se jednat klidně jen třeba o 2 nebo 3 nejbližší úsečky.
Pravidlo pro umísťování těchto příkazů mám taky to, že tyto resistance nebo supporty se musí již nacházet na "druhé" straně do směru předpokládaného trendu, tedy EMA55 na 15 min. grafu již musí být proražená a já potom čekám na potvrzení MACD a RSI zároveň a to pouze když překračují "prostřední" úrovně na těchto indikátorech, jiné situace mě nezajímají, snažím se jít pouze na "jistotu", určitě si tím zvýšuji pravděpodobnost úspěchu.
Taky bych rád PT 180, vím, že je to reálné, ale zatím dávám jen PT 120, sem ve větší psychické pohodě.
Samozřejmě všechny tyto obchody jsou zatím jen na demu, ale myslím, že se již zlepšuji (tu).
Když budeš mít nějakou otázku, tak klidně napiš a zkusíme to pořešit :D
Za toto všechno děkuji Gladiátorovi028, bez jehož pomoci, bych se asi nehnul dopředu ;) (tu)...

Ještě jednou díky a všem přeji hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vsechny! Dnes se zase vyrysoval zajimavy signal. Zajimalo by me jaky maji nazor ostatni ohledne meho vstupu a vystupu. TF 30M DOWNTREND portvrzen - trh se nachazi pod EMA 55 VSTUP 2 ticky pod prorazenim DB VSTUP byl potvrzen nejdrive RSI prekracujici 50 a pote MACD 26 prekracujici 0 linii (rozdil mezi RSI a MACD dve 5M usecky) Jelikoz je trh mene volatilni mel jsem vystoupit na PT 120 - coz take signalizoval pivot VYSTUP BE+1

12536

12537

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cookj

Zdravím tě,
Docela povedený obchod, ale osobně bych nastražil čekačku na cca 2730, což by se mi jevilo jako nejbližší významnější support, ale to je jen můj osobní názor. PT bych měl fixní 120, samozřejmě se z trhu v této situaci dalo vytěžit víc, ale těch 120 by bylo celkem "jistých".
Dnes sem neobchodoval, neboť se na 15 min. grafu nevyskytl signál podle mých představ a myslím, že jsem dobře udělal... (tu)

Všem přeji hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All, ahojte, nechcem Vám do toho velmi kecat, ale musím Vám zdôraznit -ukázať jedno vodítko podla čoho sa rozhodovať pri stanovení PT. V prvom rade aj ked neobchodujete PA treba zvládnut aspoň základne pravidlá stanovenia "mantinelov"pre obchod . Už som to X krát písal , ale vidím , že väčšina má tunelove videnie, nič vo zlom. Jednoducho sa zafixujete na svojich 120 eur a ostatné Vás nezaujíma , v skutočnosti čerpáte z trhu v priemere len 10% možného profitu, čo je z dlhodobeho hladiska stratová záležitosť. samozrejme treba byť opatrný a nemať velké oči , ale ked príde príležitosť na ktoru čakáte nikolko dní tak je fakt škoda minuť jeden náboj na zastrelenie vrabca ked trochu dalej po lúke kráča jeleň šesnastorák.... ;) Trh sa stále hýbe v mantineloch , ked tie mantinely opustí (pokial nejde o zmenu trendu) stále sa vráti na "staré hrisko" teda ak je mimo ako na screene a začína sa otáčať môžte s velkou pravdepodobnostou predpokladať že sa vráti minimálne po spodnu hranicu "hriska" ak je trend slabší, teda vopred si viete vyrátať predpokladaný možný profit, len sa netreba báť a nezatvárat zakaždým ked je tam vyššia suma ako 100-ka lebo potom Vám to ostane zafixované v hlave , že je to akási magická hranica a budete sa báť pozriet dalej do sveta , stále budete behat po svojom dvore a nevýjdete von aby Vás náhodou nezrazilo auto , aj ked na blízku nijake nieje :-))) Nič vo zlom, ale ušla Vám pointa klzakovej metody , je to metoda na dlhe pohyby a teda aj väčšie profity nie na skalpovanie trhu, na take male profity stačí obchodovat 3 min graf "podla oka". Urobte si čas a ručne rolujte graf rok do zadu po jednotlivých mesiacoch , vyznačte si všetky pohyby ktoré vznikli po prerazení troch klzakov to si potom zpriemerujte a budete vediet s akým PT sa dá v reále počítať. Fakt je škoda nevyuživať celý potenciál tejto metody, takto budete prešlapovat na mieste , lebo stovku po stovke "škrabat" na nejaku tisícku je fakt "sadizmus"... ;) aj ked niekoho to možno rajcuje..... ;) Slabý verí v šťastie silný verí v príčinu. Gladiator028

12545

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028,

teraz si sa mi trafil do problému, ktorý zrovna riešim. Taktiež často beriem z trhu len časť možného zisku a to na základe MAE/MFE, ktoré mám z testov. Ako som už písal, obchodujem len večer a tých príležitostí v týchto hodinách je o niečo menej, taktiež trh často nemá tú silu ako pri otvorení, preto často beriem menší zisk. Je to i o určitej psichickej odolnosti, keď som v profite 100 (NQ), nato trh spraví korekciu, vráti sa k B/E a potom zasa vyrazí a je z toho napr 200, prípadne nevyrazí a potom je tá 100-ka fuč. U mňa je to zapríčinené hlavne veľkosťou účtu, že som z toho tak nervozny a to je hlavný dôvod prečo beriem radšej malé profity a bojím sa v obchode vydržať o niečo dlhšie. Chcel som tým len povedať, že tvoj príspevok je veľmi výstižný a pravdivý, len každý to má v hlave poskladané inak. Snáď to raz prekonám, ako si pekne napísal "lebo stovku po stovke "škrabat" na nejaku tisícku je fakt "sadizmus"... to teda je a už ma to poriadne se..e :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,

je škoda, že sa nemôžeš účastnit na trhu skôr , lebo jasne že tak klesá aj možnosť profitu to je zas druhá stránka veci. Ked sa z trhu vytrácaju obchodníci tak nemôžeš očakávat nejaké zázraky. NQ nemám "naštudovaný" , ale aj tu platí to isté, zameraj sa presne na čas kedy obvykle vstupuješ do trhu a kedy končíš , zafixuj sa len na tento čas a všimni si kedy sa trh len vráti na korekcii a kedy to korekcia nieje , ale ide o otočenie trendu, určite nájdeš opakujucu sa formáciu ktorá tomu predchádza hoci nie vždy v tej istej podobe ,ale má veľa spoločných znakov. Ked budeš vediet identifikovat aspoň tento moment ktorý ťa podrží v trhu dlhšie aspoň o dalšiu stovku si na dobrej ceste "rásť" a stým aj Tvoj účet..... (tu)

Slabý verí v štastie , silný verí v príčinu.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028

ďakujem za ďalšie rady z tvojho "arzenálu" :), skúsim si k tomu večer sadnúť. Na tomto tvojom posledom screene mi zasa docvakli niektoré veci. Ja sa na trh pozerám dosť " z blízka" i keď na 15 min TF, ale na monitore mám zobrazené tak 3-4 dni dozadu. Keď sa na to pozerám z tvojho pohľadu, tak nejak mi to začína byť jasnejšie :), booože, keby som v tom stále nehladal nejakú vedu a zameral sa skôr na jednoduchosť...........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...