Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Marek53,

kzakova metoda je v pohode , zarábala a zarábat bude stále lebo je založená na jednoduchých princípoch , ale ako všetko v tradingu tak aj to je vecou prístupu a očakávaní aké ma jednotlivý trader. Mna vadilo jedine to, že aj napriek úspešnosti metódy som videl , že uberá na možnom väčšom potenciále z obchodu , teda že ked pri klzákoch nastupuješ nad nimi získaš z obchodu 250 Eur no ked vstupuješ z pohladu PA metódy do toho istého obchodu môžem získať 350 Eur. Teda pri PA systeme ked pracuješ s čistou cenou dosahuješ ovela lepšie profity s menším rizikom ako pri klzákoch . Nepotrebuješ tam , žiadne "požehnanie" indikátora pre vstup. Každý indikátor Ti ukazuje históriu 3 usečky dozadu , teda ti ukazuje pravdepodobné smerovanie trhu , no ked Ty to vieš vyčítať z formácie úsečiek, otváracich a zatváracich cien tak je Ti indikátor nanič. SL- ked ho dáš pod klzáky tak si spravidla 2-3 usečky pod cenou teda potrebuješ väčší SL , ked vstupuješ na ST úrovni si pod cenou 3 ticky , hovorím o významnej ST úrovni a tá ked je porušená tak Ti nepomôže väčšinou ani 10 tickový SL .

Vasto,

o VSA som nepočul tak sa k tomu nebudem vyjadrovať, ale nebolo by od veci keby si tu hodil nejaký screen s touto metódou obchodovania možno sa to niekomu hodí. Pozrieme ....posudime ....zahodíme... ;)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Díky za tvoji odpověď. Největší problémy při obchodování kluzákové metody mám právě s umístěním SL a správným určením ST(sice přesně nevím, co tato zkratka znamená, ale tuším, že snad support nebo ressistance významnější úrovně?). V této době se snažím pracovat s čekačkami, ale mám problémy se správným určením ST úrovně, SL mám většinou fixní na 60 euro, což asi taky není to pravé ořechové. Připadám si jako trouba, začátky s něčím novým jsou kolikrát obtížné. Pomohlo by mi, ale myslím, že i ostatním tady ve vlákně, kdyžbys nám, prosím uvedl nějaký příklad, jak správně umístit SL a jak správně určit ST úroveň při kluzákové metodě. Ještě jednou se omlouvám, za mé neustálé dotazy.

Předem ti děkuji za případnou odpověď a všem přeji hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek 53,

o tom je cele toto vlákno , nieje žiaden rozdiel medzi určením ST (support/rezistencia) úrovne pri klzákoch a pri PA, je to jednoducho cena a jej pohyb v čase. Takže čo nájdeš hocikde na PA screene v tomto vlákne platí to aj pre klzákový systém, mimochodom SL 60 Eur nieje najhorší pokila ideš pre 200 Eur a vyššie.
Zameraj sa na RU (rastove úsečky) tie väčšinou taketo úrovne predstavuju okem urovní CG.

Vasto,

vygoglil som si VSA , nieje to na zahodenie lebo pojednáva o cene teda môže to byť použitelné , je to akasi podoba Market profile.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Díky za odpověď. SL 60 eur a PT aspoň 200 eur? Jsem rád, když trh dojde pro PT 120 natož 200 nebo více :S...
Spíš bojuji s tím, abych nebyl vyhozen na SL předčasně, ale naštěstí jedu ještě demo, ale jelikož mám již nějaké zkušenosti i s live účty, tak si dovolím tvrdit, že psychicky je pro mě demo stejně náročné jako live, protože to beru vážně. Když mám ztrátu na demu, tak mám stejné pocity, jako jsem míval ztráty na live. Možná mi to někdo nebude věřit, ale na mě to působí stejně. Někdo na demu nervy nemá, já je mám, ale myslím, že je to spíš výhoda (tu)...
Budu se tedy zaměřovat jen na "jasné" situace a zdokonalovat umísťování čekaček. Taky zřejmě přejdu striktně na čas obchodování, jak si tady uváděl, tj. od 9 do 11 a od 14:30 do 17, aspoň do toho nebudu pořád čumět a nebudu mít zbytečné nervy...

Všem přeji hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

@ Gladiator028:
dik za odpoved. mne to pripadalo "podobne" ako to co tu "vyucujes", len podla tvojej metody systemu som nikdy nevedel (mozno som na to neprisiel, asi moja chyba), ci trh pojde na sever alebo na juh. A VSA mi dost pripomenulo tvoj slogan: "slabý verí v šťastie silný verí v príčinu", tak som si pomyslel, ci nemas nejake skusenosti, prip. ci si odtial necerpal nejake vedomosti a pod.

@ radusor:
dik za uvedenie linky, mna nenapadlo ju uviest pri pisani otazky

Vsetkym pekny den, Marek

PS: kazdopadne ci uz PA, alebo VSA su pomerne subjektivne zalezitosti, ostava u mna, zatial, problem so spisanim obchodneho planu a to najma checklistu. Takze ak by niekto mal nejaky hint ako na toto spisat obchodny plan, potesim sa. Obavam sa ale, a zaroven tesim, ze ten sa vybuduje len a len cumenim do grafov a uvedomovanim si ceny, volume a najma sameho seba :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vasto,

je to podobné z toho dôvodu že oba systemy pracuju s cenou a myslím si že je lepšie "raz vidieť ako 100x počuť " pretože vizuálna pameť je lepšia . Napríklad pri opciach s ktorými teraz zápasím ma blbli tie "holo"grafy kde je len strike cena , jedna linka hore jedna dole akože noha ako napríklad Iron Condor no ked som si to dal do garfu a znázornil tam bolo to v pohode.

Všetky údaje máš v usečkách stačí ich naštudovať , stačí keby si sa naučil obchodovat len RU, ked sa presuva trh a nič iné nepotrebuješ vedieť. Sledovat kde je kolko objednávok v číselnej podobe je velmi pekná vec až na to že ak to sleduje 70% traderov tak kde je potom výhoda? (J.Ross) a plne sa stým stotožnujem . Stači zobrat len jeho obchodný štýl , ako krásne sa dá manipulovat verejnost s "domnelými" objednávkami . Insideri si posuvaju latku vyššie a vyššie a stádo ide za tým ako pes za slaninou. Informácie sú dôležité a významné no správy už nemajú skoro žiadnu hodnotu lebo ich už pozná každý.

Príklad: Dostaneš odo mna informáciu že idem ako výrobca chipsov kúpit na burze 1 milion ton zemiakov , táto informáciu má pre Teba cenu zlata lebo to riadne pohne trhom a vieš o tom len Ty , no ked to dám do obchodného vestníka či ineho periodika že sa chystám kúpit take množstvo zemiakov, alebo dokonca som to už kúpil tak sa táto informácia mení na správu a už je úplne na nič.

Slabý verí v štastie silný verí v príčinu.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj(te),

@ Gladiator028:
pravdupovediac som si tvoj druhy odstavec precital 5-krat a neviem z toho vydedukovat co si mam mysliet. Ci si VSA pochoval, pochvalil, alebo si hovoril o systeme. Som zmateny. Skus dat prosim detaily :), hlavne na toto: "Sledovat kde je kolko objednávok v číselnej podobe je velmi pekná vec až na to že ak to sleduje 70% traderov tak kde je potom výhoda? (J.Ross) a plne sa stým stotožnujem . Stači zobrat len jeho obchodný štýl , ako krásne sa dá manipulovat verejnost s "domnelými" objednávkami . Insideri si posuvaju latku vyššie a vyššie a stádo ide za tým ako pes za slaninou."

Vdaka, Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vasto,

nič som nepochoval a netvrdím, že sa podla toho nedá obchodovať všetko čo je založene na pozorovaní ceny je OK , len tvrdím, že to je dvojsečná zbraň pokial sa doslovne fixuješ len na čísla.

Príklad : vidíš nákupnú objednávku určitom leveli povedzme 5000.0 v objeme 100 000 , začneš nakupovať na 4900 lebo dúfaš že na dannom leveli ťa čaká odmena .... ;) lenže ked vstupiš do obchodu a už sa vezieš tesne pod tým sa objednávka stratí ...kam išla? asi na pivo .... ;) v "klube" natešených obchodníkov zavládne neistota čo dalej, predávat? čakať ? Niektorý predaju a začne vznikať korekcia , teraz potrebuju posilu ktorá ich potlačí vyššie , ked nepríde tratia peniaze .....
Teraz sa vrátime k tej prvej objednávke , v skutočnosti chceli insideri predať na 4950 preto ked si namastili vrecka nebol dôvod držať objednávku dalej na 5000..... ;)

Slabý verí v šťastie, silný verí v príčinu


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek53, All nováčci
Po přečtení tvého příspěvku o sledování grafu pouze v určitém čase mi nedá, než Ti blahopřát k podstatnému kroku v před.
Sledoování grafů mimo dobu hlavního dění je totiž naprosto kontraprduktivní, protože v tomto období většina systémů prostě nefunguje a pouze přijdeš o důvěru ve svůj systém, zkazíš si vlastní výsledky a důsledku toho přijdeš i o sebevědomí.
Chápu že každý nováček jde do tradingu plný odhodlání a chce se mu věnovat naplno, což znamená studium na maximum, koukání do grafů min.8 hodin, (lépe 12-16, že), navíc se všude na fórech píše, jaké tisíce hodin musíš nakoukat v grafu, ale je to hodně o efektivitě. Už mnohokrát tu padlo, že hlavní pohyby jsou většinou v době po otevření(15:30-17:30) a pak před zavřením(20:00-22:15). Mimo tuto dobu nemá pro nováčka žádnou cenu do toho grafu koukat, ba spíše naopak, jak už jsem psal výše. To je mnohem lepší si sehnat stará ticková data a pustit si v platformě replay těchto hlavních hodin z jiných dnů. Nebo ten volný čas mimo hlavní obchodní čas strávit studiem knih o tradingu.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vasto,

sorry až teraz mi došlo prečo si ostal zmetený ohladom VSA...je to moja chyba , ja som naťukol zahraničné fora a zhodou okolnosti mi prišiel do rány nejaký exot ktorý akože prezentoval VSA ale s mixom dalších tabuliek s objednávkami v ktorých sa pravdepodobne ani sám nevyzná... :) tak som to bral ako VSA ktorá pracuje s konkretnymi objednávkami o ktorých som písal. Teraz som si prešiel okrem finančníka aj iné stránky s VSA a má moje "požehnanie"... ;) je to vlasne velmi podobné tomu čo robím ja . Takže ešte raz sorry si chápavý , len ja som bol dnes nejako zabrzdený.... :)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028 : jj přesně tak...kolikrát jsem si říkal ten Gladiátor tam má prvky z VSA a ani neví co to je VSA ;) .... ftip.... doufám, že se tě to nějak nedotkne... beru tě jako velmi zkušeného obchodníka a z Tvých ukázek a grafu se snažím něco přiučit ... i když zatím marně , ale snažím se ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...