Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny kolegy,

konečně jsem se prolouskal 184 stranami tohoto vlákna. Upřímně řečeno je s podivem, že mezi námi stále najdou jedinci typu Gladiátor, Mahrlo, Atlas, Šimi, Bergmann, Lapaz, Gordon a další, kteří jsou opravdovím požehnáním pro všechny začínající a nezkušené tradery a jsou ochotni věnovat tomuto fóru množství svého času. Pevně věřím, že i já přispěji svými zkušenostmi a pohledem na věc v co nejkratší době.

Dovolil bych si požádat o vyjasnění několika pojmů či zkratek, ověřuji si tím správné pochopení:

SF-směrová formace - jaká je definice?

TL-trendline

RU je stejně definovaná jako Rh od Rosse?

Poprosil bych o tip na knihy od Rosse, ale v češtině, popř. slovenštině. Podařilo se mi najít poze knihy v AJ, kterým bohužel nevládnu.

Zejména se mi jedná o knihu "Jak vydělávat denním obchodováním na burze", ale v češtině.

Děkuji za informace

Přeji všem úspěšný trading :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj CIP,

no keď si prelúskal toto vlákno celé, tak klobúk dolu :), sú totiž ludia, ktorí sa pozrú na pár stránok a potom hneď dávajú otázky, bez toho aby sa trochu snažili hľadať.
K tvojim dotazom, SF ja osobne nepoužívam, nakoľko sa tiež v nich ešte neorientujem, TL slúžia na určenie trendu či už krátkodobého alebo dlhodobého. Používajú sa tiež pri tvorbe kanálov. Sú to vlastne pospájané vrcholy prípadne dná, ktoré utvorila cena v minulosti. RU nie je Rh aj keď v niektorých prípadoch sa i na nej Rh môže utvoriť. Ale tu odporúčam si ešte prezrieť Gladiatorove screeny, kde ju opisuje podrobne. Ohľadne kníh od Rossa odporúčam googliť, zadaj si napr. :Joe Ross - Jak vydělávat denním obchodováním na burze, čo je český názov a určite sa k jeho knihám dopracuješ :). Tak ti držím palce v ďalšom štúdiu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.

Pokud by byl zájem mohu sem vložit dokument word a v něm od strany 1-150 toho vlákna gladiatorovy screeny i se všemi texty at se nemusí všichni tolik prolouskávat :) Ale nevím jestli to není proti pravidlům diskuze tak dejte vědět :) Sám sem si to vytisknul a takovou učebnici jen tak nenajdete :) jinak už to máš Gladiatore na knihu je to 319 stran A4 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

som prekvapený toho toho množstva strán, nikdy som to nepočítal a teší ma Váš záujem, ale nemyslím si že je to dobrý nápad z jediného dôvodu. Toto vlákno tvoria aj ostatný traderi bez ohladu na "level" a aj ich príspevky sú hodnotné a maju čo povedať. Všetko do seba zapadá a súvisí , to mi pripadá ako skratka kde si nováčik naštuduje jednu stranu a nevidí pohlad z druhej strany, neuvidí že aj ostaný kolegovia zápasia ako on a tak môže nadobudnúť dojem , že je neschopný ak mu to hned nepôjde , skrátka nepocíti určitú súdržnosť s ostatnými. Je to taký širší pohlad na vec z mojej strany , ale môžte urobiť ako uznáte za vhodné.Nech sa Vám všetkým darí.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro,
koukám, že je nás víc se stejnou myšlenkou. Taky si stahuji postupně toto vlákno do wordu a jsem u u str. 100. Akorát, že si to stahuji komplet a co graf to jedna stránka, takže těch stran je mnohem víc. Možná to někomu připadá zbytečné, ale když už nic, tak mě to donutí aspoň si přečíst toto vlákno celé, což doporučuji i ostatním, aby zde nebyly kladeny dotazy, na které bylo již několikrát odpovězeno a nehazardovali by jsme tak s Gladiátorovou trpělivostí.
To Gladiátor,
ještě mě drží jedna myšlenka, tak se nezlob za její vyslovení. Petr s Tomášem sepsali pro tento server základní "Komoditní manuál". Poté SID, který má pod "palcem" FOREXovou část Finančníka, zde publikoval "Manuál forexového obchodníka". Myslíš si, že by jsi měl chuť a náladu udělat něco podobného ohledně PA? Samozřejmě vše po dohodě s adminem a pokud by i on měl sám zájem.
Na drohou stranu mě teď i napadá, jestli by to mělo ještě nějakou cenu, protože je zde už tolik materiálu od tebe, že by jsi se asi už jenom opakoval.
Mějte se fajn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj turbo68,

tak ako si napísal , dal som tu už kopu materiálu a nemá význam to duplikovať a už na to ani nemám čas nakolko "drvím" opcie a spready takže som dost zaneprázdnený nekonečným testovaním popri iných činnostiach, takže viacmenej si dám pauzu od príspevkov na čas sa budem "vyskytovat " sporadicky.Nech sa darí..... (tu)

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkný den všem vespolek ,
jako nováček , který se chystá na Live si dovolím položit otázku zkušeným mazákům ( hlavně panu Gladiátorovi ).
Jak prosím Vás postupujete v zakreslování TL , Cg , CC a ostatních v případě přerolování trhu. Právě jsme v období přechodu na FESX 06-10 a nově vykreslené grafy mají alespoň pro mne prozatím jiné parametry , než na jaké jsem byl při minulém kontraktním měsíci zvyklý ( rozsypaný čaj ).

Vstupujete do obchodů hned při přerolování , nebo necháte trh chvíli pracovat ?

Jest-li se ve svém dotazu opakuji tak se za to omlouvám , ale zatím jsem na moji potíž odpověď ve zdejším fóru nenašel.

Zároveň bych chtěl poprosit pana Gladiátora , aby nás , své děti jěště chviličku provázel na cestě k lepším zítřkům.
Toto vlákno je z mého pohledu velkým přínosem jak pro nováčky , mírně pokročilé a určitě i pro zkušené tradery. Za což bych Vám rád poděkoval.

L.P.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest,
roluj, když máš volume u dalšího kontraktního měsíce vyšší, než u současného .. což u FESX neplatí, tak se roluje později, stejně jako u Daxu . tj rozsypaný čaj je správně :)
jinak já osobně jen napojuji další kontraktní měsíce na současné, jedu pořád dál v grafu, tj S/R, TL apod mi zůstávají, min na vyšších časových grafech jsou platné pořád, je to přeci jen pořád stejný index, jen další část

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

určitě je tady ve foru někdo, kdo obchodje za limit.Chtěl jsem se zeptat zda cena musí danou cenu protnout, (tedy jít minimálně tick proti Vám) a nebo je možné vyplnit objednávku za Vámi danou cenu.Je mi jasné, že cena nemůže být horší, pouze lepší, ale pak se zase zvyšuje nárok na SL.Chci obchodovat s minimálním SL, třeba i pouze 2 ticky.
Párkrát se povedlo vstoupit za požadovanou cenu, ale ve většině případů úsečka cenu protla.Je to opravdu tak nebo při plnění jen vyvstávají problémy se spárováním?A je tedy lepší počítat s tímto rozdílem??
Díky za odpověď a názor.
Přeji ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...