Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

tictac,
v posledních verzích je to docela rychlý a jednoduchý, vývoj od SCH se snaží :)

- Chart - Perform Futures Symbol Rollover
- tady ti nabidne aktuální nový měsíc, ted M0
- pohlidej si počet dní z historie, které chceš připojit ze současného chartbooku "Include Data From Past"
- a formát nových dat

předtím si zkontroluj, zda máš v Chart Settings - More Settings zaškrtnuto "Show Drawings For Different Symbols" .. pokud to nebudeš mít vybraný, tak ti po přerolování zmizí všechno "malování", co máš grafech, tj S/R, TL, popisky apod

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych traderov,

nacas som sa odputal od tohoto fora a venoval som sa teorii a testovaniu. Po vsetkych tych testovaniach X systemov som pochopil (aspon pre moje myslenie to plati), ze pokial clovek nesleduje spravanie ceny a nepochopi kauzalitu tohoto spravania, viacmenej sa len spolieha na indikatory, ktore predpovedaju spravanie trhu tak 50:50. Ak funguju, tak to je len na iste obdobie alebo len za urcitych podmienok. To co je najdolezitejsie je cit pre konkretny trh. A v neposlednom rade spravne nastavena psychika.

To Gladiator:

Neviem, ci sa Ti uz v tomto fore niekto podakoval za odporucanie na knihu, ci film THE SECRET. Po vsetkom tom, co som v tradingu prelistoval, je toto najlepsia vec, aku si podla mna v tomto fore odporucil. Ak budes citat tieto riadky(aj ked si sa na cas zial odmlcal), urcite mi das za pravdu. Chcem ist do mesiaca live FESX(predpokladany cas na vybavenie zmluvy s brokerom nakolko mam stale firmu, ktorej sa musim venovat), ale nie pretoze mam technicku analyzu v malicku, ale pretoze som pochopil, ze treba mat spravny pocit. Najvacsi obchodnici na burze castokrat hovoria, ze vstupuju do obchodu hlavne na zaklade spravneho vnutorneho presvedcenia - pocitu. Kym som necital tuto knihu, nikdy som si neuvedomil silu tohto presvedcenia. A pritom v zivote mam uz niekolko dokazov na velke veci, ktore som dosiahol. Gladiator, este raz dakujem.

PS: ked pojdem live, budem sa snazit davat obcas nejake screeny aj s dovodmi vstupov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer finančníci už nějaky čas sleduju toto vlakno. Celé jsem ho přečetl a rozhodl se, že je čas přispět do diskuze a možná pomoci ostatním a hledat poučení a postrčení od ostatních zkušenějších. Už nějaky čas se tématu obchodování věnuju a prošel jsem si v simu všemožné kombinace indikátorů ale až v poslední době diky tomuto vláknu mě zaujalo PA tak se začnu vyjadřovat k jednotlivým obchodům v trhu FESX takže začínáme :) PS: snad jsem PA aspoň troško pochopil.

12725

12726

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

chtel bych poprosit Gladiatora, nebo koho-koli jineho, aby mi poradil, kde se clovek co nejlepe, nejpolopaticteji, docte o PA formacich jako jsou (cituji Gladiatora ze strany 64):"vlajka, zastavka, diamant, klin, gulate dno/vrchol, šálka (cup)".
Jestli se to tady uz nejak podrobneji resilo, omlouvam se, dostal jsem se v tomhle vlakne zatim jen na stranu 65.

Mejte se,

Karel


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to regit :

Nemyslím že tvůj plán je reálný bez jakýhkoliv dovednosti spoléhat jenom na intuici :) Taky jsem nedávno viděl film Secret, ale chce to brát trochu s rezervou myslím že u vás je počateční nadšení až moc veliké, tak jednoduché to opravdu nebude :) Ano, člověk dle mého názoru může dosahnout všeho, ale samozřejmě že si ten svůj uspěch odmaká :) Podívat se na film a otvírat učet bez papertradingu mi přijdou vyhozené peníze :) No každý svého štěstí strůjcem :) Tak přeju hodně štěstí a at se daří :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

regit,

v tomto má P.i.e.t.r.o._l. pravdu, euforia z knižky je síce fajn, ale účet ti to neochráni. Papertrading je taktiež dôležitá súčasť tradingu, pri ktorej zasa pochopíš ďalšie veci. Samozrejme nemyslím tým, aby si paperoval rok, ale ako tu už písali viacerí (i Gladiator), tie tri mesiace (ak sú plusové), by mohli stačiť. Je rozdiel medzi paper a liv a to hlavne v oblasti psychiky, ktorú si na paper nenatrénuješ, ale paper je hlavne o zvládnutí rutiny v OS v reálnych podmienkach, aby si potom nerobil koniny v live. Ale nakoniec sú to tvoje peniaze a ty si sám sebe šéfom :) a len na tebe je zodpovednosť. Tak ti prajem okrem pozitívneho myslenia i pozitívny účet :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pietro:

ak si precitas moj prispevok, tak som pisal, ze som sa venoval teorii a testovaniu, presiel som cez niekolko systemov s indikatormi (klzakove systemy, kombinacia MACD+RSI, finwin, woodiesCCI,...) a to priblizne 1 a pol roka s roznymi prestavkami, ked som proste prisiel na to, ze mi to po case nefunguje - tak 50:50. Nakoniec som zacal sledovat cenu - vytvaranie CG,CC,obcasne sledovanie sprav - to co prezentoval Gladiator. A ten cit pre spravny vstup prisiel akosi samovolne. To, co som myslel ohladom knihy Secret je vnutorne presvedcenie, ze dany obchod musi vyjst. Tolko omielana psychika traderov urcite suvisi aj s tymto. Proste netrpezlivo ocakavat, ci som vstupil spravne, ci som nahodou nemal este pockat a co ak sa trh otoci a preco som premeskal spravny vstup, ... je to o tom - nastavit si myslenie tak, aby o takychto veciach nerozmyslalo. Joe Ross v mladosti sledoval v televizii trhove analyzy a snazil sa predpovedat smerovanie trhu a darilo sa mu to - vypestoval si cit pre trh a nasledne aj pocit, ze vie spravne odhadnut dobry obchod. Pre niekoho moze byt to, co sa pise v knihe "blaznovstvo", pre ineho to moze byt najlepsi mozny sposob na prekonanie psychickeho tlaku pozitivnym myslenim.
Takze budem urcite sledovat grafy a analyzovat, vytvarat CG,CC, sledovat spravy - o tom bola aj moja doterajsia praca, ale odvahu zacat live som ziskal az ked som sam seba presvedcil, ze na trhoch budem ziskovy.
Dakujem za prianie stastia. Budem urcite prikladat screeny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mahrlo:

vdaka aj tebe. Peniaze budem samozrejme chranit vopred premyslenym money managementom. Uprimne ma teraz trapi hlavne to, aby som neurobil nejaku koninu pri zakladani uctu, alebo aby som sa nekopol pri zadavani prikazov - obcas sa mi to stalo - to len preto, ze popri tom este riadim vlastnu firmu. Musim este pobehat ine diskusne vlakna, kde sa pise nieco o zakladani uctu a doladit vedomosti ohladom Ninja Traderu.
Drzim vsetkym palce!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj regit,

už sme o.t. v tomto vlákne, tak len posledná vec, ktorú ti musím povedať, ak ešte len začínaš s live, tak určite neobchoduj v práci! Rada je z mojej vlastnej skúsenosti a preto obchodujem až večer. Na obchodovanie potrebuješ kľud a úplné sústredenie a ak nie si poslanec, tak toto v práci asi nemáš :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...