Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny „evropany“ …mrzí mě, že zde už nevídám tolik screenů, jako tomu bylo dříve, tak bych rád přidal dnešní den na trhu FGBL, jak jsem ho dnes odpoledne viděl já…(doufám, že se někdo přidá a oživí se tím trochu toto vlákno) ...dnes jsem viděl odpoledne dvě možné obchodní příležitosti…první možný obchod byl po vytvoření DB…postupné směrování trhu k proražení vrcholu CG směrem vzhůru a tak se dalo očekávat proražení, které nakonec nastalo…výstup pro profit na CC…..druhý obchod byl průraz trojúhelníku….vstup STOP příkazem nad high úsečky, která prorazila CC, výstup na ST z minulosti. Phoenix.x

13256

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> ALL Od te doby co tu nechodi gladiator tak je to tady mrtve. Dovolim si zde vlozit 6E (eurodolar). 6E ochoduji od 9:00 do 11:30 SEC a povazuji ho za evropsky trh ikdyz se obchoduje na US burze. Uvitam jakekoliv komentare. Na screenech je cas posunuty o -6 hodin oproti SEC. Obhoduji kluzaky s kombinaci PA.

13336

13337

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, len na oprášenie tohoto vlákna pridávam môj pohľad na dnešné FGBL. Dnes som sa k tomu dostal skôr výnimočne, takže bol to sim obchod. Vstup na hrane CG, na 3min grafe sa utvorilo 2b a cena postupne zliezla až k ďalšiemu CC. Škoda len že v tomto čase nemám možnosť obchodovať pravidelne a v kľude.

13383

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Přeji pěkné odpoledne , měl bych dotaz na zkušenější tradery. Můj systém je založený na proražení včerejšího High/Low , kde očekávám nahromaděné příkazy ( dle Gladiátora VÝŤAH ). Zatím však s tímto nemám moc velkou zkušenost a nevím kde v trhu tyto příkazy očekávat. Přikládám screen s včerejším obchodem. Předem děkuji za odpoveď. L.P.

13690

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest:
Proražení včerejšího H/L je velmi silná technika za předpokladu, že víš něco o TA a umíš ji aplikovat na daily graf. Pokud se na daily grafu vytvoří nějaká formace při které se do akce zapojí poziční obchodníci, můžeš očekávat nahromadění jejich příkazů a pak je spekulace na proražení včerejšího H/L na místě. Nemůžeš jej ovšem obchodovat pokaždé, bez rozmyslu. V tvém screenu je vidět, že High včerejšího dne již bylo jednou proraženo dopoledne, je tedy nesmysl očekávat na tebou označeném místě příkazy daily traderů.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jim36 ,
děkuji za odpověd.

Vstup jsem měl na dopoledním proražením CG. Zakreslená šipka patřila k úrovni označené červenou čarou , kde jsem očekával impuls . Zároveň jsem označil i vstup do obchodu po návratu cena do CG.


Nevyjádříl jsem se přesně. Jde mi o princip , kde se dají předpokládat v grafu nahromaděné příkazy a co vede obchodníky pro zadání příkazu právě na tuto úroveň.

Dekuji.
L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest pokud chceš obchodovat proražení, musíš sledovat co je v oblasti do které cena směřuje a to se nejlépe dovíš sledováním vyšších tf. Ale pokud jsi studoval Gladiatora, tak to jistě víš. Konkrétně v tomto případě se nad Tvým vstupem nacházeli 2 TL, kde můžeš čekat minimálně korekci nebo obrat trendu. Potom si všimni, že cena stoupala téměř 30 bodů a to bez výraznější korekce, takže se dá předpokládat, že už brzo dojde k vyčerpání trendu. Je tam těch indicií víc, např. vrchol swingu... Koukni na obrázek a sleduj vyšší tfka, získáš tím lepší přehled o trhu. Ať se daři (tu)

13693

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den ,

pánové děkuji za Vaše reakce.

Hlavní myšlenkou mé spekulace bylo proražení High včerejšího dne. Podle vyšších Tf v obchodě nebyl velký potenciál. To je ale to , co nikdo není schopen na 100 % vědět. Vstupoval jsem do obchodu s potenciálem posunu na B/E , což se potvrdilo. Jelikož cena nepokračovala na sever obchod jsem uzavřel se ziskem 170 skutečných EUR.

Takže ze svého pohledu to nehodnotím jako úplně marný čas.

Určitě by bylo dobré kdyby se toto vlákno vrátilo k životu.


L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 5 týdnů později...

Ahoj,
Potreboval bych nekoho poprosit o laskavost.
Mel jsem demo na Mirus Futures pro data ze Zenfire, ale vyprsel mi 30-ti denní limit. Nejak se mi nedari znovu zaregistrovat.
Mam stále rozpracovanou praci na jednom trhu, ale chybi mi data. Mohl by mi prosim někdo, kdo ma pristup na data Zenfire, stahnout minutova data na trh FESX z kontraktních mesicu 09_09, 12_09, 03_10 a 06_10 a ulozit to třeba na Ulozto.cz?

Velmi dekuji za vas cas a pomoc,
Uspesny trading
Aleš



:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím všechny evropské tradery :)

Chtěl bych vás všechny, kdo obchodujete evropské trhy poprosit o podělení se o vaše zkušenosti. Jsem začínající trader a stojím před zásadní otázkou, zda začít obchodovat evropu, či ameriku. Jako velký příznivec právě evropy jsou mi bližší místní trhy, ale narazil jsem na jeden problém. Začal jsem srovnávat FESX, FGBL a FDAX s ES a TF a zjistil jsem, že zatímco u amerických trhů se zásadní pohyby dějí během prvních třech hodin, tak u evropských trhů je to spíše v druhé půlce obchodního dne. Mám za to, že vliv na to mají právě americké trhy. Kdyby tedy člověk chtěl obchodovat opravdu jen 2,5 hodiny denně a zachytit tak slušné obchody, bylo by asi moudřejší obchodovat tedy třeba TF nebo ES v odpoledních hodinách, tj. (15:30-18:00).

Má otázka tedy zní: Obchodujete někdo evropské trhy pouze v době od 9:00 do 12:00, nebo obecně dopoledne? Jaké s tím máte výsledky a který trh preferujete?

Mockrát děkuju za jakékoli podněty

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...