Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ak uz vies "ako" chces obchodovat - napr. ci chces vyuzivat trend/momentum, alebo viac S/R urovne a PA, atd ... - nie je nic zlozitejsie ako si spravit cvicenie na deme - napr. kazdy tyzden sledovat/vyskusat iny trh a sam zistis ktory ako tika a ako sa ti pozdava - na ktory sa potom zamerias na 100%.

Doobedu obchodujem FESX od 11/2009 a 6E od 7/2010; vediet rozoznat v akom mode sa 6E nachadza a potom praktizovat vstupy v smere momenta by som povazoval za jednoduchsiu cestu ako sa naucit obchodovat. Vediet navigovat vo FESX kazdy den z mojho pohladu vyzaduje rozumiet logike trhov a PA - dolezity je dobry trade location.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetoU

Děkuju za reakci. Takže obchoduješ pouze dopoledne, nebo i odpolední senace? Popřípadě v jakých hodinách a jaké trhy?


zdq

Rovněž děkuju za příspěvek. Nevím však, co je to 6E? A co ty a obchodní hodiny? Obchoduješ také pouze dopoledne? V jakých hodinách?

Má myšlenka byla původně obchodovat pouze od 9:00 do 12:00. Bohužel však jak to tak vypadá, tak trhy (ať už evropské či americké) se nejvíce hýbou v našich odpoledních hodinách. Včera jsem si otevřel grafy a podíval se do historie a zjistil, že například v trhu TF se většina zásadních pohybů odehraje opravdu od 15:30 do 18:00. Někdy je to až 70% obchodních příležitostí. To potom dává smysl u toho sedět opravdu jen 2,5 hodiny, jak to uvádí Tomáš s Petrem. Naproti tomu jsem se podíval do grafu FESX a ten mi připadne, že dopoledne vcelku málo trenduje, což omezuje i počet celkových možných obchodů. Je to tak asi, jak psal PetoU. Za dopoledne je možnost uskutečnit asi tak pouze 40% obchodů z celého dne a navíc ty pohyby nebývají nijak extra velké. Co si myslíte o tom vy? Máte jiné zkušenosti?

Děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pozri, vsetko zalezi na tebe, co chces od tradingu, v akom prostredi obchodovat, nepozeraj teraz na "prilezitosti" a ujdene profity , doobedu je klud, pre zaciatocnika idealne , treba vediet kedy sa vyhnut chopu, ale vie to robit pekne pohyby aj doobedu od tej 9 :00 do 11:30 (12:00) kedy ako podla Volume. Poobede sa meni charakter zobudza sa amerika. vacsia volatilita. a niekedy to byva naopak, ked sa doobedu urobi velky pohyb (volatilny premarket na US indexoch) tak poobede je zase nuda. Poobednajsie hodiny zacinaju od 15 30 ( podla fundamentov niektore dni v tyzdni uz od 14 30 ) , posledne vykriky su o 17 30...obcas do 18:00..... stale plati to co som vyssie napisal o rozdeleni volatility/likvidity 60/40 pre poobednajsie pohyby, vyber je na tebe :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdebrez:

Máš na mysli FGBL (Euro Bund)?

PetoU:

Souhlasím s tebou. Všechno záleží na povaze tradera. Mě šlo jen o to, aby můj prosezený čas u počítače byl co nejvíce produktivní. Primárně mi totiž nejde o zisky, ale o čas. Čas je totiž to nejcennější aktivum na světě a já bych jej nerad proplýtval obchodování trhu, který sice poskytuje nějaké příležitosti, ale ne zase tolik, aby jej mělo význam důkladně studovat. Samozřejmě i kdyby takový trh vydělával pouze 1000 eur na kontrakt, tak se to dá dohnat počtem kontraktů, ale to mi už nepřipadne příliš jako efektivní trading. Hold asi bude nezbytné provést důkladný backtest alespoň několika měsíců pro evropské trhy (v čase 9:00-12:00) a porovnat je s americkými (v čase 15:30-18:00) a rozhodnout se, co je více přijatelná varianta.

S výsledkem se potom podělím :)

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdebrez:

Děkuju moc za bleskovou reakci. Já používám NinjaTrader, kde se zadává přímo FGBL, a tak jsem úplně nepochopil, co je tím tickerem myšleno.

Ještě jsem se tě chtěl zeptat, jestli by jsi se nepodělil o tvé zkušenosti s tímto trhem. Myslím tím, zda ho obchoduješ pouze dopoledne, popřípadě i odpoledne a jaké s tím máš výsledky? Přiznám se, že mi jde hlavně o to, dovědět se od ostatních traderů, či se věnují tradingu třeba jen dopoledne a odpoledne si nechávají na své aktivity. Děkuju

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdebrez:

Děkuju za tip, ale tyto články jsem již samozřejmě všechny prostudoval :) Mě spíše zajímaly tvé praktické zkušenosti a hlavně tvůj názor na obchodování dopoledne VS odpoledne. Přiznám se, že tím ¨pouhým¨ dopoledním obchodováním jsi mě vcelku nahlodal a mám o čem zase přemýšlet.

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,
začínám backtestovat a dneska jsem mel volne rano, tak ze zkusim obchod na simu. Obchodoval jsem trh FGBL, ale za dve hodiny jsem nenasel zadny slusny signal. Zkousim obchodni system WinFin a to trendove patterny. Chci se zeptat jestli se stava ze za celou seanci(2,5hod) nemate taky zadny obchod, nebo jsem zatim zadny nevidel?
Predem dekuji za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ArchonTykew:

Ahoj,

také jsem si našel chvíli na backtesty a momentélně si projíždím shodou okolností FGBL a to dopolední seanci 9-12hod. Vůbec se nelekej toho, že nemáš za celou seanci obchod, protože klidně můžeš mít bez obchodu i celý týden. Když se podíváš například na letošní březen, tak zrovna tento trh se běžně během dopoledne pohyboval do strany v range pouhých 20b.

Ať se daří!

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...