Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Zdravím,

koukám že se na tomto vlákně začína něco dít :)

Evropou se zabívám cca 1,5 roku. zatím co mě dovolil čas tak pouze backtzest a pomalu přecházím na paper.

Pořádně si pročtěte toto vlákno. je tu spousty zajímavých poznatků hlvaně od Gladiátora. Byl to velký profík škoda že někam zmyzel.

Ja jako primární trh obchoduji FESX. jde zde použít malý stop loss cca 60-70 E a PT mě nejlépe vycházel v rozmezí cca 140-160 zaléží na patternu.

Zkoušel jsem backtestovat cistej FInWIN ale na Evropské trhy moc nesedí. Hlavně protitrendové signály. Proto sem se zaměřil, jako všichni předešlí diskutující na Price action + CCI. Price action je rozebýraná na tomhle celém vlákně. Prostudoval jsem knížky od Joe Rosse a pustil se do backtestu.

Dobře mě vychází trend pattern 0/v , 2v nebo 2w s kombinací s Flipem, dále Divergence mezi cenou a CCI, a pattern 1-2-3, Na tyhle 4 se hlavně zaměřuji.

Z pozorování mě vyšlo že FESX se v 90% případů hýbe přesně opačně než FGBL. dá se to použít jako dobré vodítko. Dálší dobrý filtr je Trh ES. když je nějaká rozpoluplná situace na FESX tak ES je většinou o 1-2 ucečky napřed (Evropa čeká co uzdělá amerika).

Většinou, když Fesx je Chopu, tak jsou pěkně čitelné signály na FGBL. dá se toho dobře využít.

Nejdřív jsem taky zkoušel TF a DJA ale bohužel z povahy mé práce kdy vetšinu pracovní aktivity vyvýjím v odpoledních hodinách. Nezbýval mě na trhy čas. Proto zvýtězila Evropa. Oba trhy (Fesx a FGBL) jsou pomalejší a mají menší pohyby. dá se na nich používat velmy malý stoploss. díky tomu zvýtězili. Hlavní obchodní hodiny mám nastavené od 8:30- 11:30 v průměru mě to vychází na cca 1,5 obchodu denně.

Je to na každém co chce a musíte si to sami vyzkoušet. Ja mám raději nejdříve práci a potom zábavu. Když si toto dodržuji tak jsem psychiscky v pohodě a plně koncentrovaný na trhy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny. Dnes dávám ukázku o tom jak a proč jsem pořád kolem 0. Mým záměrem v obchodu bylo proražení HIGH , které se vytvořilo v blízkosti CG. Vstup na LOW CG , kde mi stačí k High prostor na posunutí k B/E. Cena mi krásně vzala LIMIT příkaz a posunula mne na B/E , takže již nebylo o co přijít. Byl jsem několik ticků v zisku a už mi začala blbnout hlava. Chtěl jsem zachránit 4 ticky a tak jsem to stopnul. Cena by se nedostala na posunutý B/E , Nesmyslný výstup , který odporujeme mému plánu. Druhý vstup ( nebyl to úplěně čistý můj patern , toto beru po delší korekci ) , jako podle kopíráku. Tentokrát jsem neunesl , že jsem v ziskku 4 ticky a cena jde proti. Takže opět Close a doma zůstal jeden tick. Co se dělo dál vidíte na screenu. V pohodě bych dosáhl svůj PT. Opět jsem si potvrdil, že celé vítězství a nebo porážku máme jen a jen ve svých hlavách. L.P.

14199

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkný podvečer , navazuji na můj předchozí příspěvek. Netýká se sice evropských trhů , ale je to také PA. Je to SIM trade a to znamená , že mi hlava funguje úplně jinak. Klidně nechám trh kmitat , dle obchodního plánu posunu SL na B/E a nechám obchod doběhnout. Na otázku , proč jsem to nezobchodoval LIVE , tak obchoduji jen Evropu a byl to protitrendový obchod. Jasně to ukazuje jaký mám problém s myšlením a psychikou když jde o něco. Určitě nejsem sám kdo s tímto bojuje. V poslední době jsem začal studovat dostupnou literaturu o psychologii obchodování , ale bude to běh na dlouhou trať. ( tak jako celý tento byznis ). Kromě hlavy , mi ještě paradoxně dělá problém vstup. S výstupy , jako takovými jsem v pohodě , až mám kolikrát dojem , že jsem jasnovidec. Skvěle funguje Gladiátorova technika výstupů na TL , CC , na OPEN svíčce atd. Tak jsem se vyplakal a jdu dál studovat. Kdo jste na tom podobně , napište mi prosím své zkušenosti jak bojujete s hlavou a jaké používáte vstupní metody dle PA. L.P.

14201

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest , ja sa snazim o maximalnu sebareflexiu, vzdy predtym ako ides urobit nejaky krok, tak sa zastav a zamysli sa co citis a co ta k tomu vedie. Ak to nevies, tak to urcite identifikuj po akcii, ale niekam do urcite zarad. Ak identifikujes strach alebo chamtivost, vies ze to je nespravne. Kazdopadne hlava-podvedomie ma viacero zaludnych kutov, velmi dobre sa maskuje a podvadza :)) ja som na tom podobne motam sa okolo nuly zatial, ale uz napriklad viem ze niektore procesy, ktore akonahle ma napadne myslienka posunut PT, vstupit mimo plan a pod., do polsekundy sa rosvieti cervena kontrolka ze - Halo, prebud sa ! ale to su len niekolko z mnoho modelovych situacii subjektivnej reality ktore nam podsuva podvedomie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rusty517 Já to mám asi úplně jinak než většina traderů. Všude se píše , že nejdůležitější akcí obchodu je výstup ( toto nezpochybňuji , protože výstup rozhoduje , jest-li obchod bude + nebo - ). Já se s výstupy díky Gladiátorovu vláknu celkem popral. Můj velký problém je vstup. Trh FESX mám vcelku nakoukaný , takže mé vstupy jsou na základě PA ( odrazy od TL , DT , DB , .... ) ale jsou hodně diskréční. Totéž platí o vstupu , který Ty máš na mysli. Je to klasický Rossův obchod , který se v Gladiátorově vlákně několikrát opakuje. Jedná se o congestion ( CG - zahuštěná oblast ) , které se vytvoří pod/nad High/Low včerejšího dne. Cena otavře mimo CG. Do CG se vrátí a otestuje toto Low/high. Já se snažím vstoupit tak , abych při dosažení včerejšího High/Low byl alespoň na B/E. Můj způsob obchodování je založen hodně na tom co vidím a také na intuici. Což je velký problém. Nejsem schopen ( alespoň prozatím ) si obchody otestovat. Zatím se však motám na kladné 0. Po posledních obchodech , kdy jsem po psychické stránce úplně vyhořel , jsem na sobě zapracoval. Hlava si pomalinky dává říct. Ale toto je běh na pořád. Přikládám jako typ můj vstup z dnešního odpoledne. Jedná se o odraz od TL. Obchod skončil na B/E , takže od toho nečekej veliká čísla , ale jde o příklad. L.P.

14256

14257

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě přikládám jeden ze starších Gladiátorových screenů. Jde o princip , který také použivám. Má více mutací , ale toto je ono. Nejlepší by bylo , kdyby nám to osvětlil sám autor. Kdyby se tak stalo byl bych nesmírně rád , protože když zde aktivně diskutoval tak jsem v té době byl ještě na hrušce ( sledoval hlavně indikátory a všechno jiné , NIKOHO NECHCI URAZIT nebo přesvědčovat ) a nemohl se ho zeptat na spoustu věcí , které vím dnes. Takže snad autora vyprovokuji . L.P.

14259

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetoU ,

mojí hlavní parketou je FESX . ES a FGBL používám jako filtr pro sledování terndu (všeobecně známá věc ) a také pro pozorování ceny , která na zakreslených cenových úrovních ( TL , CC , S/R ) má tendenci se odrážet nebo s ní bojovat.
Někdy je některý s těchto trhů v předstihu a toho se dá využít.

L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest:

Zadravím tě, díky za vyčerpávající a bleskovou odpověď, dodal jsi mě poořádný impuls začítt studovat rosse...narazil jsem na toto vlákno nedávno, a pomalu stránku po stránce se prokousávm..je tu mnoho postřehů od zakladatele, ale i ostatních, zajímal jsem se o americké indexi, ale vzhledem k tomu, že dolar stále oslabuje mne zaujaly evropské trhy, a co se týká objemu trhu s porovnáním s usa to se taky nedá srovnat, jen mě jště zajímá kdy obchoduješ, mám tím na mysli jestli dopoledne nebo odpoledne, v rychlosti jsem shlédl pár dnů a zjistil jsem že volatilita je téměř celý den stejná, tak mě zajíma i jiný názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rusty517

Na sílu dolaru se prozatím úplně vykašly. Je úplně jedno jest-li je za 40 nebo za 15 . Podstata je v tom , aby se kutálely k Tobě na účet. Až se budou kutálet tak můžeš vymýšlet.

Já obchoduji hlavně dopoledne. Volume u FESX je bezproblémové . V době kdy otevírá amerika stoupá volatilita a trh je pro mne hůř čitelný.

Během mých cca 50 live obchodů jsem nepoznal slipage. Chodím do toho s max SL 60 EUR . Trh není nijak extra dravý , ale umí nadělit pěkné profity. Jako nováček jsem s tímto trhem spokojený. Určitě existují daleko výživnější trhy , které jsou ale také více nebezpečné. Mým cílem je přežít a postupně se otrkávat.

Ať se všem daří

L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...