Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj lapaz,
teraz neobchodujem, ani nemám zapnutý graf,ale keď pozerám na ten tvoj obrázok tak je fakt, že si nastúpil moc skoro. Ak obchodujem zmenu trendu podľa paternu 1-2-3, tak radšej si počkám na prerazenie bodu 2, lebo tiež bývam netrpezlivý a párkrát som už na to doplatil keď som nastupoval skor. Ak sa to pohne na juh, tak určite budeš mať ešte príležitosť naskočiť. Držím palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028,
neviem či si to tu už niekde písal alebo nie, ale mal by som na teba na koniec týždna jednu alebo dve otázky, len tak na odlahčenie. Chcel by som vedieť koľko si sa venoval tradingu lež si sa ním začal živiť naplno a prípadne, čo bol ten moment, že si si povedal končím s prácou a už budem len "tradovať"? Viem že je to trochu o.t. a nezapadá to do diskusie v tomto vlákne, ale takéto príbehy ma zaujímajú a tak dúfam že mi to ostatní prepáčia :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,

písal som už o tom niekde na začiatku , ale trochu to rozvediem. Pravdu povediac nepriamo s tradingom som sa stretol pre desiatimi rokmi ked som bol ešte najivný a úspešný....v obchodovaní s hutnými materiálmi. Najivný preto, lebo zavolal mi nejaký díler firmy ktorá údajne obchodovala na americkej burze a ukecal ma na "výhodnu investíciu" pred očami mi naskakovali doláre a už som videl svoju jachtu a podobne... :) Samozrejme po niekolkých mesiacoch takzvaného obchodovania som mal na účte nulu no v duchu som si hovoril ved ma upozornoval , že je to riziková investícia je to aj v zmluve ...no čo ideme dalej ..a mávol som nad tým rukou. O pol roka mi zase zavolal podobný"dobrodinec" a zase som do toho išiel...ľudská blbost nemá hranic... :D No tentokrát som si zistil čo sa ide obchodovat a denno denne som začal sledovat vývoj mojej investície , išlo o DJ index a ten vyškolený papagáj mi dookoloa opakoval naučenu vetu...nebojte sa neviem si predsatvit že to môže klesnúť nižšie ...je na totálnom dne....a tak som postupne sledoval ako sa totálne dno prehlbovalo a prehlbovalo a stoploss sa posúval a posúval ...no hrúza. Koniec si už každý domyslí sám.. :S Hovorí sa že všetko zle je na niečo dobré a to dobré bolo v tom , že som po tom začal pátrat ako sa to na trhu vyvíjalo a zistil som, že to nebolo celkom tak ako mi ten "Kakadu" opakoval. To ma naštvalo a išiel som sa stažovat priamo do tej brokerskej firmy v BA , ked som došiel na uvedenu adresu zistil som že hlavným brokerom v tejto spoločnosti bol pavúk v rohu na dverí so zhrdzavenou klučkou ..... :( No to len tak na úvod...koniec.
Odvtedy som ostal pri lovení info o tradingu a nemal som šajnu o nejakom finančníkovi a a ni že existuje nejaka ina platforma ako VT -čko... ;) Tak som trénoval na VT čku sporadicky vždy ked bol čas . ale postupne ma to začalo zaujímat viac a viac. Kedže som mal dost času , lebo som sa živil len predajom hutneho materiálu a zamestnával som ludí ktorí sa o to starali vrhol som sa na to úplne a začal som lovit po internete všetky dostupné informácie okolo tradingu, všetky info som hladal na zahraničných stránkach, lebo o Slovenských, alebo Českých firmách som mal už svoj názor..... (td)
Tak som "demoval" forex a kedže som nevedel poriadne používat platformu tak som išiel bez indikátorov a nevedel som ani že to niekoto tak obchoduje a už vôbec , že existuje nejaký Ross. Všímal som si že sa často opakuju nejake útvary a po nich prichádza totožný pohyb a tak som tradoval skutočne s velkou úspešnostou a ani som v podstate nevedel čo robím , ale čísla boli úchvatné. Ale ked som chcel byť "velký trader" tak som si tam musel nahádzat kopu indikátorov ktoré som objavil neskôr a čísla sa výrazne zmenili, ale už som sa citil ako trader , lebo obrazovka bola bola jeden velký disneyland...No skrátim to trenoval som 7 mesiacov a potom som si otvoril prvý ostrý účet , samozrejme že som ho rýchlo aj vymazal... :) no nevadí otvoril som další a ten odolával dlhšiu dobu....ale išiel za svojim "bratom"....za svetlom.. :)Medzi tým som začal tradovat ES a FESX a tam začali čísla dobehovat zameškané a tak som ostal pri tom. Tretí účet vydržal najdlhšie , ale tiež išiel za svetlom o to sa postaral trh ES ...velke pohyby - mala psychika.. Štvrtý účet už ostal a nabaloval sa a nabaluje ako snehová guĺa , prešiel som všetky možne kombinácie indikátorov a to všetko live, lebo psychika hrá najväčšiu úlohu a ostal som nejaký čas pri tunelovej metode ktorá sa osvedčila najviac , neskôr som to ešte pridal klzave priemery a RSI ako samostaný systém a porovnával som to s tunelom ...išlo to dobre , ale súčasne som mal stále otvorený jeden "panenský" graf nepoškvrnený indikátormi... ;)
na ktorom som už cielene trenoval formácie a napriek indikatorom som občas vstupoval na základe čistého grafu a to ma utvrdilo v tom , že indikátory su mi vlastne na nič , lebo moja úspešnosť sa zvyšovala . Postupne som začal vyhadzovat indikátor za indikátorom a stále som pokukoval po čistom grafe až na koniec som sa vrátil paradoxne na začiatok ked som klikal na základe intuície a to s úspechom. Takže k cielu sa niekedy ide aj "skratkami" ;)

Takže po tejto "skratke" sa dostávame k Tvojej otázke... :)

Tradingu som sa venoval skoro 4 roky, ale živí ma na plný úväzok 2 roky a už by som nemenil s ničím iným. Čo sa týka rozhodovania nemusel som riešiť dilemu či z práce vystúpit , alebo nie nakolko som bol na "volnej nohe" a k tradingu som prešiel pozvolna a v pohode. Čo sa týka bodu zlomu ...idem tradovat a dost.... musíš si odpovedat sám kedy sa cítiš v pohode . Môj model je ten, že pokial ti trading dáva kontzistentne 6 mesiacov po sebe 2x násobok tvojho obvyklého príjmu tak je to OK.
Teda ak zarabaš 20 tis tak pod 40 tis by som nešiel, lebo potrebuješ mat rezervu minim na mesiac dopredu , lebo nie vždy idú trhy tak ako by si chcel , ale to vieš.
Musíš sa tomu venovať denno denne ako vrcholový šporovec pokial chceš výťaziť , nestačí občas a ked máš náladu a úspech určite príde. Nie je to len vo filmoch o Wall Street je to skutočné aj pre norálneho smrtelníka , prečítl som kopu kníh a zaujimali ma hlavne príbehy ludí ako k tomu prišli. Doslova od čističa topánok cez taxikára až po bankára všetci sa dostali na vrchol a o čo su lepší ako mi ? Taku istu úlohu u nich hrá psychika , začínali s vlastnými drobnými, informácie o trhu brali z verejných zdrojov ako mi ,tak kde je rozdiel...? V naších hlavách ...nič viac nič menej , pokial máš mysel výťaza si výťaz. Nie je to len otrepaná fráza je to pravda a platí vo všetkom nielen v tradingu.


Každý je strojcom svojho štastia


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028,
ďakujem že si sa podelil so svojim príbehom. Takéto veci veľmi rád čítam a prečítal som si niekoľko krát aj tan Petrov a Tomášov v ich knihe. Vie ma to vždy naštartovať, keď vidím že i u nás dokážu byť ľudia úspešní a to i vďaka svojej pracovitosti a odhodlaniu. Ja som našťastie nezažil na vlastnej skúsenosti firmy o akých píšeš ty, teda pravidelne mi volajú, ale ja som mal vždy strach dať niekomu svoje peniaze - ako vidím našťastie :). Máš pravdu v tom, že grafom je treba venovať veľa času, ja som pred časom tiež začal hladieť len do toho čistého, lebo s indikátormi mi to nešlo a nešlo a už ma to hrozne frustrovalo. Buď som naskočil skoro alebo naopak neskoro a potom som to vďaka chamtivosti chcel za každú cenu dohnať a bolo to presne ako u teba, jeden účet, druhý...... (td). Našťastie ja som objavil finančníka hneď na začiatku a tu som sa dozvedel kopec doležitých vecí, ale na svoju škodu som si ich nevedel vytriediť a skúšal som úplne všetko, skrátka keď mi jeden systém nešiel tak som skúsil druhý, tretí....bola to moja hlúposť, nevedel som príjmať straty a keď ich prišlo viac za sebou, tak bolo po pravidlách a chybu som pripisoval hneď systému. Skrátka motám sa v tom už skoro tretí rok a až teraz sa to začína ako tak otáčať i vďaka tomuto vláknu a tvojim príspevkom (tu). Viem že sa raz chcem tradingom živiť, len tá cesta je trochu dlhšia a klukatejšia ako som si myslel na začiaku, ale i vďaka tebe vidím že sa dá došlapať až na koniec :)
Tak sa už zasa teším na pondelok a nové obchody. Je to divné, ako ma trading mení, v minulosti som sa nevedel dočkať víkendu a teraz sa pre zmenu vždy teším na pondelok a nový týždeň.
Takže nech je aj ten nasledujúci týždeň pre teba i ostatných úspešný (tu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028:

tak tomu říkám příběh.Tedy celkem 5x padnout na dno a vytrvat,to jsi velmi odolný člověk,a je vidět že se Ti to vyplatilo.Ty jen potvrzuješ,že je to hlavně o psychice a vůli vydržet a věřit pokud se zrovna nedaří,že to bude časem jen a jen lepší.Být optimista,to je velmi důležitá věc pro úspěch na trzích.V některých bodech mám příběh podobný.

Přeju at se Ti dále daří.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj lapaz,
to je OK :).
Nie že by ma ten SL nejako zvlášť tešil, ale u mňa bol zaslúžený a tak mi treba. Začínam používať jedno pravidlo, ak spravím blbosť a skončím na SL, tak hneď idem od PC lebo potom začínam zmetkovať. Ak dodržím svoj systém a skončím na SL, tak si dám ešte jednu šancu. Skrátka som sám sebe šéfom a musím sa držať nakrátko :), zatial sa totiž neviem nakopať do zadku........ :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, tak akurat som si precital toto vlakno a musim povedat ze je skvele. Vdaka patri Gladiatorovi a taktiez ostatnym za podnecujuce prispevky. Ale k veci. Vsimol som si ze sa tu rozoberalo volume ktore pouzivate ako urcity filter pre vstup. Ja volume v niektorych pripadoch pouzivam ako dobry indikator vystupu. Viac asi povie screen.

8946

8947

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Inak už keď sme pri tých nepodarených vstupoch, tak poslednú dobu sa mi stáva, že sa držím trendu, zadám včas objednávku, skrátka držím lístok do prvej triedy a trpezlivo čakám na prichádzajúci vlak. Vtom preletí stanicou rýchlik a ja tam len stojím a mávam ako na prvého mája. Skrátka cena preskočí moj príkaz. Potom čakám na ďalšiu možnosť a keď sa utvorí príležitosť tak naskočím, jeden dva tiky sa veziem a potom sa cena otočí a mne vymete SL. Vtedy som rád že nevlastním strelné zbrane.........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, Mahrlo a Lapaz, teraz nechcem byť škodoradostný ja a fakt ma mrzí že Vám to nevyšlo.... akurát som sa chcel spýtať ako sa Vám páči dnešne FESX ked to sype...samospádom a tu zrazu čítam o natlučených hubách a strelných zbraniach... :) Skutočne velmi by ma zaujímalo kde a kedy ste do toho liezli ? Neviem si predstavit liezť dnes do Longu...nič vo zlom. Screen som upravil tak aby ste videli oddelene jednotlive dni žltou čiarou a zároveň som tam naznačil aj"polčas" tiež poskytuje indície "premarketu" pred otvorením amerických burz. Skrátka pohyb ktorý končí jeden deň zákonite pokračuje na druhý deň, musíte si poskladat obraz celeho trhu nielen dnešného. Patern ktorý sa nedokončil v jeden deň v 90% prípadoch sa dokončí hneď ráno na druhý deň pokial neotvorí gapom.... Teda ak ide o Shortový trojuholník z Piatku, stačí sa postavit po"okap" a ono to nakape... ;) Každý je strojcom svojho štastia Gladiator028

8950

8951

8952

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...