Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Gladiator028:

No popravde receno, trochu gulas v tom mam a v oku mam jenom piliny, protoze jsem rano rezal drevo na zimu...

Kreslil jsem si tam urovne kde se nejvice objevilo high/low, ale takovych SR je tam spoustu s v podstate co par ticku, to bych asi do trhu nevlezl vubec. Muzes nam poradit jak jsi to dostaval do oka, nejak jsi se k tomu prece dopracovat musel, na pocatku jsi musel mit nejaka zachytne body, ono to do toho oka hned tak neskoci, jsme jedno velke ucho? :-)

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz, tak ked si chcel guláš tak ti ho servírujem... :) musíš si vybera klučove levely nie každý výčnelok ktorý vznikne... To sa dá získat jedine praxou, uvarit gulaš vie každý, ale tu správnu chuť mu vie dať len kuchár s dlhou praxou ...nemusí byť "vyučený" ale ked ho bude varit každý týžden niekolko rokov (rodina ho znenávidí)..tak ho vicibrí a práve ten malý rozdiel spôsobí že chutí viac ako guláš podla receptu bez vlastnej fantázie....ducha. Neviem ti to lepšie opísať, treba íst aj do historie a hladat súvislosti a má to význam to mi môžeš veriť. Nakreslil som ti fázy vzniku trojuholnika ktorý je zároven Range s CC. Horný trojuholník je zároven CG a tiež supportom z minulosti. Tieto detaily si musíš všímat vopred nie ked už trh beží a ty nemáš záchytný bod, vtedy je už neskoro. Záchytne body musíš zakreslovat postupne vopred a trh ti sám povie čo má v úmysle. Dufam, že ti to stačí lebo ......lebo.. ;) Gladiator028

8903

8904

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028:

Diky moc, takze pokud to mohu nejak parafrazovat jak jsem to pochopil:
1. Vsimat si CC, CC vznika jako stred Range nebo CG, neco jako virtualni osa pro jednotlive swingy nahoru a dolu
2. Vsimat si SR ted a v minulosti
3. Vsimat si celkove sitace na trhu (rustove trojuhelniky...)
Kazde care dat jakesi virtualni skore a ta ktera nasbira vice bodu tak ta vitezi a dostala pravo byt na obrazovce a pak ji beres do uvahy jako mapu pro sve obchody, napr. je to CC a Support tedy 2 body a to ma vetsi vahu nez jen Support, je to hrana Ledge a zaroven CC, vice bodu nez jen CC atp.

Rozumim tomu spravne?

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028,
na základe tvojej diskusie s lapazom som si všimol jednu vec v grafe, ktorá mi zatial unikala. Sú určité cenové úrovne na ktorých trh robí dosť podobné pohyby aké sa udiali už v minulosti. Ak tomu dobre rozumiem, tak na takejto cene reagujú obchodníci podobne a je to určitá možnosť pre mna ako sa s nimi zviezť pre zaujímavejší profit? Nedeje sa to samozrejme každý den, ale zopár takýchto pohybov som už našiel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, dnes mi situacia na FESX pripominala lavinu v Tatrach. Nezasypalo niekoho? Mal som 2 signaly ktore vsak boli proti hlavnej trendovej ciare a ktore som nakoniec nebral. Snazil som sa najst suvislosti s tym vyraznym pohybom ktory zacal o 15:45. Fundamentov dnes bolo az az. Mal som pocit ze spravy boli skor pozitivne.. Nejak som na nic neprisiel. Mohlo to sposobit nahromadenie cakajucich prikazov? Taketo vyrazne pohyby musi nieco spustat, rad by som vedel ze co.. :S

8914

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo, tieto pohyby sa deju neustále, ale najzaujímavejšie su silne suportne urovne aj ked su z dalekej minulosti. Ako som už písal trh má pamäť, vdaka tomu môžeme profitovat na paternoch, lebo sa neustále opakuju. Ostatný traderi tak isto hladaju podobne paterny a tak isto na nich reaguju preto to cele funguje. Ten kto si to neuvedomuje je pozadu , lebo si myslí že nemá záchytny bod a tak čaká na nejaký kým sa vytvorí, ale v tom čase sú už ostatný "nabalený" . V sobotu ked nebeží trh otvor si grafy ,natiahni si historiu tak pol roka do zadu a zaznamenavaj si najsilnejšie cenove úrovne s poznámkami ako dlho cena odolávala, napríklad suppord odolaval 2 hodiny na 15 min grafe , alebo 2 dni atď. Urob si tabulku takýchto cien a maj ju po ruke. Ked sa trh priblíži k tomu bodu tak pozoruj ako sa správa a podla toho sa rozhoduj. Nemusíš vidiet priamo graf z minulosti, stačí ti poznámka o cene a dátum kedy to vzniklo , prípadne si to môžeš v rýchlosti pozriet aj v grafe. Dalšia maličkost je, že väčšinou pred prerazením CG klesne volume , lebo obchodnici sa nevedia dohodnut na cene a tak sa postupne vytrácaju"zadnými dverami" , alebo čakajú. Vtedy vstupuju "parketáci " a nahodia nákupne príkazy nad CG na čo obchodníci zareaguju ako ryba na návnadu a bežia za cenou. Inými slovami prebieha dražba a ked o umelecke dielo nieje záujem musia znížit/zvýšit cenu aby trh zareagoval a je odkleputé. Niekedy klesne volume len v jednej úsečke , ale v dlhšom CG klesa volume postupne a to dáva signál na umiestnenie príkazu. S pravidla čím užšie a dlhšie CG tým silnejšie prerazenie. Pri range so šírkou cez 100 EUR je prvé prerazenie väčšinou sonda -periskop a až druhe , alebo tretie prerazenie má účinnosť. To všetko musíš narénovať pozorovaním grafov. pozri screeny, niekedy je to výraznejšie niekedy menej , ale treba si to všímať. Gladiator028

8915

8916

8917

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028: Diky za dnesni lekci, toto je opravdu nemale voditko a vypada to, ze to muze velice dobre slouzit jako mapa, kdy ocekavat nejake akce a na jakych urovnich pritahovat SL nebo vybirat profit. Prikladam obrazek co jsem se dneska naucil a jake pripravy si zacnu pripravovat. Mej se a pivo te ceka i na Morave (nebo mozna dam chladit neco ostrejsiho?) :-) R.

8919

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz, máš to 100% správne som rád ž si to pochopil.. (tu) Prikladam screen s jednou čiarou naviac na 2385 nakolko tam vzniklo ST a Ledge súčasne ktoré je zároven CC Ledge, dnes sa od toho trh odrazil a vznikla tak spodna časť kanála. Na tvojom screene to nieje vidiet , lebo máme rozličných poskytovatelov dát a tak sa úsečky vykresluju odlišne , vrámci svojo grafu si to spracoval OK. Gladiator028

8921

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...