Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Lapaz,

určite je 5 min lepšia volba , lebo zbytočne neprovokuje na každom malom swingu. Trojminutovy je pre tých čo sa nevedia dočkať obchodu... ;) Používam ho občas pre potvrdenie jemnejších vstupov/ výstupov , alebo ak niekto sem hodí screen s 3 min grafom a chce nejaku radu tak mu odpoviem tiež na 3 min grafe. Ale obchodné rozhodnutie sa rodí na 30 a 10 min grafe ....prirodzenou cestou....bez Cisárskeho rezu... ;)

Teraz mimo obchodu. Vieš aká je nová telefonna predvolba zo SR do ČR ? .....08.. :)(výsledok nášho hokeja ...vlastne krasokorčulovania :)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

to je pro mě šokující zpráva.......... "obchodné rozhodnutie sa rodí na 30 a 10 min grafe ....prirodzenou cestou....bez Cisárskeho rezu... "............ já pako, jak nějaký šílený vědec zkoumal 16 hodin poslední půlrok denně grafy v těch nejjemějších nuancích, polykal práčky na nervy, masíroval oční bulvy, abych z toho neoslepl a ono je všechno jinak.

Gladiator, musím ti dát za pravdu, posledních 14 dní jsem nesměle došel až 15 min timeframu a je to tak jak píšeš. A jednoduché kombinaci s volume to funguje............. máš u mě bombonieru a pugét růží. :) :) :)

Děkuji Ti

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jó holt objevování ameriky je asi oblíbený koníček nás všech :) není to tak dávno co jsem se rozčiloval, že po krásných signálech šel trh několikrát přesně proti mně. pořád jsem ty grafy študoval dokola (kdeže udělali soudruzi z NDR chybu), až jsem si zobrazil vyšší timeframe a vše bylo jasné jak facka. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Atlas:
No to by jsme ji mohli seznamit s tou moji a nebo zde na financniku zalozit klub osamelych zen pro nas grafocumice...

To Gladiator028:

Nevis jestli je na tom kus pravdy, ze mnoho institucionarnich 'profesionalnich' traderu pouziva 15 min. grafy? Proto pry SR urovne a podobne carky funguji nejlepe pokud se hledaji tam...

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj lapaz,

to není vůbec špatný nápad s tím klubem ...... :) :) ......... tvůj výraz "grafočumič" mě fakt dostal, je to opravdu výstižné. :)

Doufám, že od nikoho nedostaneme vynadáno, že jsme "trošku" debatou mimo toto vlákno.

I když na druhou stranu, myslím si, že smích a dobrá nálada je to nejlepší na odstresování našich mozků.

Ať se ti daří!

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lapaz,

robím len indexy a popri tom sa vzdelávam v obciach tam som zase zlelenáč... ;) Tak o pol roka tam nabehnem naostro , lebo velmi sa mi tento druh biznisu páči, nevyžaduje vela času , je tam údajne štatistická úspešnosť 80% a výnosy sú velmi zaujímavé.

Čo sa týka grafov, tak všeobecne platí že vyššie TF = vyšší profit pretože po formáciach na vyššom TF prichádzaju aj väčšie pohyby a tie su zaujímavé. Trader musí mať odstup , ked chceš vidiet "kruhy v obilí " potrebuješ na nich pozriet z lietadla a tam uvidíš celý skutočný obraz . pokial si dole tak chodíš po cestičkách v obilí o ktorých si myslíš že ich vytvorila tlupa diviakov.... :) a ujde ti podstata veci...celkový obraz.
Je to ako s Elliotovymi vlnami, každá vlna je súčastou podvlny a tá je súčastou hlavnej vlny atď....Takže ked mám trojuholníkovu formáciu na 30min grafe podobnu hladám na 10 min grafe ktorá je v skutočnosti vnútri 30 min trojuholníka a ked ju tam nájdem tak ju sledujem ako FBI a pripravím si obchod , lebo v 90% je úspešný.

Každý je strojcom svojho šťastia


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028:

V podstate nezbyva nez jen souhlasit, neco na tom bude, to stejne hlasa i Williams, cim mensi TF tim mensi zisk, nedavalo mi to smysl co tim chtel basnik rict... Nevim proc, ale hodne mi tim tehdy dal brouka do hlavy, uvazoval jsem jak by slo obchodovat signaly z dennich dat intradenne a prichazim na to pomalicku a postupne diky tohoto vlakna ...

Nejvice bojuji s tim, ze tyto metody, kde tam se neco prorazi sem a tamhle neco jineho a jinak se hodne spatne backtestuji a clovek pak neziska potrebnou duveru v system. Resim to tak, ze pri backtestech i papertrade si vsechno fotim a komentuji a pokud objevim nejakou jemnou nuanci tak si namatkove prochazim screeny jak a kde se to taky objevuje a snazim se trenovat mozek. Verim vice na mozek nez na polo mechanicke systemy, pripada mi to jako jizda autem, pokud naucim mozek podvedome sledovat volume, usecky, trojuhelniky, SR, CC atp. tak ulevim vedomi a to se muze soustredit jen na celkovou situaci. Jak jsme zacinali jezdit taky jsme se vedome museli naucit kde je brzda, radici paka, koukali jestli mam 2 nebo 3 atp. po par letech je vse automaticky a mozek sleduje jen znacky a celkovou situaci na vozovce, zbytek je zalezitost povedomi...

Myslim si, ze ty uz tam taky spoustu veci vidis podvedome a nemusis si je tam malovat. Das to tam az se na to nekdo zepta a to jeste musis premyslet a dolovat to z podvedomi proc je to tak. Je to tak?

No uvidime jak s tim dopadnu...

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz, je to tak ako píšeš , že to vnímam automaticky podvedome až na to že nemusím premýšlat odkial sa to tam vzalo... :) To by som rýchlo skončil , aj ked už budeš vnímať veci automaticky nesmieš sa dať stiahnuť k stereotypu...ja už všetko viem a len letmo prejst graf , to by sa ti rýchlo vypomstilo. Každé ráno robím rannú "vizitu" ako sa trh má....začnem na 30 min grafe či mi včera niečo neunikolo , lebo trh sa vyvýjal celý deň a aj ked nedošlo k porušeniu mnou nastavených línií určite to nechalo odtlačok v 30 min grafe a o tom musím mať prehlad. Takže si ho prejdem ešte raz podrobne hlavne v okolí paternov, urobím si poznámky do grafu a prepnem na 10 min graf (niekedy ked nieje niečo jasne aj na 15 min)a zopakujem podobný rituál a zaznačím si zaujímave linie na 10 min grafe a to iste potom na 5 min grafe. Potom už len čakám a čakám až sa to priblíži k liniam, pokial dôjde na trhu k nejakej prudšej zmene samozrejme línie si prekreslím .....nechytám ryby tam kde niesu.. ;) Pred otvorením FESX si ešte skontrolujem premarket ES , lebo väčšinou Open FESX sa udeje na línii v ktorej sa práve nachádza graf ES, nemyslím cenovej ale polohu Short/Long a dokonca aj vykreslenie úsečiek. Prikladám screen s "dôkazovým" materiálom...zapieranie je zbytočné.... :) Každý je strojcom svojho štastia Gladiator028

8977

8978

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...