Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Gladiator028,
ten článok je fakt super, teda nie že by ma tešilo, že si si prešiel tými neúspechmi, ale vidím že je cesta ako sa z toho vyhrabať. To ale nesmiem pri grafe veštiť, ale hladať zmysluplné paterny. Teraz ked sa pozerám na graf, tak je mi všetko jasné, len nie to prečo som vliezol do toho mojho obchodu. Na druhú stranu sa utešujem, že podobné kraviny už stváram nie tak často a verím, že raz mi to prepne a uvidím v grafe to isté čo ty :), prípadne aj na účte :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028: Diky za screen, ted uz to vidim taky mnohem jasneji, ze jsem tam nemel lezt, ale ten tvuj vstup bych tam stejne nevidel. Musim si to lepe propojit odhromady. Vetsinou jedu az po 14 hodine a to byl dneska jeden velky range a novacek se nachytal :-) Vsak se na to kukni uvidis sam ... R. PS: Jeste koukam na ten obr, a ta sipka 1 vstupu je trochu zavadejici, ten vstup byl az 16:00 po korekci zpet do CG a cervena dolu, vyrazilo to spravne a pak sup nahoru a na stopku :-)

8954

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz,

to je presne to čo furt opakujem... vstupy hladaj na vyššom TF-ku aspoň 10 min. Nízke TF -ka vytváraju "akože swingy" a tak oblbuju tradera . Je lepšie si počkať na jeden silný vstup ako riešiť naoko "búrku v pohári s vodou".... ;)

Zapni si 30 min graf a zhodnot situáciu, potom 15 alebo 10 min graf a urob to isté už s poznámkami...šipkami a referenčnými bodmi, aby si bol v obraze a potom si vezmi vedierko a choď na pieskovisko za ostatnými deckami...3 min graf ,tam občas dostaneš pri hre do očí piesok a tak nevidíš čo sa deje , ale ked si tam pretým zapichol tastavku tak ju aspoň nahmatáš a vieš sa zorientovať preto nezakopneš o okraj pieskoviska a nenatlčieš si hubu... ;) (tu)


Každý je strojcom svojho štastia.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte

Ďakujem za cenné informácie.

Backtestujem systém na obchodovanie US trhov (YM), avšak v poslednej dobe hlavne - po článkoch na finančníku o európskych trhoch - ma zaujala možnosť obchodovať v európe. Som totiž "ranné vtáča" a vidím na sebe, že doobeda som výkonnejší :-)
Rád by som sa pustil do testovania a papertradingu trhu Euro-bund. Vedeli by ste mi prosím odporučiť hodnoverný zdroj pre historické dáta tohoto trhu? Zatiaľ mi ich vie predať Disktrading.com. Idem ešte zistiť info na Sierrachart (tento soft používam) a na Eurex-e o možnosti papertradingu - možno by ste mi tiež vedeli odporučiť rozumný zdroj.

Ďakujem pekne za pomoc.

Rajco

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Rajco,

pokial ti môžem poradit tak FGBL si nechaj na neskôr neznamená to že pokial je to najpomalší Euro trh že je aj najlahší. Ja ho obchodujem ako alternatívu pokial sa nič nedeje na FESX a má niekedy pekné dni, ale väčšinou sa správa hmlisto, úsečky sú rozoskákané a ťažko sa v nom orientuje.Ked skutočne len začínaš tak si hlavne nijake dáta nekupuj a šetri si peniaze na Live, budeš to potrebovať....
Skus pozriet FESX je to omnoho lepší trh pre začiatočníka a vôbec pre každého. S historiou to velmi neprehánaj, úplne ti postačí pol roka do zadu a to máš u Mirus Futures zadarmo . Trhy sa dost zmenili a tak by si trenoval na vyjazdenom bicykli.....kup si radšej nový, teda zabehnutý cca pol ročný ... ;)


Každý je strojcom svojho šťastia

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028:

Diky za komentar, docela mi zvednul naladu :-). Mas pravdu vstup na malem TF je jedna vec, ale je potreba to zasadit do spravneho ramce a ten je videt jen na vetsim TF. Jeste stale bojuju sam se sebou ve forme ocekavani, protoze napriklad prvni obchod se dal zavrit na BE a necekat az na stopku. Rikal jsem si a jaj jaj nejedo to spravne protze vetsinou pokud je tam momentum (coz ocekavam ve spravne obchode) tak to ma sypat usecku za useckou, priste to musim opravdu zavrit a ne si to jen rikat :-)

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem za odpoveď.

So zmenou zamerania sa na FESX si rád nechám poradiť, predsa máš určite viac skúseností. Tiež som už predčasom počul, že v dnešnej dobe nemá cenu robiť stovky BT obchodov 3 roky dozadu. Skôr bude asi rozumnejšie cca pol roka dozadu testovanie a vyladovanie systému na základe LIVE skúseností.

Idem teda MIrus Futures preštudovať.

Predsa len by som mal eštejednu otázku. Rád by som papertradoval popri klasickom zamestnaní. Preto je pre mňa dôležitý replay tickových dát, kde môžem trh testovať, akoby som bol pripojený naživo - čiže papertradovať poobede. Vieš mi prosím ťa poradiť, či poskytujú takúto možnosť?

Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rajco,

práve na Mirus futures môžeš tradovať sim celý deň, po novom od registrácie 3 mesiace. Je tam platforma Ninja Trader je dost rozšírená a má podporu aj na finančníkovi asi na úrovni Siery. Pokial len začínaš skus otestovat NT ak chceš tradovat cez Mirus ,ale v žiadnom prípade Ťa neodhováram od Siery možno ti niekto poradí aj dáta zdarma priamo pre Sieru . Replay má aj Ninja Trader a ked si ho zapneš tak ti bude nahrávať všetky seansy pokial ti to dovolí hardisk.



Každý je strojcom svojho šťastia.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super ďakujem za odpoveď.

S NT už mám skúsenosti a popravde ma zaujal o trošku viac - len som pred časom nevedel pre NT zohnať dáta, preto som sa vrátil k SC. Je super, cez Mirus môžem ísť sim celý deň, pravdepodobne je však najlepšie vstupovať do trhu doobeda.

V každom prípade ďakujem za rady, dám vedieť ako som dopadol.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...