Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To All:
Zaujimalo by ma ako to riesite s casom?
Ja mam normalne zamestnanie pocas ktoreho sa to robit neda. Dohodol som sa so zamestnavatelom o kratsej prac. dobe, do 15:00 ale stale je toho casu malo.. Skusam to teda az doma po praci od 15:30 do 17:30. Co je vsak z pohladu 5min. time frame zalostne malo. Myslim ze najdolezitejsia je ta pravidelnost, najst si na to cas kazdy den, aj ked len 2hod. Riesenim by bolo data nahravat, ako spomenul Gladiator. Sorry za otazku mimo vlakna..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Hiker:

U me to je jednoduche, na UP mam casu kvanta, takze musim jen omezit rodinu a praci na zahrade. Nicmene ma to i stinne stranky, zejemna psychicke, protoze doba hajeni (odstupneho) se pomalu blizi ke konci a pomalu a jiste se blizi doba, kdy budu muset neco vydelat na trhu. Neni to moc idealni konstelace, ale clovek si obcas nevybira...

To yax:
Pokud to jeste ctes jak jde paper na FESX, vzpominam si, ze jsi ve velice podobne situaci :-)

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja mám tiež klasické zamestnanie 7:30-15:00, resp 9:30-18:00. Tak to proste je a keďže si chcem našetriť na fundovanie účtu dostatok peňazí, nič iné mi neostáva. Snažím sa však zakaždým rozplánovať čas čo najefektívnejšie. Tzn, že mám hrubý plán, koľko by som sa mal tradingu venovať denne (menej cez prac den a viac cez víkend) a toho sa snažím držať. Je však pravda, že nie je deň ako deň a niekedy je tých síl viac a niekedy menej. Pravidelnosť a systematický prístup je však dôležitá a keď po niekoľkých mesiacoch vidíš za sebou výsledky (hoci aj malé), dokáže ti to dodať motiváciu a postupne to ide čoraz lepšie.
Replay dát je super vec, určite to posunie dopredu vidieť trhy takto "naživo". Možno by som ti odporučil 3 min TF, ale to si treba individuálne odskúšať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lapaz: ja mam cas hajeni do konce srpna. A zacatek FESX si posunu asi az do cervence, protoze ho musim poradne nakoukat. Krome dvou dni minuly tyden zacinam vlastne az dneska. Minulou stredu jsem na TF udelal 4 spatne obchody, takze jsem si dal na zbytek tydne volno dokud se hlava nevycisti a hlavne nebudu vecer delat vic nez 1 obchod denne abych nemel prostor pro "dohaneni svych ztrat", protoze to je pro me smrtici. A jelikoz do prace uz se mi nechce, tak to bude chtit hodne discipliny do obchodovani a ta zatim chybi. A ta streda byla docela spatna, uvazoval jsem, ze TF uz opustim a taky ze mam spatny system. Pak jsem se ale uklidnil, system je dobry a navic vydelavat se da i s nahodnymi vstupy, takze to chce jenom zkrotit hlavu. Mam ted vytisknutou tabulku na 20 obchodu a zacinam ji plnit obchody, ktere verim, ze budou jenom podle planu. A pak snad hlavu presvedcim, ze nezalezi na jednom obchodu, takze se tak nemusim stresovat. A je super, ze clovek ma hodne casu, aspon muzu cist. Uz jsem precetl od Rosse Trading je business a docela se mi libi jeho vstupy. Protoze kdyz se obchoduje pruraz, tak se vetsinou trh rychle rozjede aspon na BE, coz mi maximalne vyhovuje. A pokud se trh nerozjede, tak vim, ze to neni dobry obchod a mam cas vystoupit. A tak jsem si objednal i Daytrading a Trading Ross Hook, tak uvidim. Casu na zkouseni novych myslenek je dost. Ale abych nebyl off-topic, tak prikladam svoje dnesni obchody na FESX: 1. obchod BE+1 - maly pruraz doprovazeny velkym narustem volume. Ale po vstupu volume spadlo a trh sel do strany, takze jsem to uzavrel, protoze pruraz ma byt zivejsi, takze si pockam na lepsi prilezitost. 2. obchod BE+1 - pattern 100/v, na vyssim stale uptrend, takze vstup. Ale trh slaby, dostal se pouze k high dne a pak se obratil zpatky. A to by pro dnesek stacilo. Tak hodne discipliny vsem. Lada

8958

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To yax: Dovolim si male filozofovani jak jsem se dostal k Rossovi, neni to az tak uplne neco jineho nez jsi doposavad obchodoval na TF. Zacal jsem od Dr.Boba 5014, pres 100/v (FinWin II) az jsem zatim zkoncil u druheho prorazeni CG (Ross). Je to +- stejna situace na grafu a podobny vstup s tim rozdilem, ze prorazeni mohu obchodovat i na vetsim TF coz se mi osvedcilo, mam mene impulsivnich obchodu (hodne k tomu tu napsal hlavne Gladiator028, jeste musim koukat casteji na vetsi TF a validovat celkovou situaci na trhu...) a zejmena umim dopredu urcit presne misto vstupu i se SL a nemusim trnout zda je korekce uz u konce (jestli to bude 0/v nebo 100/v nebo se to otoci cele, vis o cem mluvim :-). Jakmile se cena vrati do CG tak posadim cekaci prikaz a bud to prorazi nebo se to otoci a pak se nic nedeje, prikaz zrusim. Celou sadu podminek pro vstupy 100/v jsem velice zjednodusil prave na druhe prorazeni CG a soustredim se mnohem vice na celkovou situaci a zejmena napozorovani/naciteni, kdy to jde spravne a nechat to zit a kdy ukoncit na BE! Pokud dojde k otoceni trendu na vetsim TF (10 min.) je formace 123 High/Low a u bodu 2 vznikne CG pak cekam na druhe prorazeni a vstupuji v podobnem okamziku, ktery jsem kdysi popisoval u Gordona, na 150t to bylo to prvni 2v po otoceni trendu a pokud kuknes na RB tak se tam objevi Gordonuv Hammer... Z meho pohledu jsem si celou radu velice profitabilnich vstupu zjednodusil na jednouduchy vstup a dale se uz vstupy zabyvat nechci, protoze je to mnohem vice o jinych vecech ... Kukni na to a uvidis, mozna ti to bude taky vice sedet... R.

8960

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lapaz: diky za screen, je to vlastne vsechno hrozne podobne, jenom u toho prorazeni uz se da "vycitit", jestli se trh rozjizdi nebo nebo, coz ja v korekci jeste nevim. A dost casto se mi stavalo hlavne vecer na TF, ze v korekci byl trh dost slaby a kdyz ji prorazil, tak se pekne rozjel nahoru, ale to uz pro mne bylo pozde na vstup, protoze by to nebylo podle OS. Me se docela libi pattern 1-2-3, ale se vstupem az po prvni korekci v novem trendu. Dneska byla jedna takova hypoteticka situace (ale jenom hypoteticka, protoze byla proti trading range ze vcerejska), takze tak bych si predstavoval svoje vstupy. Vstup na 2. prorazeni - vlastne prorazeni RH. Ale jeste to musim vymyslet s vyssim TF, jak to skloubit a kde ty patterny hledat, protoze treba to 1-2-3 se ukazalo pouze na 3min TF a na vyssich to byl hladky obrat. A taky jak si davat pozor na ty CG apod., takze me ceka hodne prace. V Trading je business to vypadalo pekne, ale vsechno to bylo na dennich grafech, takze si pockam na Daytrading a uvidim. Ale filozofie bude stejna, cim mene obchodovani, tim lepe. Lada

8961

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To yax:

Co se tyka tech prurazu, proto je mam take cim dale tim vice radeji, protoze pokud se to prorazi spravne ve spravnem okamziku tak se spusti lavina, ktera me dovede k profitu..., zejemna na FESX to je ted mnohem lepsi nez korekce, ale zalezi na trhu, jinde to muze byt zase naopak :-)

V podstate, ale oba pristupy dlouhodobe funguji a nekde jsem cetl krasne vysvetleni od Rosse, ze obchodovani prurazu a nebo korekci jsou dva mozne zpusoby jak rozumne profitovat. Rozdil je v tom kolik aktualne traderu pouziva kterou techniku, pokud vsichni jedou pruraz tak prestane fungovat, ale pak tech 80-90% traderu odpadne, prijdou novi, kteri jedou treba korekce a pruraz zase zacne fungovat a tak dokola. Ross nekde pise, ze ma vypozorovan tak rocni cyklus a je potreba diverzifikovat a nebo udelat obrovkou kampan na korekce pro FESX a sami pak obchodovat pruraz :-)

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, zatial to vyzerá na pohyb v cenovom kanáli do konca seansy , avša ak dôjde k prerazeniu 2429 je možnosť zviesť sa so skalpermi pre profit, PT by som nastavil na uroveň 2448 ked sa podarí do hry stiahnut verejnosť ...2 ticky pod open z 11.5. Uroven 2439 je tiež ST , ale pokial bude útok rýchly prerazí túto úroveň a zastaví sa pravdepodobne na 2448 , záleží od typu prerazenia , či bude v jednej úsečke od High cez 2439 , alebo vo dvoch úsečkach pomalšie prerazenie po tuto úroveň. Gladiator028

8963

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028:
To ne ono jsem od toho ani vice necekal protoze uz bylo hodne blizko 18 hodina a to klesa volume. Ted to vypda, ze mnohem zajimavejsi jsou rana...

Celkove vcera nic moc a dneska super, jako na houpacce, ale stale jeste nemam koule na to prepnout na live, jeste to musim vice procvicit na necisto, ale snazim se neklikat jen tak, ale vzdy si rikam sel bych do toho i za naskudlene EURA.

Jsem rad, ze tu davas screeny, alespon to muzu konfrontovat co vidis ty a co tam vidim u me.

Jeste se mi zda, ze ted je vice prehlednejsi 5 minutovy vice nez 3 min. Co ty na to?

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...