Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Gladiator,
je zaujímavé čo si napísal, ja som začal používať pred časom minutové grafy, teda presnejšie 5-minutové a vďaka za ne, keby som mal stále meniť nastavenie Volume grafu podľa toho ako sa ostatní traderi vyspia, asi by ma z toho je.... Je fakt, že trhy sa stále menia a preto je dobré sa zamerať na také TF, ktoré sa dá i spetne testovať a na ktorom sa vstupné paterny nemenia a dokážem ich tam vidieť. A preto mne sedia práve minutové grafy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, přidám něco z dnešního dopoledne na FGBL (SIM) Po včerejším vzestupu dnes trh otevřel gapem, který zaplnil a pokračoval v downtrendu. Obě EMA jedním směrem, plus průraz pivotu, který mám za velmi silný S/R .. vstup jsem dal přímo na PP a počkal, až si pro něj cena "dojde" ... první PT velmi rychlý, dle plánu (v možnostech FGBL :)) ... následovalo přitažení SL na B/E+1, kde jsem i obchod ukončil. Po přitažení na B/E+1 už jsem obchod nesledoval, takže jsem ani nereagoval na průraz TL a pokus o otočení trendu. Trh se otočil přesně na očekávané S/R z minulosti, kde měl odraz i včera ... s čímž jsem trochu počítal, ale průraz pivotu jsem bral za silný podnět, že min PT1 trefí a možná PT2. M.

8883

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarec kluci,

chci se vás zeptat jestli s tím máte někdo zkušenost. Obchodujete někdo live FGBL přes Mirus Futures? Jaký mají intraday margin a poplatek RT?

Poslední dobou sem tam zkusmo obchoduji FGBL a mám na něm ještě větší úspěšnost než na FESX a samozřejmě i větší PT (jasnější a větší pohyby)

Předem díky. :)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,


ked chceš obchodovat FGBL otvor si paralerne aj FESX , hlavne pred správami. Ked začne na FESX rýchlejšie rást usečka , na FGBL bude určite rást opačne to plati aj pre ES. Je pravda že bola to strela na ktoru sa nedalo zaregovat dostatočne rýchlo , ale to nevadí lepšie su kludnejšie pohyby. Prípadne si otvor americke dlhopisy ZN a tie idu totožne s FGBL.
Všeobecne je to pomalý trh, ale ked sa rozbehne sype korunky... :)


gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,
díky za radu, problém mám trochu s miestom na obrazovke. Doobeda obchodujem v práci, kde mám len jeden 19" monitor na ktorom sledujem 5min, 15min a 30 min súčastne. Keď si tam prihodím ešte jeden graf, tak budem museť kúpiť lupu :). Ale skúsim sa s tým popasovať a trochu si to upravím lebo i to FGBL sa mi začína pozdávať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj mahrlo,
podle screenu používáš Sierru ... zkus se podívat na studii "Study/Price Overlay" .. umožni ti dát do jednoho grafu prvky z jiného grafu .. at uz vyšší/nižší TF stejné komodity nebo i jiné ... takto jsem to řešil já ... mám doma jen 1x LCD 19 a mám tak v grafu pro NQ RB2 i EMA z NQ RB5 a ES RB5 nebo pro FGBL mám v jednom grafu hlavní i vyšší nastavení pro EMA ... určitě to neřeší vše, ale ušetřil jsem tím dost překlikávání nebo zmenšování grafů... tak to třeba pomůže i Tobě

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,

tak ti poradim ešte raz, otvor si len 15 min graf a naznač si vstupy. Ked sa signál približi k vstupu potom si prepni na 5 min , lebo skôr ho aj tak nepotrebuješ . Ja čakam na vyššom TF a robím to iste. V lavom hornom rohu mam FESX na štvrtine obrazovky taktiež 15 min . Potom si t môžeš potvrdit aj na 30min , ale načo tam mat 3 TF toho isteho trhu sučasne ?


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj lapaz,

pri open sledujem obe trhy sučasne a po cca 30min si vyberiem favorita , ale pokial trh otvorí mimo skutočnu hodnotu gapom druhu usečku risknem s malým stopom , lebo ranné otvorenia su dobre na rýchly profit. Pri tom však treba davat bacha na sleep lebo môže dôjst neskoršie k exekucii, to je hlavne špecialita FESX a tak tieto vstupy občas urobím na FGBL , tam je to lepšie.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...