Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Gladiator,

děkuji ti za odkaz. :)

já jsem trošku zmatenej, protože s anglinou u mě žádná sláva a hledám tam na tom Eurexu nějaký kalendář či něco co by ho jen trochu připomínalo........ jestli mi rozumíš, něco co by dávalo zachytné časové body.
Pokud tam něco takového je a mohl by jsi mě trošku nasměrovat moc by jsi mi pomohl. :)

Tohle je v pohodě - www.eurexchange.com/trading/products/IDX/STX/BLC/FESX_en.html?mode=trading_calendar. Tomu rozumím. :)

Mockrát díky!

Jirka


Link to comment
Sdílet pomocí služby

........... no, teď si po sobě čtu co jsem napsal a připadám si jako jelito..... :( :)

Takže, v pohodě, už jsem zase v obraze. Dle všeho, pokud to dobře chápu, cenový pohyb na FESX ovlivňují informace z USA a já se chtěl dopídit jestli existuje právě nějaký taký evropský informatikum.

prosím, berte mě z rezervou - od ránu čučím do grafů a hlava mi nějak nebere........ :)

Dík

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jirko,

ked maš problemy s anglinou , tak si vygogli CI komodity, zaregistruj sa na ich stránke je to zdarma a máš správy celý den v slovenčine od rána do večera, tej dúfam rozumieš.... ;) Otvoríš si samostatne okno a okamžite po vyhlásení správ do niekolkých sekúnd sa ti správa zobrazí napríklad priamo na grafe.

Eurex som ti poradil preto, lebo som si myslel, že chceš nejake hlbšie info ale v angline....


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator,

mockrát díky. Musím podotknout, že kdybych uměl anglicky tak jako umím po slovensky, tak už dávno žiju i s rodinou jinde..................... :) (PS: je mi 37 a už leccos pamatuji a dřív čeština a slovenština byl vlastně jeden jazyk, alespoň mě to tak tenkrát přišlo). No a aglinu dnes doháním jak se dá......... hehe

Gustav:

děkuji za radu.......... je to vlastně to co poslal také i Gladiator.


Ještě, že tu máme to forům.


Ať se daří a díky

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas:
Co se týká zpráv, velice pěkný kalendář je na www.forexfactory.com/ . Velice přehledný s vysvětlivkama co která zpráva znamená, na co má vliv, barevné rozlišení podle síly dopadu... Můžeš tam nastavit různé filtry, podle toho co tě zajímá a můžeš si ho vyexportovat na nějakou svoji vlastní stránku třeba... Mě osobně to vyhovuje nejvic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

FESX sa tak správa z dôvodu nerozhodnosti trhu nakolko správy ktoré vychádzaju niesu ani negatívne ani pozitívne oproti očakávaniam a tak každý vyčkáva na prvý signál...na prvého odvážlivca. Pokial sa tak stane lovím vo vodách FGBL , dnes to ide lepšie ako včera , má väčšiu rozhodnost...smerovú , nieje to sítce divočina , ale dá sa to použiť.
FESX ako taký sa celovo zmenil po novom roku, predtým som mohol držat pozíciu aj celý deň, ale dnes to už neprichádza do úvahy, preto treba občas preladit aj indikátory ktoré používate, lebo Vám už zrejme ukazujú signály inak ako v minulosti a možno si to ani nevšimnete, ale v tradingu o úspech rozhoduje doslova jeden tick tak si to prekontrolujte, lebo ak ste bactestovali pred pol rokom teraz to už neolatí na 100% , ale možnona 90% skrátka ...detail.. ;)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

tak ja jsem dneska taky skoncil. V 10:12 mi uteklo male prorazeni, ktere mi zkazilo naladu. Mel jsem cekajici prikaz na cene 2375 nad drobnym cenovym kanalem, ale kdyz k nemu trh zamiril, tak jsem ho dal pryc, protoze se mi nezdalo volume. No a na dalsi usecce se trh rozjel a dosel by si pro PT. A od te doby to byly jenom spekulace, kdy naskocit. Takze nejlepsi je skoncit, nez clovek udela nejakou kravinu, zvlast kdyz ted cena zase uvizla a jde do strany.

Tak hodne discipliny vsem.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lado,

musím Ti přitakat, je fakt o displině - mě to taky uteklo - já sem zase dělal kraviny u počítače a prošvihnul jsem ten začátek co přišel po desáté hodině. Hmmm........ a teď zase musím čekat co bude dál. Na proražení přes 2390 to nevypadá, šmajdá to sem s tam, ale možná příjde short......

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zda se, ze i VOLUME je ted hodne jine/kolisave, coz na mem grafu VOLUME 7000 ted vypda kazdy den hodne jinak, nektere dny maji temer polovinu usecek a celove tedy vypda den co den jinak...
Mozna, ze ma Gladiator nakonec zase pravdu (hold leta driny a odrikani jsou videt :-)), ze nejlepsi bude pouzivat minutove grafy a VOLUME pod tim a tim mit konstatni pocet usecek a stejne grafy kazdy den, protoze to VOLUME by se muselo dle aktualni nalady menit a to se mi moc nelibi, protoze je to dalsi promenna (mam mit dneska 7000,5000 nebo 10000) Cim dale tim vice koukam na minutove grafy a zacinam se v nich taky videt, vetsinou jsem jel 150tick nebo volume 7000 a tem hodne odpovida 2 minutovy graf a i CCIcka se tam chovaji rozumne (ve smyslu 100/v signalu :-).

Co se tyce Rossovych technik ptal jsem se na foru primo Rosse a on doporucuje pouzivat minutove grafy, VOLUME grafy pouziva jen ve specifickych situacich a to kdyz se cena pohybuje v sirokem pasmu, tam pry VOLME graf muze pomoci urcit trend. Nicmene pripustil, ze mnoho studentu pouziva VOLUME a TICK grafy, ale on sam sve techniky nijak na techto grafech netestoval...

Zvazte uvidite co vam sedne vice...
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz, je to tak ako som písal predtým, volume si musíš prispôsobovat minimalne 2 x za deň . Do obeda je iné ako po obede hoci sa ti to nezdá a samozrejme každý deň do hodiny po otvorení musíš zhodnotiť ake volume použiť. Odvodíš si z toho priemer a ten použiješ. Z hladiska pohody je jednoznačne najlepší minutovy , lebo je stále konštantný a tak ta zbytočne neoblbuje. Namieto stáleho čumenia do grafu nastavýš si 15-30 min graf a ked sa to začne blížit k nastavenej úrovni, alebo vytvorí známy patern prepneš si to na 3 min a vstupuješ. Ušetríš si tak čas aj stres. Prikladám screeny s volume pre dnešok, nakolko máme iných poskytovatelov dát tak sa budu líšit aj grafy . Na mojom grafe je pre dnešok použitene volume 20 000 . Má husté vykreslovanie úsečiek oproti volume 5000 kde su úplne rozsypané , ale to uvidíš aj sám. Každý je strojcom svojho šťastia Gladiator028

8878

8879

8880

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...