Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Lapaz, niekde skôr som pridal screen so záchytnymi bodmi z minulosti ako to riešim. Pokial nieje nablízku referenčný bod tak ho hladám aj 2 mesiace do zadu a v 90% prípadov sa ukáže ako funkčný aj teraz. Trh má pamäť a obchodníci ktorý hýbu trhom maju tieto dôležite dáta uložené a alerty ich upozornuju na takéto body a ani ich nemusia priamo vidieť v grafe. V týchto bodoch väčšinou vstupuju, alebo vystupuju z obchodov. Ked to urobí niekto kto má v trhu tisíce kontraktov tak to určite trh pocíti. Pre PT používam ST body a Rastove úsečky nakolko sa na nich s velkou pravdepodobnostou trh minimálne zastaví pre nabranie dychu , alebo sa otočí. Pokial idem väčší počet kontraktov a mám v blízku taký bod automaticky tam končím obchod , ale ešte predtým si vyrátam možný profit s malou rezervou. Pokial mi to nedá minimálne 100 ku na kontrakt tak to vôbec neriešim. PT si prispôsobím podla okolností odvíjajuce sa od rýchlosti trhu, volume a dalších drobností avšak nikdy ho nedám nižší ako 100 Eur. V prípade, že sa trh približuje rýchlo a je pravdepodobnost že prerazí PT zaistím si 50% profitu PT posuniem do najbližšieho ref.bodu a ten už v žiadnom prípade neposúvam. Je to velmi individuálne nakolko každý obchod je jedinečný. Gladiator028

8886

8887

8888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,
tie výstupy si vysvetlil tak, že tomu dokonca rozumiem i ja (tu), je to naozaj kopec drobností, ktoré musí mať človek napozerané, ale ktoré majú svoju logiku. Ja zatial používam PT podľa MFE z testov, ale som rád za Lapazov dotaz a tvoje školenie lebo mám zasa nad čím rozmýšlať.Ak budeš niekedy v Starej Turej alebo v okolí (okres TN), tak to pivo vidím realne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, celkom dobre sa rozprudila diskusia aj screeny z obchodov pribudli. To je super (tu). Vcera som zacal papertrade, dufam ze si najdem cas kazdy den od 15:30 - 17:30. Do obchodu som dobre vstupil, PT som dal na na blizku S/R. Ceny sli mojim smerom, ale potom spravili korekciu ja som zazmetkoval a vystupil. Potom dalej pokracovali a dosiahli az PT. No nic, to chce prax a spisat si vsetky pravidla, takze popracujem na tom cez vikend. Je to celkom ine ked sa zapoja emocie, ked clovek zacne pochybovat a prepocitavat zisk.

8893

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte všetci, takže dnes som sa rozhodol pre obchod na FESX. Hneď ako som tam vliezol niečo po 10:45 som zbadal nádherný pohyb na FGBL. Všetkým ktorí ste v ňom boli, tak úprimne gratulujem (tu), ja som obchod na FESX nerušil a zostal som v ňom až do mojho PT, takže nakoniec nejaké plus bolo i keď to trvalo dosť dlho a bol som už kapánek na nervy.

8896

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All:

Chtel bych se primluvit u vsech co mate tu odvahu a ochotu sem davat screeny o maly komentar k danemu obchodu, napr. proc jsem vlezl do obchodu, proc jsem vylezl atp. Pokud sem budeme davat screeny kde je sipka vstup/sipka vystup tak si myslim, ze nas to moc neobohati a neprivede na dalsi myslenky...
Verim, ze mnoho z vas nas ostatni muze hodne naucit a screen s komentarem ma tudiz mnohem vetsi hodnotu.

Nic proti, myslim to konstruktivne...
Diky predem.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz,

jo jo máš pravdu, čím víc tím líp, je to dobrá škola pro všechny........... :)

Je fakt, že ty screeny s těmi modro-červenými šipkami jsem tam dával já, nicméně jsem měl za to, že když je pod tím indikátor je vše jasné. :)
Obchoduji podle indikátorů a k tomu používám poznatky, které nás tu učí Gladiator.
Je fakt, že by malý komentářík pomohl a mé pohnutky ke vstupu či výstupu by asi osvětlil - polepším se.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj lapaz,
tak ja to hneď napravím. V trhu pravidelne sledujem aj High a Low predošlého dňa, to sú tie modré čiary. A ako píše Ross, je dobré sledovať aj večšie TF lebo ak trh prekoná napr. včerajšie High je predpoklad že tento pohyb bude pokračovať. Signál na vysšom TF má večšiu váhu ako na nižšom, tak tomu rozumiem ja a preto som v tom bode i vstupoval. A výstup mám nastavený zatial na pevný PT, nakoľko som prešustroval svojou blbosťou časť účtu a teraz to opatrne dobieham. Máš pravdu že komentár k obchodu je doležitý a može pomocť i niekomu ďalšiemu, tak už si na to budem dávať pozor :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem si všiml jedné zajímavosti. Zajímalo by mně , jak se na to díváte vy, zkušenější. FESX je celý den v kanálu. 4x se stejným volume došlo k ataku hranice tohoto kanálu. průlom down byl falešný a když insaideři zjistili, že Up to bude asi levnější zopakovala se velmi podobná situace ještě třikrát v opačném směru. nárůst volume byl cca trojnásobný, což mi připomnělo Rossovy slova : aby se zaplatily náklady na zvýšení (snížení ceny komodity) je potřeba k uzavření pozic a následnému výdělku v opačném směru trojnásobného počtu kontraktů. taky jsem uvažoval o obchodování longu na dolní hraně kanálu se SL 2-3ticky a PT 5-6ticků v každém swigu. První obchod by byl malý risk, ale pokud by vyšel, každý další by už byl bez rizika neboť by byl zaplacen prvním obchodem. až poslední obchod by nevyšel. neumím odhadnout míru rizika volatility , zda by takto malý SL stačil obecně, ev. zda při RRR 1:1 stojí za to riskovat 5ticků pro stejný profit (pokud nejsme insaideři, že). anebo mít pevné nervy a udržet se při umazávání papírových zisků a počkat až kanál doleze k lepšímu PT

8898

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte všetci, takže pre druhý obchod som sa rozhodol na FGBL. Obchodoval som prerazenie CG, Vol do mínusu narastalo a to ma utvrdilo, že pohyb na juh je reálny. Našťastie som mal nastavený moj "malý PT" lebo potom sa utvorila nepríjemná korekcia. Takže prednešok s obchodovaním končím a budem už len sledovať čo sa deje.

8899

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Až teraz som si uvedomil chybu, ktorú som spravil pri mojom druhom obchode. Zabudol som si poznačiť vyhlasovanie reportov o 14:30 a to bola práve tá korekcia. Aj keď obchod skončil v pluse, tak teraz z toho nemám dobrý pocit, lebo toto sú tie drobnosti, ktoré skor uberajú peniaze z účtu :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...