Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to Yord: diky, ale neni to tak skvele, aby to nemohlo byt lepsi :D

co se S/R pred seanci tyce... nebudu to delat hlavne ze tri duvodu:

1) v praci koncim 15:00 a pak mam v podstate jen par minut na prejezd domu, zakresleni S/R urovni a pripravu zakladnich scenaru... obcas tohle dodelavam jeste na zacatku seance, takze nemam kdy to sem strelit pred seanci (dnes by mohla byt vyjimka - obcas delam z domu i druhou praci) zacatku seance byvaji casto pomerne rusne jak z hlediska me pripravy tak deni na trzich, takze mivam casto na zacatku vypnute vse ostatni vcetne webu a jen se dostavam do modu "ted obchoduju" - k tomu, ze bych tu zkusil napsat odhad toho co si myslim pred seanci bych rekl asi to, ze to bych udelal jeste v druhe praci (tozn do 15:00), bo na zakladni odhad nepotrebuju obchodni software staci nektere online free grafy...

2) mozna to bude znit paranoidne, ale je treba si uvedomit, ze jsme si tu vsichni live obchodnici vzajemne konkurenti a S/R urovne jsou me nejvetsi edge, kdyz ho dam volne k dispozici jeste pred obchodovanim, kazdy bude vedet, kde priblizne muze cekat me prikazy a podle toho se zachovat (ne ze by to byla tak klicova informace pro par lidi), ale toto forum je otevrene a kdo vi, kdo vsechno ho cte, vetsi skupina traderu obchodujic to same na tech stejnych mistech, kde ja, by pak mohla predstavovat problem pro samotne fungovani systemu, nemluve o moznosti toho, ze by se nekteri (a treba i s vetsimi ucty) mohli tesit z vedomi toho, kde mam ja (a treba i lide, co me kopiruji) stop losses :) - nerikam, ze by se to automaticky stalo, jen mam rad klid v dusi, a tohle by mi z psychologickeho hlediska proste skodilo...

3) Pro rozvoj tradera je nejuzitecnejsi, kdyz se do studia S/R urovni ponori sam a nauci se je rozeznavat (at uz sam nebo s pomoci nekoho zkusenejsiho), mas pravdu, ze pro muj system a jeho uspesnost jsou S/R urovne naprosto klicove... samotne prorazeni swingu totiz ziskove neni, to hlavni jsou zde S/R urovne a je naprosto zasadni, jakym zpusobem si je clovek pred senci zakresli...

at se dari!

PS: dnesni den odhaduju ze se trh v ramci me obchodni seance udrzi v pasmu mezi 1100 a 1110 a na zacatku bude mit tendenci spise rust k 1105, pokud ji prekona muze i vys... aktualne je na 1102,5 :D to jsem zvedavy :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim, mam par komentaru a malo casu, tak jen v rychlosti.
Podle vseho jsou S/R urovne v tvem systemu stale ta nejdiskrecnejsi cast, ale zaroven jsou tim nejvetsim edge, tudiz nevim jestli se da hovorit o plne mechanickem systemu, no nechci do toho nejak rejpat, jen me tohle napadlo a myslim si ze mas prinejmensim 60% diskrecni system stejne jako ja. Sam jsem se S/R urovnemi urcitou dobu pracoval ale fungovaly jen nekdy, a jindy zase byly spis frustrujici protoze jsem si nebyl jisty ze je mam spravne. Urcite je zde nezverejnuj, to nikomu nepomuze i kdyz si nejspis mysleji ze ano. Clovek musi mit v systemu to k cemu dosel vlastnimi silami.

Druha poznamka k vcerejsi seanci. Sice obchoduji ES a nikoliv TF, takze neporovnavam uplne totez, nicmene ze by byl den nastaveny spise na short jak zminil sublo? No ja tedy nevim, kazdy to samozrejme vidi jinak. Jiz mesice byla vetsina dnu v trading range a obvykle trh zavre presne tam kde otevre, vcetne prave vcerejska. Z tohoto duvodu se tedy osobne domnivam ze mel long a short priblizne stejnou pravdepodobnost. Pri prvnim pohledu na vcerejsi graf jsme meli pekny sesup, ale pri blizsim prozkoumani zjistime ze na dennim grafu to je zcela ucebnicova doji svice :) Ano, trh je prekoupeny, ale to je podle me zradny duvod ke shortum. Nakonec bych jeste chtel podotknout ze se nachazime na all time high, coz mi rozhodne neprijde jako nejvhodnejsi misto pro shorty, Petr zde o tom psal nekolikrat.

Jinak drzim palce a myslim ze jsi na spravne ceste, nerikam ze je neco spatneho na S/R urovnich, naopak! Jen musi byt tezke stanovit si pravidla jak je zakreslovat mechanicky, i kdyz to zrejme mozne je (pokud se nepletu, ve FIMS napriklad jsou pro S/R pravidla vicemene mechanicka). Ja sam mam podobny problem i se samotnymi vstupy a vystupy, zatim to neni mechanicke ani nahodou, a v tom taky vidim svuj vlastni nejvetsi problem.

good trading (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit

napsal : [ital]"Urcite je zde nezverejnuj, to nikomu nepomuze i kdyz si nejspis mysleji ze ano. Clovek musi mit v systemu to k cemu dosel vlastnimi silami." [/ital]

Pokud je toto narážka na můj příspěvěk, tak si vedle jak ta jedle :-)

za 1) S/R úrovně tady Taraka ZVEŘEJŇUJE každý den, TAK ŽE NEMÁ CO NEZVEŘEJŇOVAT :-)

za 2) psal jsem jestli by nemohl zveřejnit dané S/R před seancí JEN PO NĚJAKOU DOBU.. Tedy né pořád, jak si to asi představuješ ty. Určitě jsem nemyslel rok v kuse, aby to mohl někdo nedej bože zneužívat.

za 3) tedy polopatě: Zveřejnil by tady to co již dávno zveřejňuje a s největší pravděpodobností i bude dál zveřejňovat. Jen s tím rozdílem že by to udělal před seancí a to jen po omezenou dobu. Např. 14 dní nebo měsíc.

Toto vše výše je pro detroit

to Taraka : Tobě jsem již napsal, že to chápu a RESPEKTUJU a doufám, že už se nebudu muset k tomu vyjadřovat ;)
zbytečně to plní Tvé super vlákno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: souhlasim, ze S/R jsou velice diskrecni zalezitost, ale pravidla pro jejich zakreslovani mam taky mechanicka a urovne musim zareslit tak, bych je respektoval... urcitou volnost tam priznavam se mam stejne, ale pravidla pro zakresleni musi byt dodrzena tak jako tak :) ciste mechanicka uz jsou pak pouze technika vstupu, rizeni pozice a vystupy... nerikam, ze to musi byt funkcni univerzalne pro kohokoli, ale ja uz pak chci mit behem samotne seance co nejmene rozhodovani, coz mi pak dava pomerne velky klid pri obchodovani samotnem a emoce uz jsou na vedlejsi koleji (i kdyz porad jsou) :) mozna by ti helfnulo se k S/R vratit a spise zkusit najit efektivnejsi techniku mechanickeho vstupu a pripadne vystupu u nich... nicmene priznavam, ze testovani tohoto je pomerne narocne jak na cas, tak na nervy...

btw. ja dnes planoval spis jen longy no a koukej jak bych dopadl, kdybych poslechl "svuj presvedceny vnitrni hlas" :D

to yord: nemyslim si, ze detroit vylozene miril tim komentem nesouhlasne na tebe, spis miril souhlasne k mym duvodum :) neber to zle :)

btw. tohle vlakno neni moje, je verejne, vsech kdo chteji zde prispivat ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... a jak jsem prisel na vcerejsi short nastaveni?? Neni to zas tak tezky ... inu, podival jsem se na graf a videl, ze 1110 je supersilna uroven, ktera bude poprve testovana z RR pozice a kdo si vazi svejch penez, tak PROTI TOMU PROSTE NECHODI !!!
Dnes opet: po tom dlouhym sesuvu jsem si vyzkousel dat LMT na 1084.7 ... fantasticky to zafungovalo z naprosto logickejch duvodu.
Je taky dobry si uvedomit, ze ostatni obchodnici jsou lidi jako vy/my a kdyz hodne lidi vidi na grafech silnou a tu samou situaci, tak se casto vyplni.
Je ale otazka, jestli to, co jsem v uvodu napsal, je nebo neni zkusenostni obchodovani ... kouknu na ty spravny grafy a vidim ... vsechno je v nich napsane. Nekdy je to zrejme jak facka ale nekdy neni sit jasna a je treba pockat na jasny znaky.
Nikdy jsem nic netestoval a urcite taky nebudu ale spis jsem stravil pred grafama fakt dlouhou dobu a chytal poznatky od lidi, kteri tomu rozumi.

ad uverejnovani SR urovni) ... proc ne ... pokud to nekomu pomuze. Je otazka, jak jsou dobre zakreslene a jak s tim kdo nalozi.
sublo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

newbiker: testoval jsme to hodně. Myslím že indikátor v mém TOP10 :) velmi dobře reaguje a dá se výborně vychytat s nastavením, ale stejně jsem zase sklouzl k manuálním zakreslení, protože když zakresluješ, připravuješ se na obchodní seanci a díváš se na trhy, vnímáš jejich pohyby. Ale, myslím si, že obchodníci, co jedou více trhů, a mají to na 10 panelech musí být štěstím bez sebe .. :) v defaultu je to dobře nastavený, není potřeba nic měnit. Je dobré upravit peridou, má to omezení, pak už to nevykreslovalo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...