Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to cipinek: u me byl zacatek rijna v pohode, ale konec rijna byl taky ve znameni par procentniho DD...

nechci uvadet kolik kontraktu obchoduju, protoze jsem tu uvadel, kolik riskuju % na obchod a clovek by z toho lehce dopocital velikost uctu, do ktere ale nikomu nic moc neni :D pracuju v IT se zamerenim na bezpecnost a rekneme, ze jsem trochu paranoidni :D (tu) znam lidi, co znaji lidi, kteri zbohatli na hlouposti nekterych uzivatelu internetu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, prikladam pravidelny screenshot svych obchodu... mozna to nektere zacina nudit.. prispivam tu hlavne ja a obchoduju takovy jednotvarny jednoduchy system... nedivil bych se... on je trading hodne o rutine... klidne se ozvete, predhodte svuj pohled, kritizujte, komentujte, ptejte se... vice komunikace jenom prospeje :) zatim se mejte a at se dari! (tu) :D

25912

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JanTchi: na prvnim vystupu zatim zaviram polovinu pozice, na druhem zbytek... co mi ale posledni dobou vrta hlavou cim dal tim vic je moznost tretiho vystupu, ktery by byl defaultne nastaveny na vzdalenejsi target, ale diskrecne bych ho mohl ukoncit i driv nez na PT1, pokud bych citil, ze trh napr. neprojde pres nejakou mikrouroven nebo by rychle selhal na nejake cenove urovni atd... problem v tomto je, ze se to neda dost verohodne otestovat na historickych datech... byla by to uz v podstate celkove diskrecni zalezitost a po zakreslovani S/R urovni asi nejvice intuitivni prvek systemu, zaroven by to mohl byt prvek, co by mne postupne (s mensim rizikem) ucil lepe vyuzivat intuici pri obchodovani... otazka je, nakolik bych se ji naucil vyuzivat spravne a jestli bych tim celkove riziko pro system de facto nezvysil :D

jak jde vubec tve badani v trzich? :) Kde se ted nachazis?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: Rád by som napísal že sa mi darí super. No naháňa ma bežná začiatočnícka chyba. Momentálne sa motám vo fáze, kedy vstúpim podľa pravidiel a musím odísť od monitora na pár minút, vtedy moju pozíciu riadi atm stratégia. Mám totiž nejakú úchylku po vstupe okamžite priťahovať PT / SL hneď na vstup lebo "niečo vo mne mi hovorí neviem čo", a to je aj dôvod prečo sa väčšinu času momentálne motám okolo 0. Bojujem s tým každý deň, ale nevzdávam sa :)
A sledovať druhých traderov je pre moju psychiku fascinujúce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:
oni se pomerne tezko komentuji tvoje grafy. Z meho ciste PA pohledu a "zkusenostniho" pristupu (nemam rad slovo "diskrecni") byl den celkem jasne danej na short.
Ty se tomuto pristupu zuby nehty branis, a proto nema moc cenu se rozepisovat. Vidim ale stale casteji, ze narazis s mechanickym pristupem na jeho mantinely a odfiltrovavat situace pridanim dalsich podminek a testu ma svoje blizke hranice a hrozi, ze se zmenou chovani trhu budes opet predelavat a testovat.
Proto teda asi to "ticho po pesine" na tomhle vlaknu.
happy trading
sublo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanTchi: takze chapu spravne, ze mas otestovany nejaky vice mechanicky pristup, ktery by teoreticky sel celkove naprogramovat?

za jake casove obdobi test mas? Treba prijdem na neco, co ti pomuze... zkus odpovedet na nasledujici otazky pokud ti to nedela problem...

Pocet otestovanych mesicu?
Pocet obchodu za dane obdobi?
Jaky je prumerny natestovany vysledek jednoho obchodu za dane obdobi?
Jaky je Max DD na kontrakt?
Jaky je max DD v % po aplikaci position sizingu?
Jaky je profit factor?
Jake je RRR?

pokud mas vsechny tyto informace zjistene za slusny casovy usek (minimalne rok), a parametry jsou slusne, mas z poloviny vyhrano...

pokud je hlavnim problemem psychologie pri rizeni obchodu a pritom obchody ridit dle planu moc nemas...

zpocatku jsem mel taky tyhle problemy, dokonce i ted mam jeste nutkani neco udelat jinak... ale celkem mi pomaha, ze se z hlediska vstupu musim venovat trhum jen, kdyz se hybou u mych S/R urovni, a to jeste dost dopredu poznam, kdyz se chysta vykresleni vstupu... trhy tak muzu sledovat jen na pul oka a mezitim si delat neco jineho na pc... at uz relaxovat, surfovat, cist si u pc knizku nebo proste cokoli, co mi odvede neposedne myslenky pryc od zadanych prikazu, trh pak sleduju jen jednim ockem a kontroluju, kde se zrovna nachazi... kdyz se zacne situace blizit mym vstupnim podminkam (coz vidim na prvni pohled), vsechno ostatni vypnu, odlozim a zacnu studovat trh, hrajou-li okolnosti a vsechny podminky v muj prospech...

clovek si casem zvykne... Obcas uz dokonce na zacatku seance dokazu odhadnout, ze dnes se nejspis zadny obchod neuskutecni, pak se jen zabavim do sesti hodin jinak a trh sleduju jednim ockem... v pripade zajimave situace nebo kdyz me neco napadne zas roztylovani vypnu a zacnu se vice zajimat o danou vec... clovek tak "netlaci na pilu" a veci jdou tak nejak prirozenym tempem... :) parkrat do roka me chytne tzv. "stav proudeni" (viz nektere knihy Ivo Tomana jako Debordelizace hlavy atd...), ve kterem jsem shopny zustat i nekoli tydnu a nepretrzite pracovat na novych napadech, ktere mne tak nakonec mnohdy posunou zas o kus v pred (nebo aspon ukazou desitky cest, kudy se vpred nedostanu - coz taky pomaha, pokud si vedes evidenci pristupu a strategii, co ti nefungovaly).

Mej se a at se dari :)
PS:pokud se tomu zasadne nebranis, zkus odpovedet na ty otazky ohledne parametru systemu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sublo: ja se tomu zkusenostnimu pristupu nebranim, jen ho zatim nedokazu pouzivat jako ty (predpokladam, ze mam min zkusenosti) :D ja treba vcera pred seanci myslel, ze trh je nastaveny idealne na long a z toho longu hned na zacatku jsem byl uprimne nadseny :D asi tak minutu... :D kdybych poslouchal sve zkusenostni a z neho vychazejici presvedceni uz bych asi vymazal ucet :)

schvalne muzu zkusit zde psat strucne pred nebo na zacatku seance vzdy, jaky si myslim, ze trh zvoli dany den smer :D myslim, ze byste se docela pobavili, nad mou uspesnosti predpovedi :D a kdo vi, treba se to tim i naucim :D moje aktualni schopnost predvidat kam se trh dany den vyda je aktualne pomerne miziva :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka

Tvé vlákno taky pravidelně sleduju a myslím si, že tu nikdo nic moc nepřispívá, protože není co dodat ;) - skvělá práce.
Jasný pravidla na vstupu - nic se neokecá diskréčním pohledem atd.(nic proti diskréčnímu přístupu)

Jestli bych tě mohl o něco poprosit. Pokud ti nevadí sem dát nějaký ten příspěvek před seancí jak píšeš výše, tak sem zkus nějakou dobu dát hodnoty S/R úrovní co si zakresluješ před seancí. Myslím si, že na tomto prvku docela dost záleží jestli bude systém ok nebo ne.

Ať se daří .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: ono je lepší se před začátkem seance moc nevázat na to kam trh půjde pokud to není úplně jasné což zas tak často není, určité scenáře by člověk měl mít v hlavě, ale žádné určitě to půjde tam a tam to většinou víc uškodí než pomůže, takže si nemusíš dělat moc hlavu z toho, že se ti to nedaří tak přesně trefit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...