Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to sublo, ja tu uroven predevcirem mel o kousek vys u 1110,5 pokud si dobre vzpominam a ten vstup long mel plan vystoupit tesne pred ni... ale trh uz tak vysoko nesel... ja takto nikdy cist trhy neumel a zatim jsem se to nenaucil... nikomu zkusenejsmu jsem pod ruce koukat nemohl ani nemuzu (bez toho anizbych za to platil - coz je rozhodne taky moznost, kterou ale zatim nechavam stranou)... jediny muj zdroj informaci jsou knihy, tento web a nekteri diskutujici zde... asi bych nemel tu odvahu zacit obchodovat neco, co jsem si neotestoval... chapu ze ses ucil trading uplne jinym zpusobem... mozna i lepsim, to bohuzel nedokazu posoudit, jelikoz nemam co srovnavat... :) kazdopadne budu rad, kdyz sem budes hazet info o tom, jak se ti dany den vedlo :)

to detroit: to z ceho indikator vychazi a jak funguje uz jsem popisoval x stranek zpatky... v postate je to o urceni trendu kdy se kratsi ema musi po urcitou dobu Y nachazet nad delsi ema a cely trh pak po urcitou dobu X nad delsi ema, aby se volume vybarvilo zelene, naopak jsou pravidla pro downtrend a volume se pri jejich spleneni vybarvi cervene... pouzival jsem to na rychlejsi orientaci pri predchozim systemu a jako filtr pro vstupy do trendu... problem je, ze te to do trendovych obchodu dostane uz dost pozde..., ale to predchozimu systemu moc nevadilo, protoze do longu vstupoval na novem high dne a do shortu na novem low dne (zjednodusene), aktualne to nepouzivam jinak nez na sledovani volume, ktery pro mne ma ale spise jen orientacni a studijni vyznam, nez ze bych podle nej nejak rozhodoval :)

for all: dnes jsem byl bez obchodu... prilezitosti long byly dve, ale trh uz na mne byl moc vysoko... i kdyz pri te prvni mi prst cukal, nakonec jsem ale plan dodrzel (i kdyz poruseni planu by v tomto pripade bylo ziskove, jsem spokojeny)...

Celkove ma system za sebou nejlepsi tyden od live spusteni... z deseti tydnu byl zatim pouze jeden ztratovy (i kdyz teda zas slusne ztratovy -618 USD/kontrakt), tento tyden se podarilo vydelat po odecteni nakladu 971 USD/kontrakt, coz je velice nadprumerne zhodnoceni pro tento system... nicmene mesic teprve zacal a zisky/ztraty zatim hodnotim jen orientacne, dulezitejsi budou cisla az na konci roku...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Taraka:
mozna jsem se trochu konfrontacne obul do tvyho testovani ... to jsem az tak nechtel. Ja jsem vzdy vedel, ze mechanicky nedovedu obchodovat (a ani co bych mel vlastne testovat a jak ty testy pojmout) a tak jsem se spis snazil pochopit urcity zakonitosti pohybu v pomerne jednoduchy podobe.

... jeste k tomu predvcerejsku: pod tou 1110 byla jeste TR z PMKT a ani proti spodni hrane TR se nevyplaci chodit zvlast, pokud je v takovyhle situaci a byla po open silne breaknuta dolu.

Schvalne se koukni na prispevky tady na webu klidne 3-4 roky stary. Jsou od lidi, co vysvetlovali a davali dlouhodobe screeny i s jejich obchody v konzistentnich myslenkach. To je velice dobrej zdroj informaci ... ale pozor, nemyslim tim konzistentni populisticky kecy a hesla.
happy trading
sublo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: Systém je, aj keď si to nechcem častokrát priznať, dosť diskréčny (alebo systémový, alebo "zo skúsenosti" -chápeme sa), BT mám spravený na 24mes. s peknými hodnotami. No u mňa sa jedná o čisto psychický problém, takže vypisovať tu jeho parametre by bolo zbytočné. A hlavne, toto je vlákno TF a ja už som dávno prešiel na NQ + je to psychika:)

No veľmi si vážim tvojej reakcie a popravde, všetky tieto reakcie na psychiku aj od ostatných užívateľov sú asi ten najlepší "feedback" alebo aj spôsob mentoringu aký som dostal.
btw: za posledný týždeň sa moja psychika zlepšuje čo je cítitelné aj na výsledkoch (+286/kontrakt - dalo sa viac, ale robil som psychické chyby = predčasný výstup). Viem že to ešte potrvá, ale na tie výsledky sa pozerá "kurva dobre" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mně se v pátek podařily dva skvělé obchody.
První jsem udělal 15:37(LONG), kdy se cena odrazila od OPEN PRICE v 15:30 s profitem 350USD(1 kontrakt).
Druhý jsem udělal v 19:47(SHORT). Vytvořil se DT na ceně 1.100. Otevřel jsem 2 kontrakty. První s profitem 350 a druhý 500USD...

Takových dnů by mohlo být více :-)

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Wrote:

> to detroit: to z ceho indikator vychazi a jak
> funguje uz jsem popisoval x stranek zpatky... v
> postate je to o urceni trendu ....

OK, proctu si to. Teprve jsem tohle vlakno objevil tak jsem zatim koukal jen na posledni prispevky. Ale taky si nemyslim ze se podle toho TrendVolume da rozumne obchodovat, jen me to zajimalo. Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

motor140bpm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ahoj všichni,
> posílám obrázek z páteční úvodní seance 1 min
> Timeframe (PA Russell 2000), kde popisuji některé
> fáze chování trhu v PA. Tak snad to někomu pomůže
> a pokud by byly připomínky, nebráním se

Ahoj, zda se mi ze analyzujes grafy podle Brookse, nebo se mylim?

Pripadne se podivej na vlakno Brooks Price Action, daval jsem tam screeny skoro kazdy den, ale nejsem jeste na nejlepsi urovni ;) Byl bych rad kdyby se ke me nekdo pripojil, je to tam docela mrtve, coz je skoda. Podle me briliantni metoda technicke analyzy...

www.financnik.cz/forum/read.php?2,180375,page=18

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit:
ahoj, díky za optání, trefil jsi se přesně;). Pana Brookse studuji od začátku roku a musím potvrdit, že se jedná (jak uvádíš) o brilantní metodu technické analýzy se selským rozumem. Každému bych tyto techniky rozhodně doporučil. Rád se do vlákna Al Brookse připojím a můžeme tímto směrem analyzovat a společně pilovat. Díky klukům z finančníku a jejich seminářům jsem se dostal velmi daleko, takže jsem moc vděčný. Používal jsem 2 roky FinWin, šťoural kde se dalo, ale prostě to nebyla moje parketa i když je to krásný systém. Přes RENKA, MACDY a další jsem postoupil skoro k CLEAN CHART. Nechal jsem si však obě CCI+EMA s VOLUME, a na CCI používám pattern extremcross a další společně s PA Al Brooks a SUPER čoveče. Po 3 měsících studování Mr. Brookse (všechny videa skoro nazpaměť) jako by se něco stalo, jako by jsem postoupil dále (fakt děkuji), ty budeš vědět o čem mluvím. Nyní obchoduji živě přes INFINITY FUTURES (velice spolehlivý a Broker) a to pěkně přímo v Sierra Chart. Přes samotný FinWin jsem byl docela marnej (i když je to super systém) a nyní si nemohu stěžovat. Samozřejmě vypilovávám co se dám a patřím k průměru. Díval jsem se na tvoje obchody a jsou tam zajímavé vstupy a dobře popsané jak od Ála (Must Buy a podobně) :)paráda..

Díky a příště ve vlákně Al Brooks PA

Přeji skvělé obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sublo: jj s tou premarket TR u 1110 mas recht, vidim to tam, slo to predvidat lip, tu uroven jsem tam mel mit niz... k tem lidem 3-4 roky zpatky, pamatujes si nejaky nick, ktery v diskusi hledat? :)

to JanTchi: je-li to ryze psychickeho razu, casem by mohl pomoct i poctivy psychologicky denik a v obchodnim deniku cervene zvyraznene obchody, kdes udelal nejakou botu diky psychice... je prijemne sledovat, jak v case te cervene v obchodnim deniku ubyva, a kdyz ji narazove pribude vic, zacit se zajimat, proc, co a jak...

dulezite je oprostit se trochu od vysledku obchodu a soustredit se na dodrzovani planu... ztraty nejsou chyby, ale prirozena soucast byznysu... problem jsou obchody mimo plan, ktere prinesou casem vice ztrat nez zisku...

to Captain: kdyz vydrzis, bude takovych dnu vice :) teda pokud mas dobry plan, na zaklade ktereho obchody provadis :)

to detroit: nene rozhodne to neni zadny svaty gral... jen doplnkovy filtr ktery mne u minuleho systemu drzel mimo, kdyz nebyl jasne definovany trend :) vic asi ani neni potreba vedet :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

konecne jsem mohl zaradit treti typ vystupu, mam ho dotestovany a hned dnes se mi potvrdilo, ze s nim mozna budu mit obcas trosku psychicky problem... viz screenshot... vubec se mi nelibilo, kde jsem ho musel dle planu umistit :D pracuju jeste na diskrecnim ukonceni zbytku pozice, ale tam jsem zatim jen na ceste s cilem v nedohlednu... ale maknout bych na tom mel... dnes to bylo ocividne :) i kdyz to nakonec skoncilo pro mne lip...

26004

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
já si prostě nemůžu pomoct a napíšu co si myslím, ty jsi nechal jít první část kontraktů do 1. PT, pak ses koukal na to, jak trh jde až ke vstupu a tam jsi po 1. PT SL neutáhl a když se trh opět dostal z blízkosti tvého vstupu a šel do tvého směru a dosáhl 2. PT, tak jsi pak utáhl SL pro 3. část kontraktů, která byla ve hře ne BE+1 nebo pouze BE, toto je myslím a nebudu si brát servítky hloupé, když už trh dosáhne 2. PT, tak bych utáhl SL právě na hranici ceny 2. PT a nenechám trh zase spadnout do SL případně BE+1, tam se mohl trh po zasáhnutí 1. PT zhroutit a neměl bys pak nic, ano trh rád jde tam, kde jsem vstoupil, ale dnes jsem konečně SL na BE+1 neutáhl a dobře jsem udělal, trh se na té hodnotě kolem vstupu chvilku válel, ale pak se znovu odrazil do mého směru a po nějaké době jsem dosáhl zisku, koukat na to, že jsem dosáhl 1. PT a nechat trh opět spadnout a znovu koukat jak snad možná dosáhne 2. PT a zase ho nechat spadnout a věřit, že trh se ještě znovu odrazí a zasáhne 3. PT, to je přece lepší pak regulérně obchodovat odrazy od S/R, ale ty jsi zase obchodoval průraz swingu nad S/R zónou a měl jsi štěstí, že se obchodovalo v rozpětí, někdy má člověk více štěstí více než rozumu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...