Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to cipinek: byl podle planu, ninja to zakresleni lehce zkresluje, vstup musi byt mimo zonu, swing muze byt presne na hrane, svedomi mam vice nez ciste, dnes jsem velmi spokojeny s tim, jak jsem to vcera zvladnul ukocirovat i pres ty emoce... muzu rict, ze behem seance jsem ale byl celkem rohozeny z duvodu, ktere tam pisu... na to pysny nejsem... :D

to Honza K.: mam za sebou 688 live ochodu behem dvou let a myslel jsem, ze tohle uz mne nerozhodi (uz se to dostkrat stalo i v horsi variante a ustal jsem to lip), proto mne ty emoce tak prekvapily... asi budu potrebovat dalsich 688 obchodu, abych to bral uplne s klidem :D (tu), mozna dost zalezi na konstelaci vice faktoru jako je aktualni serie zisku/ztrat, zdravotni stav (leze na mne chripka, tak jsem hlavne odpoledne unaveny a takovy protivnejsi a vztahovacnejsi :D), narazove stoupajici pocet tzv. "vysiracich" obchodu atd. :D

to Sinuhet: jop behem seance to bylo velice psychicky narocne, takove toooco v backtestu nezazijes a pripravi te na nej az zkusenosti... clovek by rekl, ze po dvou letech live uz budu celkem v klidu, ale clovek nesmi ztracet ostrazitost pred sebou samym :) s kvalitnim planem jsme si my sami nejvetsi prekazkou :)





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Wrote:
-------------------------------------------------------
> loooooooool tak dneska se nad tim screenem nekteri
> mozna i pobavite, nekteri se v tom mozna
> shlednou... nakonec jsem vse udelal jak jsem mel,
> ale hlava dnes byla "horka" :D

K tvemu screenu bych si dovolil poznamku ohledne prvniho obchodu - vstup byl cca 6 minut po open, coz samo o sobe znamena zvysenou volatilitu a slusnou pravdepodobnost ze trh vymete S/L aby pak sel zamyslenym smerem. Nezvazoval jsi pridat do planu napriklad podminku "neobchodovat prvnich 10-15 minut po open", apod? Ja rozhodne nelezu do trhu drive nez po nekolika 5-minutovych barech.... ale obcas je taky vyjimka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jak pak definuješ strukturu trhu ve smyslu tvého vyjádření, že lze vstupovat 1-2 minuty po otevření, z pre-marketu, z pohledu na vyšší časové rámce, 30 min, 1 h, 4 h, denní nebo týdenní grafy, z fundamentálních zpráv? co je to za myšlenkový pochod, který tě k tomu vede říct, to co jsi řekl? já to nechápu, přijde mi to jako hloupost jenom proto, aby ses tady zalíbil, protože poznat ze 1-2 minut po otevření strukturu trhu, která se teprve časem zformuje, to bys musel být už dávno miliardářem...
Tarakův obchodní plán je v podstatě to nejprimitivnější, co lze vymyslet, tím to nechci shazovat, primitivní věci bývají často ty nejvíce účinné, třeba kladivo, jak prosté, že? :) chci říct jen to, že Taraka sází na nějaký pohyb trhu, dodržuje příšný money-management a zatím mu to vychází, samozřejmě mu přeji, aby mu to vycházelo dále a on bohatnul, čím více bohatých lidí zde v ČR, tím se všichni kolektivně budeme mít lépe, pokud bude samozřejmě svoje peníze utrácet tady :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cipinek: pouziju trochu analogie... struktura trhu v premarketu na stejnem a vyssim timeframe je pro mne taky dulezita z hlediska zakreslovani S/R, ktere predstavujou jakousi mapu, dle ktere se budu dany den ridit... ty vlastne zakresluju jenom podle premarketu a minulych dnu... pokud si dobre zakreslis mapu pohybu zvirat, vis ktera mista jsou zajimava z pohledu moznosti potencialniho ulovku, protoze tudy prochazi nejvice zvirat :D mapa je tedy zaklad... pak potrebujes jeste dostatecne robustni nastroj (treba to kladivo, i kdyz v nasem pripade spis pusku - v tradingu techniku vstupu) na to, abys neco ulovil... Ja u pusky zatim nejsem, spis tak nekde u ostepu nebo kyje, ale prozatim to staci... obcas i s kyjem sundas vetsi zvire (vetsi profit), ale dulezite a rekl bych ze vseho nejdulezitejsi je, nenechat se zabit!!! Respektive jsi-li raneny nesnas se dane zvire dorazit za kazdou cenu, mohl bys vykrvacet :) Posledni zminene plati hlave pro situace, kdy nas z trhu vyzenou na SL a mame nutkani naskocit hned zpatky jen proto, ze jsme o necem presvedceni, ale tyka se to impulzivniho konani v trhu jako celku... to je nebezpecne :) Ze vseho nejdulezitejsi je dlouhodobe prezit a vytrvale se adaptovat a tim sance na sve preziti opet zvysovat, casem prijdou zkusenosti a naucime se pouzivat lepsi nastroje a lovit vetsi zvirata... jenom se nenechat zabit, protoze pak uz na dalsi ulovky neni sance :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane Cipinek, omlouvám se, neuvedl jsem že obchoduji 1 min, vstup v 2-5 min opravdu nemám odzkoušený. Každopádně Vás to neoprávňuje k tomu, aby jste z lidí dělal trdlíky a primitivy:S. Osobně k obchodování používám vyšší TIMEFRAME jako 5,15,30 i 60 a také si neumím představit obchodování pouze v jednom TIME např. 1-5min a považuji to za nutnost. Co se týče toho Vašeho formování, trh je nikdy nekončící cyklus, který se stále opakuje dokola a pokud Vy zrovna víte kde se nacházíte např. Trend, Trading Range, channel, wedge, trend Resumption, tak se podle toho můžete podřídit a očekávat ty správné vstupy, výstupy, což může být i 1-2 minuty po otevření trhu (trh má totiž cyklus i před otevřením), a to úplně stejný. Tím však neshazuji počkání si na formaci po otevření trhu např. 15min, což je naprosto správné a většina obchodníků takto vyčkává. Nejlepší je na tom právě to, že každý má svůj styl a obchoduje jak mu to nejlépe vyhovuje (to je to nejkrásnější). Vám však asi vadí styly ostatních traderů podle pár článků nebo jen prostě hledáte chyby obchodníků, kteří pro trh žijí srdcem. Pokud si položíte ruku na srdce a posloucháte tlukot, tak takhle já poslouchám trh (poslouchám jak žije, kdy se zvyšuje jeho tempo, kdy naopak upadá bar po baru a věnuji mu opravdu hodně času):) Obdivuji tady mnoho obchodníků a sám se od nich učím, ale myslím, že místo vkládání diskuzních článků zůstanu raději čtenářem.. V příloze posílám jen případ vstupu 1-2min (20.11) po otevření. Není to žádný TOP, ale jen pro zajímavost jak by to šlo provést.. (tu) Přeji všem nádherné obchody

26092

26093

26094

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Není nad to mít nadupaný motor (tu) ... souhlasím, cipínek asi neměl moc dobrý den a holt to muselo ven. Nedělal bych z toho nějaké předčasné uzávěry, tradeři si občas musí upustit páru, ono se jí nahromaďuje přes obchodní den někdy až moc :) S tím poslouchání tepu trhu jste mi připomněl.. Dělal jsem si jeden indikátor a pojmenoval jsem ho Heartbeat. Hned jsem si na to vzpomněl....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...