Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to cipinek: obvykle po prvnim PT mohu utahnout SL na BE, ale vcera tomu tak nebylo, trh by se musel dostat jeste o malinko vys abych tak udelal... ony ty pull backy jsou celkem bezne a kdybych furt posouval SL, tak budu koncit prevazne jen na tech posunutych SL, coz mam otestovano a vysledky se mi nelibily... proto s posouvanim SL postupuju velice opatrne... kdyz trh od meho vstupu neudela aspon 200 USD mym smerem, SL proste neposouvam.. kdyz se trh obrati proti me, prijmu plny SL...

už samotné posouvani na BE mi zhoršuje výsledky, nejlepší by bylo nechat tam prostě základni SL a děj se vůle boží, ale s posunem na BE až po 200 USD mým směrem ten rozdíl ješte celkem ustát jde... s dalšim posouvanim už bych to tak růžově neviděl, trh se totiž k těm mým proraženým swingům velice rád vrací :)

k tomu:

"když už trh dosáhne 2. PT, tak bych utáhl SL právě na hranici ceny 2. PT a nenechám trh zase spadnout do SL případně BE+1"

když trh dosáhne mého PT 2, tak už nikdy nechytím plný SL s třetí sadou, protože v té době už mám posunuto na BE... pokud po dvou PT chytím v třetí sadě BE, budu vcelku spokojený, protože už jsem dva profity inkasoval a třetí sada neprodělala... třetí sada je runner, který chodí (!!zatím!!) pro 450 USD fixně (a ano včera byl 380 USD/kontrakt v plusu než skončil na nule), a občas prostě na nule s aktuálním nastavením skončí...

ano přemýšlim, jak si u třeti sady zafixovat alespoň část zisku, anižbych tim zásadněji narušil jeji ziskovost, ale varianta, kterou nadhazuješ se mi projevila v testech jako nefunkční (vcelku zásadně limitovala zisky z třetího typu výstupu), to už by skoro vyšlo nastejno jako nechat třetí sadu ukončovat rovnou na druhém PT spolu s druhou sadou, ale to by mi nepřineslo požadovanou míru diversifikace... ubírám se proto teď v testech ještě trošku jiným směrem a sice zkoumáním různých momentum indikátorů, zjednodušeně řečeno, když trh ztratí momentum po druhém PT, okamžitě uzavřít třetí sadu ručně, ale taky to má svá úskalí, jelikož trh na dané S/R často zpomalí a vyhazuje mne to mnohdy předčasně... rozhodně je to ale cesta zajímavá, která za prozkoumání stojí... zrovna včera by mne momentum indikatory dostaly z toho obchodu hned svičku po druhém PT, takže by to skončilo lip než real obchod... trochu problem je, že se to (vystup hned po druhem PT za horši cenu než druhy PT) děje poměrně často :D, tohle mne ale na tradingu baví nejvíc, hledání cestiček, jak dělat věci líp...

nevim jakým způsobem backtestuješ své nápady, ale co mne posunulo o kus vpřed (vynechám-li nejdůležitější studium S/R úrovní) bylo začlenění více různých výstupů do backtestu, člověk tak testuje myšlenku na vstupy a zároveň u toho i několik různých typů výstupů a řízení obchodů... tam se ti nejlíp ukáže, co dokáže udělat posouvání SL se systémem, zvlášť když se posouvá necitlivě... občas má člověk velmi dobrý nápad, jak se do trhu dostat, ale díky řízení obchodu a výstupům je mu k ničemu...

každopádně díky za názor, jsem si vědom toho, že věci nedělám ideálně a každý, kdo mne nutí nad tím přemýšlet víc a častěji mi pomáhá se zlepšovat... a kdo ví třeba se někteří chytnou něčeho, co sem občas plácnu já a pomůže jim to :)

S pozdravem Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Radek x: jop tenhle vystup je delany pro trendujici a volatilnejsi trhy, v mensi volatilite a trzich bez trendu budu chytat casteji BE... ale tento vystup je dle testu dlouhodobe i presto vydelecnejsi nez ty dva, ktere jiz praktikuju :) "tahne euity" vyse... predchozi dva vstupy jdou krucek po krucku nahoru a spise stabilizuji vykonost systemu v mene volatilnich obdobich... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pochopitelne zalezi na vysledcich testu, nicmene trhy trenduji priblizne 30% vsech dnu, a v posledni dobe snad ani to ne, takze je pravdepodobne ze chodit pro vzdalene targety vetsinu dnu systemu neprospeje. Pokud ovsem Taraka ma takove vstupni signaly, ktere prichazeji pouze v trendovych dnech, pak by to melo teoreticky equity naopak pomoct.
Zkratka bych rekl ze vseobecne nechavat v trhu runnera vyzaduje mit schopnost diskrecniho rizeni pozice, aby clovek vedel kdy obchod ukoncit alespon na nejakem profitu, protoze dlouhodobe nechavat runnera jit na B/E je podle me z hlediska MM dost problematicke ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: souhlasim ze v pripade jednoho typu pouzivaneho vystupu popr. pokud clovek obchoduje jenom na tzv runnery, muze to byt velmi problematicke z hlediska MM i psychicke narocnosti... na druhou stranu pokud runner tvori pouze mensi cast cele pozice, nemusi to byt takovy problem :) ale oba mate recht, ze vic diskrecniho rozhodovani by tomu mohlo pomoct...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: Ahoj, posílám malinkou analýzu tvého obchodu, vstup byl dobrý a líbil se mi, trošku se pohyboval na Open ale potvrzení Candle Bull po break L2Short bylo v pořádku, profit target však 1:1, protože se tam pohybovala silná úroveň, 3 vrchol Wedge Channel a tam nikdy nevíš. Jinak ten SL byl zasáhnutý zbytečně dole a i když se tam tvořil Pullback, raději nečekat na pevný SL (lze vstoupit znovu). Jinak OK (tu) Měj se :)

26045

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to motor140bpm: pekne jsi to vystihl :) ta uroven kolem 1012,5 byla neprijemna a vedel jsem to uz pri vstupu, trochu jsem doufal, ze ji trh prorazi a umozni mi aspon pritahnout na BE... vstup byl podle pravidel, tak jsem to vzal... drivejsi ukoncovani pozice jsem si zatim nijak nestanovil a neodzkousel... tak to nedelam... ale pri testovani diskrecnejiho tretiho vystupu se nejake moznosti rysuji... tak uvidime... kazdopadne velmi pekny popis a diky za nej :)

to Sinuhet: myslis si, ze se podcenuju? v cem konkretne? nebo co tak vyznelo? Kdybys me znal osobne, nevim, jestli bys to nekdy rekl :D mam trochu problemy s opacnymi reakcemi ke sve osobe :D

taky jeste drepim v praci 8 hodin a az pak se venuju tradingu... asi jeste aspon rok to tak necham a pofrcim ty svoje 8+4 sichty :) podari-li se pristi rok alespon zdvojnasobit ucet muzu zacit premyslet nad full time tradingem... letos to zatim vypada na peknych par desitek procent z intradenniho obchodovani, uvidime kolik to nakonec bude, ale nejspis to jeste necham dalsi rok pracovat nez pristoupim k nejakym vyberum... dokud neni potreba tech penez, je lepe je nechat pracovat :)

jakou vysi kapitalu chces do zacatku nasetrit? uz sis stanovil nejake cislo? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: jen ze si nekde zpet (uz nevim presne kde) tento svuj styl obchodovani trochu schazoval (backtest, stavba OS atd...), nekdo ti tam psal, ze vubec nebacktestuje a obchoduje tzv "logicky", i kdyz muj nazor je dany tim, ze postupuju obdobne jako ty ....
Co se tyka kapitalu nemyslim samozrejme startovni ucet, ale ucet ktery te uzivi, a jeho vysku nema cenu psat, protoze to je naprosto individualni...

Jinak doufam ze se mi casem podari pracovni zalezitosti usporadat tak, abych mohl od 15:30 obchodovat jako ty....

Tak at se dari :)


ps: jinak s temi vybery pozor, uz se mi stalo v minulosti, ze jsem nastesti vydelane penize vybral (cast), a kdybych to neudelal, tak bych o ne prisel (trh je mrcha), a psal tu podobnou zkusenost i nekdo jiny. Ale to samozrejme svuj MM musis vedet sam :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: no ja to tehdy nemyslel tak, ze by muj mechanictejsi pristup byl spatny nebo nejak horsi... proste je jenom jiny a ma jak sve prednosti tak sva uskali... a chapu, ze nekomu vubec nevyhovuje :D delam ho proto, ze nejvic sedi me osobnosti a protoze s diskrecnim ci "logictejsim" pristupem bych aktualne rozhodne nic nevydelal... vazne celkem obdivuju lidi, co se vice rozhoduji dle aktualni situace na trhu a dokazou do toho zapasovat zkusenosti, logiku atd a drive treba vypadnou z evidentne spatneho obchodu... me by tento zpusob obchodovani prozatim spise nahlodaval psychiku, zaroven je to ale zajimava cesta, po ktere bych se rad pomalicku posouval kupredu :)


s pracovnima zalezitostma drzim palce :) co se meho MM tyce a pripadnych brzd a stopek v nem, celkem efektivne brani tomu, abych si zrusil ucet... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...