Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

zdravim, abych jen nekazal o cteni grafu ... dnes se naskytl peknej priklad a tak rovnou pouziju graf taraky ... jen ale v hrubych narysech a detaily vynecham. Pokud nekdo chce, tak doporucim koncept 123 od Joe Ross + si vyhledejte prispevky od JiM ... ja jsem si vzal od kazdeho neco. Jeste trochu pre-open uvahy: - posledni 2 dny silne swingove UP - patek odpol jiz ztrata uvodniho momenta a nevyrazne prekonani hist MAX 1123 - PMKT v TR nad YH - open malym GAPem V prubehu seance se vytvorilo 2x123L na silne SR. happy trading sublo

26127

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

taraka:
ne jen "byl by peknej vstup" ale 100pro JE peknej vstup !! ... koukni se, jak lidi na tu formaci zareagovali a je jedno, jestli jsem to zobchodoval, jak jsem to zakreslil ... snazim se ti dat urcity voditko, jak identifikovat zacinajici trend a vstupovat do nej na swingach a ne proti, kde te to hned vyhodilo na zakladnim SL. Pokud mas takhle krasne a silne zalozenej trend, tak proti se daj zobchodovat jen korekce s nastupen na jejich vrcholu, pokud ho dovedes urcit.
... ale myslim, ze uz koncim.
sublo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sublo: pattern 123 znam a obcas na nem i vstupuju, jelikoz mi ho vstupni technika obcas vzit dovoli... tento jsem nevzal, jelikoz 1) jsem mel S/R o dost niz (kdyz to vztahnes k aktualni volatilite) a 2) vstupni technika by mi to stejne nedovolovala...

pravda je, ze by me to tentokrat dostalo do slusneho trendu, ale zaroven bych tam nemel moc mista k me nejblizsi S/R v ceste (casove z pohledu doby, kdy by se obchod oteviral, tozn ne z pohledu na finalni graf)...

kdy jsi ten 123 povazoval za dokonceny? v 16:32? Kde konkretne bys ten vstup udelal?

Proc bys tu diskusi koncil, kdyz se tu konecne zacalo zajimave debatovat? :)

Dobrou noc a zitra hodne stesti :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to motor140bpm: vzdyt ja sublovi v nicem zasadne neodporuju, jen jsem vysvetloval, proc jsem ty vstupy takhle neudelal. To neznamena, ze ten prispevek a pohled na vec dal nestuduju. Naopak uz delsi dobu se snazim najit zpusob jak vstupovat jeste s mensim riskem a zvysit uspesnost vstupu... tohle rozhodne muze byt funkcni cesta, jen zatim trochu bloudim, jelikoz je to mnohem vic o zkusenostech a citu pro trhy nez o nejake mechanicke exekuci, proto mne taky ta diskuse zajima a nerad bych, aby skoncila driv nez poradne zacala :)

co se vcerejska tyce zvlast pekna byla ta situace byla kolem 1125, tam me dost mrzelo, ze me tam plan nepustil, ta situace pozdeji se shortem nad 1131 to uz jde mimo mne... brat tyhle shorty na historickych maximech proti tak rozjetemu trendu je celkem osidna vec, do toho bych urcite nesel, bylo by to tzv "bloudeni mimo mapy v neznamych vodach" (zadna S/R jako opora vstupu)... posledni naznaceny vstup zas byl celkem fajn, ale na me uz pozde (v 18:00 koncim)...

preju pekny den :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hmm koukam na ten DD z druhe pulky listopadu a bylo tam celkem myslim 10 ztrat z toho 5x (vcetne dneska) se trh vratil pro muj SL a pokracoval dal mym smerem a 2 ztraty vychazely z chyby v zakreslovani S/R... zajimalo by mne, jestli se tohle vytukavani SL objevovalo i v testu nekdy v takovych koncentracich :) asi na to mrknu pres vikend... obchodujete tady nekdy live TF? s jakymi ted priblizne pracujete SL? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

motor140bpm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Taraka:
> souhlasím se sublem a posílám obrázky
> potenciálních vstupů 26.11

Parada, fakt obdivuju motor140bpm. Ja jsem zacal Brookse studovat pred 11 mesici, takze stejne dlouho jako ty, ale takhle to nakoukane teda jeste zatim ani nahodou nemam. Chce to vsimat si opravdovych "malickosti" ktere jsou dulezitejsi nez se zdaji, a to mi prave moc nejde :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Taraka
> Jestli ti mohu poradit, přitahuj stopku až po
> ukončení platnosti svíce. Vyhneš se tak mnoha
> zbytečným ztrátám.


Taraka má tuším pevně daný SL, ale nejsem si jistý. Pro Taraku je to ovšem jeden z hlavních námětů na zamyšlení. Ví se o mě, že jsem velký odpůrce toho, co je "fixed" a především v případě SL úrovní. Trhy jsou cokoliv, jenom ne "fixed" a je to potřeba mít na zřeteli. Tím se dostáváme zpátky k námětu MNovaka - osobně bych si SL rozdělil na dvě části - první by byl "initial SL", tedy stop, který víceméně pouze jistí pozici pro případ výpadku atd., aby nezůstala pozice nechráněná a krátce po vstupu, poté co se utvoří první patterny, začal stop utahovat podle vytvářených SL úrovní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...