Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to Mnovak: pokud jsi myslel přitáhnout SL až potom co se dokreslí vstupní svíce, tak to by mi pomohlo výjimečně jen dneska a ještě při jednom obchodě v listopadu... žádný jiný den (u tohoto systému) jsem nedostal SL na vstupní svíci... z pravidla SL dostanu v prvních cca 20 minutách, z toho takových 30-40% může být v prvních deseti minutách...

Honza K.: on ten fix SL neni uplne idealni reseni, v tom mas pravdu... na druhou stranu mi to dost usnadnuje MM... rozdelit to na dve casti tozn. dat sirsi Initial SL a posleze posuvat muze byt zajimava funkcni varianta, jen na to budu muset rozjet cele testy znovu... ty tohleto pouzivas? Jak velky davas Initial SL na TFku? Za S/R? Za urcitou formaci? Kolik to tak byva v prumeru? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To co navrhuju je taky jednoduché, initial SL nemusí být 20 bodů daleko, ale vypočtený na základě třeba ATR v různých délkách, předchozích SR úrovních atd., možností je řada, klidně je možné ho mít i fixed na dejme tomu 10 bodů, tím je jasně definovaný risk a brzo se risk výrazně snižuje.
V mém případě initial SL jsou v hodně velkém rozptylu, hodně záleží jaký timeframe se obchoduje, ale v průměru na TF je to někde mezi 2 - 6 body, pod 2 body nejdu nikdy a výjimečně je to více než 6.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honza K.: v rychlosti jsem si dal uplne zakladni test cca 60 ti obchodu, co jsem delal u tohodle systemu zive...

initial SL jsem dal na 300 USD/kontrakt s tim, ze po 10 minutach se snizi na 150 USD (popr BE pokud urazi aspon 200 USD mym smerem...) pokud se po 10 min nachazi ve vetsi ztrate nez 150, ukoncim pozici manualne...

vyslo mi nasledujici

1x Initial SL = -300 USD
18x SL 150 USD = -2700 USD
8x BE = -80 USD
25x PT= cca 6000 USD
manual close 7x = -70 USD

--------------------------------
celkem +2850/kontrakt

muj live system bez initial SL mel za stejne obdobi 1400 USD/kontrakt


to uz celkem stoji za blizsi prozkoumani...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taraka, nestoji to za blizsi prozkoumani. To je uplna klasika, clovek zacne obchodovat system a pak na live obchodech zacne neco vypocitavat. Proc mas tu potrebu? Prece tvuj system je dobry kteremu veris, proc si ho kazis debatovanim zde o nem? Nebo citis ze hrajes nulovou hru jako vsechny systemy?

Za prozkoumani stoji vsechny desitky vlaken, ve kterych lide prezentovali jejich cestu den po dni - nikdo to nikam nedotahl a ty kopirujes jenom jejich stopu jako dalsi jeden z mnoha.

Ze jsem to napsal takto proti tobe, tak to bud rad, protoze pochlebovani ti nepomuze v nicem. Mozna si ochranis kapital, ktery mas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to roman06: live obchoduju od listopadu 2011 a nesutale neco vypocitavam... svemu systemu verim, ale to neznamena, ze se zavru pred jakymkoli dalsim napadem ci nametem... naopak, cokoli co mi ma sanci zvysit uspesnost a RRR velmi rad otestuju a v pripade, ze to bude dostatecne dobre (lepsi nez aktualni stav) mile rad zmenu zaradim, bohuzel jen velmi male procento testu vede k nejakym vysledkum... tenhle live system za sebou ma 2,5 mesice v trzich (desitky obchodu live, stovky v testech), neco vydelal, ale na presnejsi odhady live vykonnosti to neni dostatecny vzorek dat, to chce aspon 8-12 mesicu a stovky obchodu, to ale prece neznamena, ze ted budu rok sedet na "prdeli" a klikat podle planu a nestudovat nic dalsiho... ano budu sedet a klikat podle planu, ale zaroven se chci posouvat vpred a nezustat drepet na miste, kdyz jsem v podstate porad zacatecnik (2 roky live v trzich nejsou buh vi jaka zavratna zkusenost), bylo by to nezodpovedne vuci tomu, co jsem si predsevzal...

kapital ktery na intradenni obchodovani mam jsem za posledni rok navysil o necelych 50% (a hromadu zkusenosti), jo, neni to buh vi co, ale pred par lety jsem si nemyslel, ze je to vubec mozne... muj dlouhodoby cil v tradingu je pres 100% rocne, aktualni live system by mel byt schopny toho za 12 mesicu dosahnout, jestli se to povede, uvidime za 12 mesicu... mezitim ale neprestanu hledat cesticky, jak se dale zlepsovat... neznamena to, ze kazdou ptakovinu, co tu vypustim ja nebo nekdo jiny jdu okamzite realizovat do trhu... znamena to, ze si sednu a zajimavyma vecma se zacnu zaobirat vic do hloubky, udelam par testu a uvidim, co z toho bude (treba zase nic jako ve vetsine pripadu), v mezicase muzu obchodovat, co mam odzkousene (a nic jine).

Nevim presne, co te motivovalo k poslednimu prispevku, pokud to je muj aktualni DD v kombinaci s uvahama, jak nektere veci zlepsit, tak vez, ze jsem si prosel mnohem vetsim DD a zmeny nedelal, dokud nebyly radne otestovane a odzkousene nanecisto... a zmeny bez toho abych si proveril, ze povedou k lepsim vysledkum neplanuju a nebudu delat ani v tomto pripade :)

jinak preju dobrou noc a pokud jeste obchodujes tak at se dari :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
pane MNovaku mluvte jednoduše, co to znamená přesně, že vstupní svíce ukončí platnost? Co to je? Co má ta svíce udělat, kde má zavřít, kde má mít low, co to znamená? Taraka vstoupil buy stopem do pozice a pak akorát koukal při vykreslování té vaší svíce jak mu trefila SL a pak tam uzavřela, teoreticky vymetla SL a uzavřela současně, ale to já už nezjistím, ale to je jedno. Odpovězte na moji otázku nebo na věky mlčte. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cipinek
Každá svíce má nějakou velikost hight-low. Pokud vstoupím do trhu a zadám ihned SL do rozpětí svíce, tak jsi z trhu venku. Pokud, ale počkáš až naskočí další svíce a pak teprve přitáhneš SL tak už tě nemůže vyhodit SL na vstupní svíci.
Někdy vstoupíš do trhu např. long. Ihned po vstupu přijde protipohyb a vytvoří se nové low. Pokud máš stopku již posunutou tak tě trh vykopne. Doufám, že je to srozumitelné. Je fakt, že těchto případů až zas tolik nebývá, ale při jemném pilování strategie je dobré s tím počítat. Dobrý je každý profitový tick.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit:

Souhlasím, že je potřeba si sladit vše dohromady.;)
Vstupuješ na dobrých úrovních a hlavně se zbytečně nepodceňuj (úplná brooksovka). (tu) (tu) (tu)
Ty maličkosti se dají připravit 1 hodinu před seancí a zbytek (detaily) těsně před začátkem. Z toho nákresu je samozřejmě vidět vše, ale v ten moment tak lehké není (osobně vstupuji na 1-2 obchody denně).

Zde posílám odkaz na motivační videa, které mě vedou kupředu a hodně mi pomáhají v tradingu i celkově v životě. Doporučuji zapnout zvuk a plně si je vychutnat

www.youtube.com/watch?v=iBzthH4bGMU

www.youtube.com/watch?v=ZH4APKf5XCE

www.youtube.com/watch?v=AR7qt7wZhL4

Taraka:
Ten nákres nebyl myšlený ve špatném (promiň, bylo to pouze schéma potencionálních vstupů);)

Zdraví Motor140bpm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...