Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to stranger: no pri pohledu na vyssi tf se mi do toho shortu moc nechtelo... ale muzes si z meho screenu vsimnout, ze jsem tam mel jeste jednu S/R, u ktere jsem cekal akci... dnes zpetne vidim, ze tam byt nemela, protoze nemela az takovou silu... ale sva pravidla pro zakresleni i vstup jsem dodrzel... ony tyhle vstupy na flipech vypadaji moc pekne, ale mam celkem problem urcit cas, kdy je pouzivat a kdy ne...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Taraka cele je to o pohlade z vyssej perspektivy. To ti chyba to som ti pisal uz davnejsie. jednoducho nevnimas kontext trhov len sa ho snazis obchodovat, ale to nemozes pokial nevnimas co ti "chcu povedat" (Smer akym obchoduj) Samotne vstupy na FLIP to uz je detail pokial vidis co ti trhy hovoria a na zaklade toho spekulujes LONG/SHORT (spolu s MM a RM ) samozrejme Skor ako budes robit akekolvek dalsie zmeny v OP, si skus prezriet vsetky doterajsie obchody povedzme za 3 mesiace s tym ze si vzdy natukaj cez replay dany obchod v dany cas pred samotnym vstupom a daj PAUSE A nasledne sa pozri na 30 ci 60 min TF ci tvoj obchod z vyssieho pohladu dava zmysel. A vsimaj si rozne prvky technickej analyzy na vyssom TF. Zacnes vnimat urcite opakuje sa vzorce na vyssom TF a zrazu ti to bude davat vacsi zmysel.

27556

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este aby som doplnil k predchadzajucemu prispevku dolezite vec.
JE VELMI DOLEZITE (AK POVIES CO SOM UROBIL) ABY SI SKUTOCNE TO ROBIL CEZ REPLAY, a nie len posunom grafu na dany obchod. Pretoze sviecka na vyssom TF bude vyzerat uplne inak v dobe tvojho vstupu ako na close sviecke (pri posunuti grafu bez replay) TO je velmi dolezite. Ono to sice da cas setko postahovat ale stoji to zato, verm i.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska som mal velmi zvlastnu psychologicku prihodu ktoru som si vlastne neuvedomoval. Dnes nastaly dve prilezitosti a ja som jednu uprednostnil pred druhou. navyse som si to aj odovodnil priamo ked sa ta prilezitost stala, preco ju ignorujem som si zapisal priamo do chart grafu.
Koniec koncov toto je moj zapis z obchodneho dennika (v ktorom je kolonka aj Psychologicka cast)
Z pochopitelnych dovodov konkretne technicke nazvy som oznacil hviezdickami


[ital]Dneska nastala presne situacia o ktorej som cital dneska doobedu v knihe trading ind the zone. Jednalo sa o to ze moja mysel verila v urcity vysledok na tolko ze som si nepripustil ze v trhu sa moze stat cokolvek a teda som bol zamerany na signaly len do jednej strany, na zaklade prilezitosti *****, ktora sa mi v minulosti vela krat osvedcila a tak som si myslel a bol presvedceny ze sa to stane aj teraz, Nepripustal som si druhu prilezitost ***** ktoru som uplne ignoroval, resp. som si ju nepripustal a to aj napriek tomu ze ju potvrdzovala aj technika vstupu (oproti prvej prilezitosti). Prilezitost som zacal uplne ignorovat a nasiel som si aj odovodnenie preco ju ignorujem a tieto dovody som si zapisal. Bol som stoj co stoj presvedceny ze prilezitost A.) je silnejsia ako prilezitost B.). Pri com obe prilezitosti v minulosti fungovali rovnako dobre. Takze som v podstate ospravedlnil sam pred sebou moje konanie (resp: nekonanie) a moju vieru ze sa stane to co si myslim, namiesto toho aby som dodrzal obchodny plan a urobil to co som v tej chvili urobit mal!
Dnesok mal velmi vyznamny psychologicky zmysel. A aj ked som sice dnes nezarobil, ale nieco som sa nove naucil... [/ital]

P.S. ci to nebolo sposobene tym ze som prilis chcel vysvetlit tarakovi moje myslienky a zaoberal som sa tym vo chvili ked moja mysel mala byt sustredena na nieco ine.

V kazdom pripade teraz je to jedno. Dovod preco to tu uvadzam je ze presne to som cital v knihe trading in the zone ktoru uz par tyzdnov pomaly citam. Kazda prilezitost je jedinecna nezavysle od tej druhej (aj ked sa podobaju na vlas presne) a aj napriek tomu som jednu postavil nad ramec tej druhej vo viere ze "viem co sa stane"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka noa? ale ked to zmaknes a spravne vstrebes vsetky potrebne informacie tak sa nestane zeby si mal stratovy mesiac -1000 USD na 1 kontrakt
Naopak 1000 usd zarobis za tyzden, pretoze sa nebudes bat drzat poziciu dlhsie a budes vediet kde vstupit do akeho smeru aby si mal co najvecsiu sancu na uspech (nie vediet kdde trh pojde,to sa neda) ale minimalne dobrym nacasovanim zamedzis tomu aby si inkasoval plne SL., pretioze uvidis trhy s vyssej perspektivy.
Prajem ti to. drz sa a pripadne diskutuj co ta len napadne. V ramci moznosti budem vzdy ochotny ti pomoct a niekam ta nasmerovat, mozno nove naucit, alebo minimalne predat moje poznatky v takej podobe aby ti nieco dali ale zaroven aby som neprezradil uplne moje knowhow.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to stranger: psychologie je zradna vec
>
> btw. diky za rady
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 01.04.
> 16:30 uživatelem Taraka.


No věřím, že pro některé ano. Ale pro většinu populace je psychologie věda. A ta není zrádná. Vy asi mluvíte o psychice, co je v podstatě stav mysli.

Krásný den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jinaac dnes u me bez obchodu... z pohledu vyssiho tf zajimave situace do longu mezi 15:54-15:58 a 16:12-16:16 (to uz ale bylo dost vysoko)

mdina: ne vsichni brokeri maji smlouvu s ninja traderem na free verzi, ale treba AMP futures ji maji... pri otevreni uctu dostanes klic, ktery odemkne bezplatnou verzi na live trading, ktera je ale osekana o scriptovani, automatizaci a chart trader...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...