Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích


focus

Doporučené příspěvky

2 focus :

No v patek se mi taky podarilo odevzdat do trhu vetsi cast ze zisku z celeho tyden, nastesti ale ne vsechno. Taky jsem uvazoval o preruseni obchodovani, nicmene vzhledem k tomu, ze i prazdniny dopadly celkem dobre, tak nemam vlastne duvod neco zasadne menit. Ciste podle mne byly ty pohyby/nepohyby ve ctvrtek a patek zpusobene spis tim, ze se rolovalo na Zetko a obchodovalo se na obou trzich soucasne, nez ze bylo 11.9. (Jestli jo, tak to abych si nasel kdy byl Pearl Harbor atd...) Neni to samozrejme zadna hitparada, ale ja to beru proste jako dany stav. Kdyz se tak zpetne podivam na testy napr. z r.2007 a 2008 (do leta), tak je v podstate s klidem muzu zahodit. Dnesni TF vypada hodne jinak nez stary dobry ER z Čikega... Takze s tim je potreba holt pocitat a prizpusobit se. Jina cesta mne nenapada.

Tak at se pristi tyden dari, at mas pekny patek a dopredne taky vse nejlepsi :)
Perlicka na zaver : Moje zena ma narozky prave 11.9. :)

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

i mě se ted trhy zdají docela líné,kladu si jen jednu otázku jestli jsme se minulý podzim a začátek tohoto roku příliš nenamlsali hodně volatilních trhů a ted se nám to zdá trošku pomalé :).
Ještě než jsem začal obchodovat indexy,tak jsem před tím dělal jen akcie,a nijak jsem nesledoval intraday pohyby indexů,nějaké fundamenty a vše to co a proč s trhy hýbe,sledoval jsem vybrané akcie a k tomu jsem sledoval hodnotu o kolik % se index hýbe a na jakou stranu a jak rychle.Pravdou bylo,že když byl index 1% na nějakou stranu,tak už se to dalo považovat za slušný denní pohyb,2% byl už docela vzácná záležitost a dá se říct extremní pohyb,a 3% a více toho bylo úplné minimum,samozřejmě byly i dny kdy se indexi třeba z +1% vydaly do záporu denní range tedy byl třeba 2% a trhy byly i hodně rychlé.Nemám na to žádnou statistiku,toto co píšu je jen můj pocit co jsem z trhů tehdy měl.Sledoval jsem tehdy jen S&P a Dow Jones,ale jsou to vlastně hlavní indexi a od toho se vše odvíjí.
Takto jsem trhy vnímal před krizí.
Co se dělo v průběhu krize to byly extrémy při denní range i 10%,kdy index dělal několik % za pár minut,to byly podle mě situace na které se asi těžko trhy vrátí,pokud se tedy zase něco nesemele. ;)
No jsem hodně zvědav jak se to bude vyvíjet,ale určitě věřím,že se trhy začnou hýbat zase více a budou větší pohyby,ted je to místy opravdu hodně mrtvé a z toho pro mě plyne i méně obchodů na indexech.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj pánové

Minulý týden to byla tragédie. Z mého pohledu se téměř nedalo obchodovat. Takhle líný trh a celý týden, to tu dlouho nebylo. Myslím že vždy už dopředu hodně napověděl premarket. Každý den v premarketu jen pár kandel = hrůza. Za celý týden jsem udělal jediný obchod a snad jsem za to i rád protože bych převážně ztrácel. Pro obchodování používám RB12 a jestli to takhle pujde dál budu muset RB snížit. Ale jako asi všichni doufam a věřím že se to zlepší.

Ještě možná trochu pro zamyšlení. Přemýšlel jsem trochu o tom jak tady občas píšete že se bude rolovat na další měsíc a proto asi není volatilita.
Možná mi chybí informace nebo je můj pohled špatný ale myslím si že mi obchodujeme akciový index. Ten je složen z nějakého balíku akcií které jsou v něm zastoupeny nějakou váhou. Proto tedy myslím že hodnotu indexu ovlivňuje hodnota akcií z kterých je složen. Jestliže se pak neobchoduje z akciemi (jejich cena se nemění) které index obsahuje, nemůže se pak měnit ani hodnota indexu a to pak neovlivní ani žádný obchodník s tímto indexem. Takže si myslím že v tuto chvili v trhu chybí obchodníci kteří dostatečně obchodují podkladové akcie TFka.
Snad to dává trochu smysl a doufám že se moc nepletu.

Ať se daří
Ahoj Miloš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus: ještě bych se vrátil k DAXu a průlomu prvního swingu. Udělal jsem si to trošku víc mechanicky. Beru průlom prvního swingu před open a pokud tam žádný není nebo je daleko, tak čekám dokud se neudělá nový swing po open a beru jeho průlom. Takže trochu jiný přístup než máš ty, ale také to funguje. Jenom to funguje jinak na stranu long a jinak na stranu short, takže jsem si udělal jiné PT. Ale je to systém, který se mi líbí a pokud se mi bude dařit to obchodovat teď v září na demu a dostanu se na čísla, která budu mít v backtestu, tak od října začnu naživo. Aby to člověk nebral, za pár minut práce slušné výsledky. Takže ještě jednou díky za inspiraci. Láďa

10266

10267

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na TF to tak jednoduché není, průraz hned po open tam nefunguje. Dále jsem testoval průraz dna DT a průraz vrcholu u DB. Je tam málo obchodů a výsledky nejsou nic moc. RRR je nižší než bych čekal. Bral jsem všechny signály, které se udělaly v první půlhodině po open A pak jsem ještě testoval průraz první korekce, která se udělá ve směru trendu po open. Nebo pokud je někdo příznivec Rosse, tak průraz prvního Rh ve směru trendu po open. Tam už jsou výsledky lepší, ale asi to zkusím přetestovat s tím, že nebudu čekat až na průraz korekce, ale budu vstupovat na close druhé úsečky v korekce ve směru trendu (nebo na průrazu, podle toho co bude dřív). U tohoto vstupu jsem bral pouze jeden obchod v první půlhodině. Takže zkusím ještě hledat další vstup pokud bude první obchod ztrátový, pokud bude první ziskový, tak končím. A uvidím, co to provede s výsledky. Láďa

10268

10269

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

yax .

také jsem zkoušel backtestovat focusuv přístup na daxu a přiznám se ,že se mně nepodařilo vymyslet profitabylní systém. Nejsem si úplně jistý jestli dobře chápu průlom prvního swingu. Prosím Laďů, jestli by zde nedal pro inspiraci pár screenů vstupů. Líbí se mi tento systém, pro svou jednoduchost, ale nějak se nemohu hnout z místa.
Ještě jednou děkuji za ochotu a přeji hezký večer.

Jolly

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax: Ja ted testuju na NQ nasledujici system: Vezmu range mezi 15.30-15.33, pak pockam az ho to opusti a v pripade long cekam na prvni lower high a short higher low. Po tom beru jeho pruraz. Za leden-cerven 4500 USD i s komisema a slippage. SL 60, PT 300, be 100. Prumer na obchod 45 dolacu. Je to zatim jenom hruby nastrel, ale funguje to dobre. Jeste musim zapojit posouvani SL. Docela dobre funguje posun po ema 20, jdu to testnout. Jo a jeste, patky jsou odfiltrovany, pri tomto nastaveni by za 23 obchodu vydelaly jenom 300.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny:

jenom informace pro ty kteri diskutuji o DAXu a prulomu 1niho SW. Ja jsem sice tento tyden DAX neobchodoval, ale v pripade Limitnich vstupu by system generoval denne zisk. Nastaveni je - PT500euro, SL150 a BE1-400. Pisu to proto ze se vetsine nedari na TF trhu a tohle je slusna kompenzace. 5x500= 2500EUR/ kontrakt za cca 30minut prace, mimo pondeli kde u toho bylo treba posedet ale kdo ma vse naprogramovano tak nemusel /myslim ATM ne AOS/

Upozornuji opet ze system nefunguje na vsech trzich a proto neni robustni a je otazka jestli by jej zaradili do sveho arzenalu prof traders.

Dalsi zradnost je pouze v jednom vstupu - treba se vam 2x nezadari a zacnete vymyslet a vylepsovat. Nejtezsi je uz po prvnim vstupu neobchodovat - malokdo to dokaze.

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste dodatek k posledni vete:

Nejtezsi je uz po prvnim vstupu neobchodovat - malokdo to dokaze dlouhodobe, treba 6 mesicu. To je nejkritictejsi bod celeho tradingu, protoze treba mesic jedete dle planu a pak prijde den kdy vsechno odevzdate zpet i s uroky. Reseni je jedine -- koncentrace na OP a relaxace pred otevrenim trhů - toto je z meho pohledu podstata tradingu a take proto mnoho lidi ztraci. Kdyz si tuto vec uvedomi tak se najednou zameri na jine veci nez jsou denni zisky a zacnou tak budovat duchovni rozmer a posunovat se alespon do faze mirnych profitu.

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...