Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích


focus

Doporučené příspěvky

onix:

a proc si dela srandu? Je jenom na focusovi, co zverejni nebo ne. Ja jsem mu treba vdecny za to, ze ukazal svuj system na DAXu. A to jeho zobrazeni neni nic tajneho. Je to proste jen dalsi alternativni zobrazeni grafu, jako jsou treba tickove, volume, RB nebo renko grafy. A navic je to volne dostupne ve forme indikatoru na support foru NJ. Takze kdo chce, tak to po chvilce hledani muze mit taky. Ale ja zustavam u klasickych RB.

lordberry:

pokud mas problem s disciplinou po vstupu, tak na to je nejlepsi pouzivat PT a nechat to vse na ATM a jit pryc.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale zas to neberte tak vazne :D vzdyt ja jenom zertoval...
chtel jsem tim naznacit, ze to co hledate muzete mit rovnou pod nosem a jenom to prehlizite..
takze tem, ktery se snazi na to nastaveni prijit bych poradil, aby nechodili zbytecne daleko ;)
ja bych vam to tady i rad primo rekl, co to je, protoze tu taky prispivam proto, abych lidem poradil... ale zas nerad bych nekomu "lezl do zeli" ... kdyz to Focus prozradit nechce, tak nebudu mrcha, a budu ho respektovat - to je vstricny krok

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, budu delat ze prispevek od onixe sem nevidel, a tet k veci.. tak po debatach s vami i precteni nejake diskuze co tam prispiva Petr a Tomas jsem nakonec opustil sve vol 2000, zajimave ze kdyz sem obacktestoval obdobi co sem jel live tak sem byl hoodne v minusu a live sem v plusu ale to je jedno proste jsem prehodnotil situaci 4 dny v kuse jsem testoval na RB6 jak poradil Focus a na zaklade 3 mesicnich "zkusenosti" jsem sestavil system na 1 obchod denne asi 700 - 1200 usd mesicne pri backtestu, takze tet pojedu par tydnu paper abych si to osahal a pak se pustim na live, diky Vam vsem za tuhle diskuzi protoze bez ni bych se porad babral tam nekde kolem niceho.. ne ze bych prodelaaval ale asi bych ani nevydelaval. diky moc


mimochodem zahadnost nastaveni Focusova RB6 me zajima asi tak z 1%, o tom absolutne neni trading o nejake zahadnosti :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

onix:

prectete si pozorne jeste jednou moji odpoved:

Milosv.:
jedna se o range bars, ale maji trochu jine nastaveni o kterem nechci hovorit - v zaveru i s beznym nastavenim je mozne vse bez problemu obchodovat

Nevim jak vy, ale ja zde zadne slovo "zahada" , "zahadne nastaveni" ani nic podobneho nevidim. Jedine co vidim je odpoved na otazku kterou nechci v urcitem smeru dale rozvijet, protoze nastaveni grafu, casove ramce atd., jsou vyhradne veci daneho tradera a ten by si je mel nastudovat a prizpusobit sve osobnosti sam, nez cokoliv slepe kopirovat. Ale z povahy vasi poznamky je videt ze takhle nepremyslite. Nasel bych zde v diskuzi spoustu prispevku ktere bych mohl komentovat slovy ze jsou z meho pohledu smesne, ale nikdy bych to neudelal, protoze verim ze vetsina zde diskutujicich touzi po svobode stejne jako kdysi ja a temito komentari bych jim rozhodne moc nepomohl.

To all:

nejedna se o nic specialniho .....trochu zapatrejte v ninjovi ...... Lada /YAX/ myslim vse popsal o nekolik radku vyse.

Brr .... jdu radsi se psem do lesa :)

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

jen aby nedoslo k nedorozumeni - RB6 plati pro trh TF, jinak FDAX jedu na RB5 /ale urcite system funguje i na RB6/. Je super ze si dokazes sednout k backtestu 4 dny v kuse a myslenku ihned otestovat. Zde je totiz jedno z hlavnich tajemstvi tradingu a divil by ses kolik lidi neni schopno vubec k backtestu sednout. Nehlede na to, ze trader Laadiis zde prezentuje svuj Backtesthelper coz je nastroj ktery neuveritelne usnadni a zkrati tuto cinnost.

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,
hlavně focusovi bych rád poděkoval za super vlákno, které mi pomohlo přemýšlet o tradingu jinak než doposud (tu) . Přesto bych se rád zeptal. Obchoduju (zatím hlavně sim) přímo v platformě IB, která nepodporuje alternativní zobrazení grafů (alespoň o tom já nevím) a tak nemám žádnou zkušenost s RB grafy. Dá se nějak porovnat časový a alternativní graf? Zajímá mně hlavně to, jakému proražení swingu na časovém grafu odpovídá proražení swingu na RB (pokud to vůbec jde porovnávat...) ? Jinými slovy: bylo by pro vás první proražení swingu na 1min grafu pouze "šum" nebo je platné až proražení případně na 3..(nebo 5)min grafu ....
(prosím odpovědi typu že si to musím nabacktestovat nepište - to je jasné, spíš mi jde o vaše zkušenosti :-) )
Mějte se a ať dolary a eura přibývají na účtech !!!

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem Tak jsem včera a dnes dělal paper DAXu. Včera: jak již psal focus, kontrolovaná ztráta. Dnes: dnes to bylo také SL. přikládám screen. Vstoupit jsem chtěl nad průrazovou kandelí, trh byl ale tak rychlí že jsem vstoupil o trochu níže, což mi nakonec moc nevadilo. Ať se daří Ahoj Miloš

10313

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bergmann1

platforma IB me pripada i kdyz pro sim obchodovani nedostatcujici. Ja IB osobne pouzivam se Sierra Chart a zde jiz RB nastaveni grafu mate - sierra je placena a stoji tusim 150d na 6 mesicu /zalizi na tom jaky level si koupite/ myslim ze 3 by mel stacit. Pro samotne zadavani prikazu je dobre mit take samostatny program - treba Bracket trader - ale tohle vse zde najdete v diskuzich.

Dalsi kombinace je IB vs Ninja Trader
Dalsi zdarma je Ninja trader vs Zen Fire - zde mate po dobu myslim jsednoho mesice vse vcetne ATM strategii,DOMU, atd.

Porovnanat Min. grafy s RB grafy bych moc nezkousel, radeji bych si nasel nastaveni ktere umi RB zobrazit.

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K: tak jsem si otestoval tvuj system na TF a jsem spokojeny. System funguje pekne se stejnym nastavenim na obe strany. Jinak patek mam take ziskovy, ale neco kolem 300 za 8 mesicu, takze jsem ho nakonec take vynechal. Jinak filtrovani tam nemam skoro zadne, jenom korekce se nesmi vratit do range. Napr. pro smer long, nesmi nejnizsi high korekce byt pod horni linkou range. V tom pripade cekam na druhou korekce. Doufam, ze je to srozumitelne, kdyby ne, tak muzu pridat obrazek. Vysledky - na prvnim obrazku je porovnani ruznych profit targetu a na druhem jsou vysledky pro PT 410 USD, 4 dny v tydnu. Vse pouze pri jednom obchode v rozmezi 15:34 az 15:59. Takze diky za inspiraci, vypada to dost dobre, navic i behem srpna, coz nebyl nic moc mesic na mem stavajicim systemu. Ale zari zatim nic moc, ale do konce mesice je jeste casu dost, takze je predcasne hodnotit. Lada

10316

10317

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax: Rad jsem pomohl. Jinak jsem jeste koukal na 2 veci. Pokud vstupuju do obchodu do 2 bodu pred High/Low minuleho dne, tak na 18 obchodech vydelam pouze 155 USD (po odecteni komisi a slipu). A druhou jsem si vzal trochu od Larryho a jeho denni volatilitou. Pokud je denni range predchoziho dne o 30% vyssi nez prumerny range za 10 dnu, nasledujici den nevstupuju do obchodu. Setri to penize..
Ja mam zari vcelku dobry uz ted, ale srpen byl zase pro me slabsi.
Moc nechapu tohle: Napr. pro smer long, nesmi nejnizsi high korekce byt pod horni linkou range. Diky za vysvetleni..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...