Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích


focus

Doporučené příspěvky

roman06

optimal PT long je v prumeru 48 bodu a short 44. Ja ale pro sve cile takove hodnoty nepotrebuji a staci me pro oba smery 40b.

Jinak nesouhlasim ze trh nedela vetsi pohyby a 40b je vyjimecnych. Me staci k naplneni cilu kdyz mam v 40-45% vstupu pravdu. Kdyz tak mrknete na RB6 a projdete si trhy od zacatku roku. Pokud si vsimnete jen pohybu po otevreni burzi bez jakychkoliv paternu tak ve vetsine pripadu je to vic jak 40b.
Jiste trhy jsou line, ale ten kdo ma system postaveny na jasne danem poctu vstupu tak by nemel az tolik ztracet. Doufejme ze se trhy rozbehnou az dojde k prerolovani do posledniho Q.

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo ja sem to taky tak nemyslel, myslel sem to spis tak ze pohyby jsou nekde kolem 700-1000 jenze nez se mi vykresli vstup na vol 2000 tak uz jsem treba 200-500 ujety takze proto jsem psal ze na 400 uz me to nevychazi, na RB 6 jsem se ted dival na posledni mesic a urcite z hlediska vstupu je to o poznani lepsi nez vol 2000, opravdu kdyz je blby den tak se udela 1-2 ztraty a jit ja mam ted 1 obchod a konec ale to jen pro to ze jsem na zacatku, nebranim se do budoucna 2 nebo 3 vstupy, asi se vrhnu na backtest RB a uvidim. Jinak diky moc za odpoved, v podstate ten trh vnimam dobre jenom trosku jeste ten system vypilovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vidim ze se nikomu moc nechce komentovat dnesni deni na trzich. Ani se moc nedivim a realne uvazuji nad tim ze pozastavim na nejaky cas obchodovani a to i pres to ze se mi jakz takz dari. Trhy jsou velmi line a proto budu radeji cekat az se do nich vrati alespon predprazdninova nalada a budou nekolik dni po sobe nejake slusnejsi pohyby a volatilita. Trochu me zarazi ze volume/ podle me/ neni vubec spatne, ale pohyby jsou opravdu velmi kratke a myslim ze se spousta lidi na trzich trapi.

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus:

tak dopředu přeji vše nejlepší.

Příští pátek budou expirovat opce a já mám taky nějaké ve hře a trhy pořád rostou, tak doufám, že by mohla přijít nějaká korekce do downtrendu.
Já měl teď zatím svůj nejhorší týden, tak doufám, že už konečně přijdou nějaké trendy. Pořád ještě zbývá dost času do konce měsíce a tak je dost času na zlepšení.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmm. Já děnní příliš nekomentuju, protože jsem začátečník a nemůžu z vlastní zkušenosti příliš porovnávat. Ale jak psal focus: volume není zlé, takže obchoduji dál. Nemůžeme nic předvídat, nikdo neví, kdy se do trhu vrátí patřičná volatilita.. Dneska mě pobavili na Patria Plus. Psali, že trhy dnes opět porostou a ejhle :S
Je fakt, že plný PT mi to jen tak nezasáhne. Mám vysoké PT, takže pokud jsem na 280 otevřeném profitu, tak přitahuju výrazně SL. Z toho důvodu v létě chytám převážně BE.. Ale pořád je pro mě lepší BE než nic.. Když počítám BE jako ziskové obchody (což jsou), tak mám úspěšnost okolo 70 %. 2 ziskové obchody na jeden ztrátový mi pořád stačí na profitabilní obchodování i v případě, že budu chytat dál BE..
Jinak sdílím podobný názor jako MNovak. Tento týden to bylo mrtvé - jenže byl svátek. Když jsem minulý rok pracoval v Kanadě. tak jsem pár svátků zažil a pokaždé bylo v officu ten týden úplně mrtvo. Tak si říkám, že když nedělali právníci, tak nedělají ani obhcodníci.
Věřím, že volatilita se brzy vrátí :-)
Tak good luck chlapi ;-)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, z mého pohledu na trh byl dnešek docela pěkný den (jako i úterý a středa, čtvrtek byl pro mě dost problémový). Trh otevřel u dlouhodobého high. To je pro mě vždycky příslib zajímavého dne. Zezačátku šel trh do strany. Po vyhlášení "lepších než se čekalo" fundamentů se trh konečně vydal dolů, otestoval support z premarketu a navrátil se ke svému high. Avšak, již s celkem nižším volume, což je pro mě známka slabosti trhu. Spolu s tím, že trh ještě neudělal žádný pohyb a skoro každý den má YM 80-100 bodový range, je to rozhodně zajímavá možnost k zobchodování. Trh začal jít dolů a vstup na nabízené korekci jsem už neodmítl. Trh dojel až k PP+low premarketu a až do konce dne se pohyboval v mírně rostoucím kanále. Ano neskončil jsem v "bůhvíjakém" profitu, ale své jsem si vydělal. Navíc při dnech s celkem malým range (kolem 100 bodů) si vystačíme s daleko menším SL. Často jsem v prázdninových měsících vstupoval se SL 5,6 bodů a bohatě to stačilo. (Můj základní SL je 9 bodů, víc nikdy neriskuji.) Samozřejmě, každý koukáme na trh různýma očima, ale myslím, že i v minulých měsících šlo na trzích vydělat. Pěkných příležitostí bylo hodně. Ano, zmenšil se denní range i volume, ale jinak je vše při starém. Co fungovalo předtím, funguje i teď (SR,swingy,volume,PA......). Myslím, že na to měli případně obchodníci zareagovat jen například snížení svých očekávání v podobě PT, SL. Možná obchodníci obchodující volume a range bar grafy pocítily změnu v range a volume razantněji. Ale to nemůžu ze své zkušenosti posoudit. Když srovnám dnešní den s 11.9.2008, tak kromě toho, že před rokem šel trh celý den up a měl range 350 bodů, mi jinak průběh dne přijde podobný s dny v předchozích měsících. Je to samozřejmě jen můj pohled. Ale rozhodně bych si trhy ze začátku roku nijak neidealizoval, taky tam bylo zatraceně těžký vydělávat. Pro mě teda bylo:) Navíc, v tradingu neznám pojem "špatný den", znám jen velmi mnoho druhů pěkných dní. :)

10261

10262

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All:
Všiml jsem si že mnoho obchodníků zde tvrdí že mrtvolno na trzích způsobil pondělní svátek a 11. září. Zajímavé přiznám se že mě to nenapadlo. Obchodníci tvrdí že volatilita se trendy začnou v pondělí, nevím kde tu jistotu berou, ale bylo by to fajn. Takže si to přejmě a hezký víkend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja osobne som vcera zazil najhorsi den mojej tradingovej kariery. Bola to fakt katastrofa, ale ani nie tak kvoli lenivemu trhu ale kvoli mojej hlave. Nebudem zbytocne zachadzat do detailov, ale obchodoval som multikontrakty aby som "dohnal stratu". Zvysok si viete predstavit. Prisiel som o velku cast uctu za JEDEN JEDINY DEN. To uz s tradingom naozaj nema nic spolocne. Je to velmi dobra lekcia a dufam ze sa z nej poucim - skoda ze bola taka draha

:(

Co sa tyka trhu - je fakt lenivy ale napriek tomu by som bol podla OP vcera v miernom zisku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja som vcera zazil zaujmavu lekciu. prvy obchod skoncil v strate a v druhom dosla cena asi 10x na jeden tick od mojho SL. v druhom obchode som bol cez dve hodiny aby nakoniec skoncil v planovanom zisku. celkovo den skoncil -12,50 teda nie nejako zavratne zle, ale ten dobry pocit ma hrial, ze som nevystupoval skor aby som usetril par tickov a podobne a bol som zato odmeneny. Prikladam aj graf:

10263

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...