Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.


MERKUR1

Doporučené příspěvky

To kramnik.

On ale existuje i numismatický trh a tam se nechá bez problému nakupovat a pak i prodávat a co je důležité, že je to i anonymně.

Další možností je nákup u rakouské centrální banky za cenu kovu + 3% ražebného.

Pokud se týká mincí, pak také záleží o jaké mince se jedná.Určitě je v našich podmínkách lepší kupovat mince Rakouska-Uherska, než mince Švýcarska atd.
Z R-U jsou hodně oblíbené 10 koruny, dukáty atd. Tyto zlaté mince se nechají kupovat pouze za cenu kovu a jsou sběratelsky oblíbené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 273
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Airmike.

Já jsem těch 6 měsíců uváděl pouze k možnosti daňového testu. Já mohu svoje akcie prodávat kdykoliv, ale ze zákona mám možnost využít i držení akcií více než 6 měsíců a tím být osvobozen od daní. Já nejsem nikde vázán žádným zákonem, že je musím držet tuto dobu, já mám pouze tuto zákonou možnost a záleží pouze na mě jestli ji využiji, nebo ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kramnik

Napadlo me,ze pokud portfolio bylo delsi 2 let , udelal se na nem asi docela slusnej vir :o) . Ja mam ulozeno v dluhopisech a do roku 2007 i do mining a US real estate ,ale zivi me daytrading uz par let. Nemam s tim problem. Urcite me ale jistota dlouhodobych investic nejakym zvlastnim zpusobem uklidnuje . Vlastne si nedokazu ID bez Long term investmentu ani predstavit .
A neznam osobne uspesneho tradera,ktery by neinvestoval . Ma to logiku . I kdyz si naivne myslime,ze budeme ID traders do duchodu , je lepsi si nedelat iluze a radsi investovat on side . Kazdych 30% cisteho rocniho profitu proto investujeme . Diversifikace je zaklad dlouhodobeho uspechu !


Hodne uspechu


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Czechdaytrader.

Podle mého názoru je dobré znát a i dělat obchody a investice na různě dlouhou dobu. I když zde vystupuji proti obchodování v nejkratších časových rámcích a snažím se zde prezentovat i výhody pozičního obchodování, myslím si, že je dobré dělat kombinaci obojího. Sám daytrading používám a má to někdy smysl, ale někdy zbytečně zavírám pozice příliš brzy a vidím, že to hlavní se odehrává v delším časovém rámci a je úplně zbytečné přicházet o podstatné zisky, které intradenním obchodováním nemohu získat. Jde o to aby měl člověk nějaký přehled a dokázal odhadnout momentum trhu a podle toho se zařídil. Vůbec není proti logice obchodování, pokud budu umět obchodovat intradenně podle indikátorů, na týdny podle kombinace TA a fundamentu a vlastnit i dividendové tituly na roky pouze podle fundamentu. Pokud budu mít širší přehled a budu ho umět používat, tím nemohu nic zkazit. Právě naopak, protože podstata burzy není obchodování jenom v nejkratších časových rámcích, kdy honím zisky, které nemusejí být v té době podstatné, ale tu její podstatu poznáme právě v pozorování delších rámců. Důležité je poznat momentum trhu, odhadnout jeho sílu a k tomu přízpůsobit časový rámec a techniku vstupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IPO ČSOB.

Jak se díváte na IPO ČSOB. Spekuluje se, že by se tak mohlo stát již na jaře a jednalo by se o podstatný balík akcií, protože jestliže chce KBC dostat státní pomoc, musí prodat část majetku. Zastoupení v indexu by mohla mít na úrovni KB a vlastně bankovní tituly by pak měly rozhodující podíl v indexu. Jak se zdá, převis poptávky bude jistě naplněn a jak sleduji zprávy, již začínají investoři peníze schánět a opouštějí některé tituly. Po dlouhé době přijde na burzu silný titul, který bude hrát relevantní roly. Hodně bude záležet na upisovací ceně a stanovení velikosti lotu, ale jako investice to stojí za zvážení. Nejhorší bude za námi a nějaký růstový potenciál tato akcie určitě bude mít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur1

Ja samozrejme souhlasim . Uz davno jsem pochopil smysl obchodovani (alespon doufam). Ale stale a rad se ucim novym vecem. Je to celozivotni dilo. Daytrading je ciste a jen o mentalni pripravenosti cloveka. Psychicky stav je jediny faktor ovlivnujici reakce na urcite situace. Ja jsem osobne systematicky trader . Jen z duvodu, ze nejsem dostatecne psychicky silny,abych mohl pouzivat discretional strategy . Ja proste potrebuji presna pravidla na co nejjednodussich zakladech a dokazu je dodrzet.
Naopak dlouhodobejsi investment beru jako zaopatreni se do budoucna . Pokud investuji, snazim se pozdeji investici neobhajovat a nesledovat . Je urcen casovy target a do te doby ji aktivne nesleduji. Jelikoz obchoduji ID tak si samozrejme mohu udelat obrazek o momentalni profitabilite ,nebo ztratach na long term portfoliu.
Proto jako ID trader betu long term investment jako samozrejmost . A abych byl uprimny, nechavam si ,co se LT tyce, radit zkusenymi investory. Cim jsem starsi ,tim casteji se k LT investmentu upinam .
Sleduju tohle forum a vydim zkusene investory . I kdyz ma investment na financnik.cz spise druhorady zajem o to kvalitnejsi jsou jejich prispevky .


(tu) Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Czechdaytrader.

Vidím, že si v hodně věcech rozumíme a proto bych byl rád, pokud byste toto vlákno navštěvoval a podělil se s ostatními o svoje postřehy.

Bohužel poziční obchodování tu není v oblibě, ale myslím si, že by každý měl mít přehled o všech možnostech a měl by je umět i používat. Pokud budeme schopni obchodovat v širším záběru, máme mnohem větší šanci uspět. Ve svém okolí znám lidi kteří uspěli, právě proto, že nevsadili vše na jednu kartu. Proč dělat dokola stále jenom to samé a bránit se i něčemu jinému, novému. Neodsuzuju žádnou možnost investování, ale každý by měl mít širší rozhled. I když ke každé jednotlivosti musíme mít jiný přístup, není to až tak těžké se v tom vyznat, pokud zvládneme a pochopíme hlavní rámce burzy a každý druh obchodování nás dokáže obohatit, protože vše je založeno na stejných základech. Intradenní v malém, podle technických záležitostí, poziční ve velkém, na stejném principu stáda trhu, ale podle jiných nástrojů. Když pochopíme základy, poté stačí měnit jenom nástroje.

Já i poziční pozici stále sleduji a mám ji zajištěnou, protože nevíte co se může stát a dnešní cena ještě není zárukou ceny budoucí. Třeba stačí profit warning a cena se již nemusí na dnešní hodnotu nikdy vrátit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur1 , Kramnik

Ja se snazim o analyzu dlouhodobe investice sam. Ale jak sem psal drive, necham si poradit s konecnym slozenim portfolia. Napriklad momentalne me zajima Direct Stock Purchase . Mam zpracovane analyzy nekolika byvalych small cap companies, ktere v poslednich 5ti letech mnohonasobne prekrocili ocekavani v returnech. Zajima me hlavne fundament spolecnosti. Pravidelnost dividend . Cash flow atd. Pokud je moznost koupit stock takove spolecnosti, seriozne nad tim uvazuji. Necham si vypracovat analyzu i profesionalem a po porovnani se rozhodnu.
Je idealni diversifikovat akcii nakoupenou primo ,bez interference marketu.Alespon je to muj nazor.

Zajima me co Vy na to !?


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Merkur1:

"On ale existuje i numismatický trh a tam se nechá bez problému nakupovat a pak i prodávat a co je důležité, že je to i anonymně.

Další možností je nákup u rakouské centrální banky za cenu kovu + 3% ražebného."

Muzu se zeptat jak takovy nakup probiha? predpokladam ze rakouska CB nema e-shop:-)

Stale mi neni jasne, pokud si koupim napr. nejaky AU slitek (treba od Argor-Heraeus), zda ho mohu prodat i
jine spolecnosti nez te, kde jsem ji koupil, popr. zda existuje nejaky trh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to Mirek F. :
Pokud se začnete hlouběji zajímat o stříbro, zjistíte asi dost zajímavostí ...

Pokud Vám půjde o čistou investici - tj. nákup mincí/barů, je likvidita (==prodej) dost mizerná - zpravidla Vám je odkoupí firma, která Vám je prodala. Ale už Vám asi neřekne, že budete "tratit" minimálně DPH (pokud ale nejste firma/plátce DPH == ale tím také ztrácí smysl Ag jako "nezávislá" investice - kov budete mít v účetnictví a dost obtížně se ho budete zbavovat).
Odkup bez nutnosti předchozího nákupu v ČR provádí Safina - nákupní ceny jsou ale dost nízké ...

Mnohem výhodnější se mi jeví koupit mince, které obsahují Ag, ale tato hodnota je "skrytá" za numismatickou hodnotu (resp. hodnota kovu je touto hodnotou dokonce "překrytá").
Často je tak možné zakoupit mince, kde je hodnota Ag kolem 10 Kč/gram ryzího kovu - např. česká 10 Kč 1930/1931/1932 (obsahuje 7g Ag, pokud je v horší (numismatické) kvalitě, povede se Vám je zakoupit za cenu do 50 Kč). Je to jen příklad - možností je více.

A opět Safina - pokud budete mít těchto mincí více, za poměrně nízký poplatek (...) Vám je přepracuje na ryzí kov.

Já osobně beru investici do Ag jako investici pro případ "posledního ztroskotání" - tj. jako uzamčení části nabytého majetku pro případ pádu měny/měn ...
Nákup kovu jako prostředek spekulace je také možný - pak mi ale přijde výhodnější long kontrakt/opce.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:
dekuji za zajimave informace:

jenom doplnim, ze jsem zminil zlato, ne stribro (ackoli jsem o nem take uvazoval)

nakup slitku ci minci bych urcite nepouzil jako prostredek spekulace, na to jsou (jak jste uvedl) vhodnejsi nastroje

nakup fyzickych drahych kovu chci ucinit pouze pro zajisteni padu men, pripadne hyperinflace...

navic si myslim, ze lide, kteri se zajistuji nakupem nemovitosti (nic proti tomu), maji prece jen trosku vice starosti-
sam jsem pred lety pronajimal byt a nebylo to nic prijemneho.

pokud bych mel volne 2 mil KC, uz nekoupim byt, ale tri kilove zlate cihly...muj nazor...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F. Nedavno me kritizovali za prispevek o prodeji zlata v Cine. Ale kdyz uz se rozbehla debata nad investicemi do hmotnych drahych kovu tak to zopakuji. V cinske televizi probehly za posledni zhruba rok reklamni shots nabizejici prodej kusoveho (cihly ,pruty,zlate bars,umelecke plakety...) zlata od 10g - 1kg cinske verejnosti. Puvodne jsem to bral jako drb s limitovanymi fakty. Reklamu nebylo mozne chytit na zadne cinske satelitni televizi a nebyla prekladana ani do zadneho jineho jazyka. Cela vec se jednu chvili docela neprijemne zpolitizovala . Je jasne ,ze prodej zlata verejnosti je cilene. V cine je problem regulerne investovat osobni cash. Nakup zlata je tim padem jedna z mala moznosti. Podle kvalitniho zdroje ,ktery jsem kontaktoval ,si muze zlato koupit pouze obcan CLR. Opravdu je overeno ,ze nekolik cinskych bank zlate cihly k prodeji nabizi. Je to pry i velmi jednoduche. Staci zajit do urcenych Bank ve vetsim provincialnim cinskem meste a nakoupit . Cena je podle zdroje velice blizko Spot prices !!I kdyz je treba cenu demnominovat z RMB (CNY). Clovek od ktereho jsem zjistoval podrobnosti je Fin. Zajistil si prodej pres kolegu ,ktery je cinan a nechal si zlato poslat specializovanou shipping company. Netusim bohuzel,jestli je prodej stale aktualni. Vim jen,ze puvodne prodej zlata byl u prilezitosti 60vyroci zalozeni Ciny. Obrazek ukazuje zlato v jedne z bank focene primo v bance :)

12132

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.

Spekulovalo se nad tim, ze 60tilete vyroci zalozeni Ciny a tim oslava formou prodeje fyzickeho zlata obcanum CLR, jen kryje umele vytvorenou ekonomickou bublinu Ciny. Zrovna nedavno jsem cetl zajimavy clanek ,ktery mel logiku o Chinese economy bubble, ktera by mohla zpusobit 1000x vetsi skody nez je momentalni krize.
Cinani jsou extreme komplexni narod. Z jejich jednani at politickeho ,ci ekonomickeho nelze pakticky pochopit spravny smysl.
Cina je napriklad znama obrovskym mnozstvim USD investmentu.Je znamo ,ze investovala nekolik trilionu $$$ do oziveni svetove ekonomiky. Bylo by tedy mozne prodejem zlata za momentalni cenu denominovat opravdovou hodnotu nekterych men. Napriklad AUD,EUR,NZD,GBP ,JPY..???
Posledni odstavec berte jako uvahu. At se nepoustime do zbytecnych debat ;)



Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...