Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dividendové akcie - dlouhodobé investice


kramnik

Doporučené příspěvky

Zdravim,

Přemýšlím ted, o nějaké ropné společnosti na doplnění portfolia, nakonec se mi vyrýsovali 2: Shell a BP, ale ohledně BP si nejsem jistý jestli tam neběží ještě nějaké spory ohledně náhrady škody (mexický záliv), které by pak mohli mít vliv na akcie. Plus bych se chtěl zeptat jaký je rozdíl mezi BP (nyse) - kde stojí 40 dolarů a BP (london) - 4,5 libry, jak je to pak s divedendou? Je stále stejná-daná procentuálně? Vadí mi totiž že u Londýna je poplatek za nákup trojnásobný. Díky

Jinak taky nokie prodaná se 100% ziskem, další kandidát s podobným osudem jako ted nokia a ještě před ní motorola by mohl být blackberry ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě je tohle důležitý taky brát v potaz, cena ropy je ted blízko 2 ročních maxim, ale když koukneš na grafy tak 100 dolarů za barel odpovídá právě těm 40-41 dolarům za akcii. Navíc Syrie má světovou produkci 0,5%, takže taky zaleží jak už moc je to ted v ceně započítaný, jak kdo bude ochotnej to ještě hnát, takže up by moh bejt ale pak bych očekaval brzky vybírání zisků a pokles, jelikož ropy je tam opravdu málo a myslim že momentálně stejnak netěžej. Tak jako tak, zkusim vyčkat na tu 40 ikdyž při mejch objemech mě 2-3 dolary nevytrhnou :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radim2: to je urcite pravda... ropa je ted dost vysoko, ale zasah v syrii uz povazuju za nepravdepodobny... takze nejspis trochu klesne... s tim klesnou i akcie nekterych spolecnosti... dulezite vsak je, ze pokles by nemel byt tak razantni, aby ovlivnil profitabilitu danych spolecnosti = vyplacenou dividendu... pujde tak nejspis jen o korekci... s rostoucim ozivenim ve svete by pak mela pomalu rust i cena ropy... dalsi rizika na blizkem vychode a spillover efektu soucasnych nepokoju v arabskem svete budou pak taky z dlouhodobeho hlediska tlacit cenu o neco vyse... co se ropnych spolecnosti tyce, mam je v portfoliu vetsinou jako prijmove (slusnou dividendu platici) tituly... propady cen ropy mi pak positivne ovlivni nektere dalsi firmy (napr. dopravce), ktere tim mohou snizit sve vstupni naklady a zvysit zisk... :) nutno rict, ze se povazuji spise za value nez growth investora :) takze hledam hodnotu a rovnovahu (diversifikace, stabilita a zaroven profitabilita danych spolecnosti) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem podobný typ investora jako Taraka. Ceny ropy vůbec neřeším, logicky nám můžou být zatím jedno. Zajímavé to bude teprve tehdy, až začnou hrát důležitou roli alternativní zdroje. Pak to začne být zajímavé a pokud tito líní giganti nestihnou včas zareagovat a nezačnou dělat i do těchto alternativních zdrojů, tak to bude pomalu jejich konec. Zatím to vidím na nějaká léta jako bezpečnou investici. Akcie se prodávají za reálnou cenu, takže není co ztratit.
Moje kritéria jsou splněna - je to velká firma, která se prodává za rozumnou cenu, obchoduje s rychloobrátkovou komoditou, má slušné zisky, dozumné zadlužení, nějaký ten majetek za zadkem ... žádné chiméry, co víc si přát.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...