Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dividendové akcie - dlouhodobé investice


kramnik

Doporučené příspěvky

to radim2: hehe ja vetsinoou predpokladam ze pozici budu budovat 3x nakupem cca po tretinach a po každé levněji než předtím :D tady bych to viděl prvni nakup kolem 41, dalsi kdyz bude moznost kolem 37 a posledni zadari-li se tak 30-33 :D

ale uz tech za tech 41 je to oceneni pomerne lkave vzhledem k vyhlidkam spolecnosti a vyplacene dividende ktera ted vychazi 8% p.a. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

beraniste Napsal:
-------------------------------------------------------
> Opravdu nevím, v čem je tak zajímavá. Roe je hezká
> věc, ale není to vše. Co ten dluh, a co ostatní
> negativní ukazatele.


Přesně tak. PE v takto podhodnoceném segmentu celkem vysoké, FCF dokonce negativní!, D/E nad 1,6 což je už dost, a likvidita velmi nízká (CR 0,7). Dokonce ani to ROE v porovnání s výší účetní hodnoty není tak vysoké... V segmentu Oil n gas (který v současné době považuji za ten nejvíce podhodnocený) se najdou mnohem lepší příležitosti...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem tu nedávno hovořil o akcii BP, hned jak jsem ji koupil, tak to vyskočilo dost nahoru a bylo vyděláno ... dluh tam také nějaký je, ale pokud zohledním naprosto vše (já přikládám velkou váhu účetní hodnotě), tak je to mnohem hezčí investice. Z tohoto segmentu držím dlouhodobě jen 2 papíry XOM a BP

finance.yahoo.com/q/ks?s=BP+Key+Statistics

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to radim2: hehe ja vetsinoou predpokladam ze
> pozici budu budovat 3x nakupem cca po tretinach a
> po každé levněji než předtím :D tady bych to viděl
> prvni nakup kolem 41, dalsi kdyz bude moznost
> kolem 37 a posledni zadari-li se tak 30-33 :D
>
> ale uz tech za tech 41 je to oceneni pomerne lkave
> vzhledem k vyhlidkam spolecnosti a vyplacene
> dividende ktera ted vychazi 8% p.a.

A k čemu ti je dividenda? Mnohem důležitější je přeci úplně něco jiného. Na jednu stranu musí být část zisků reinvestována do firmy a na druhé straně je dobré část vyplatit formou divi. Kde je ta optimální hranice, to je otázka. Dle mého názoru to ale není na osmi procentech. Já raději volím akcie s nižší dividendou na kterou je spoleh, vyplácenou ve výši 3-4 procent. Pokud bychom stejný cenný papír po deseti až dvaceti letech porovnali, vsadím se, že na tom budu v absolutních číslech lépe.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to beraniste: nerikam, ze dividenda byla hlavnim motivem, proc jsem nakonec do nakupu teto spolecnosti sel a proc hodlam prikupovat v pripade dalsiho propadu... spis to povazuju za maly bonus, k nakupu me vedly predevsim jine faktory a hlavne to, kde vidim slusne potencialni zhodnoceni i bez dividendy :) osobne budu velmi rad uvidim-li v nasledujicich dnech spolecnost klesat jeste nize, ale s nakupem prvni varky uz jsem dal cekat nechtel... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to beraniste: odhlednu-li od zbytku otazky a zamerim-li se ciste na tu prvni cast a sice "k cemu ti je dividenda?"
tak dividenda mi poskytuje slusne cashflow v dobe, kdy cekam na zhodnoceni akcie dane spolecnosti, toto cashflow pak mohu svevolne investovat dal kam chci (nejen do te dane spolecnosti, coz by ta spolecnost v lepsim pripade vyplacene mensi dividendy snad udelala sama - ale ne vzdy tomu tak je) nebo nechat v hotovosti, vyckavat na slevy a lepsi prilezitosti... dividenda neni nepritel, pokud to s ni dana spolecnost neprehani, coz lze taky vysledovat ze statistik (ktere vcelku peclive studuju) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to beraniste: prilezitosti jsou porad a vsude, ale zalezi kolik jich projde kriterii vyberu, ktera mame kazdy obchodnik asi trochu jinak... a ano, muzu potvrdit, ze v drtive vetsine pripadu znamena prilis velka dividenda casem prilis velky problem, osobne jsem zatim presvedcen, ze to ale neni pripad SDRL... mno az cas ukaze :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...