Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dividendové akcie - dlouhodobé investice


kramnik

Doporučené příspěvky

Ahoj,

to jako myslíš v tuhle dobu Apple nakoupit a prodat na 820? To bych nedělal, už dva měsíce se mi v grafech rýsuje hodně silná rezistence a brzy se trhy skokově pohnou. Víš co by mě na Apple štvalo? Já investuji dlouhodobě do dividendových akcií ... kdyby Apple vypisoval pravidelně 4 procentní dividendu, tak to neřeším, a asi bych si časem také nějaké koupil, ale určitě ne teď? Ještě víc bych byl nervózní z cenového grafu. Ta exponenciála, kterou tam, vidím je již extrémě strmá a P/B, P/S ... nic moc. Velice brzy čekám pohyb směrem dolů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lonelyspeculator
Zdravím Ťa,
no mojou prioritou akcie nie sú, pekne poučkovo si to tu vymenoval. Tie knihy mam a mam aj knihy z financnika aj ebooky. Pripadam si ze by som nerobila nic ine len citala knihy,

Som sa rozhodla cez FIO dokupit este nejake akcie a nestarat sa prilis o ne-myslim nesledovat kazdu chvilu grafy.
mam peniaze na CEZ a KB na ceskej burze a nejake z US.
Prioritne futures sa venovat uz nicomu inemu, lebo potom je clovek rozhodeny na vsetky strany a vysledok ziadny.

Inteligentny investor je hruba a nudna kniha pouzivam ju tak ze ju podkladam pod noteb, aby sa lepsie chladil, Kniha od Gladisa pohate postacuje. Sama ju mozem doporucit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: OOUSHA

Určitě rozumím tomu, že value investing všechny nepřitahuje. Je tam fit, nebo taky často no-fit. (Kdyby to všecky přitahovalo, tak by to ostatně ani nefungovalo :-) Je dobré si najít něco, co je moje "krevní skupina". U mě je to value investing a přeji Ti , abys taky něco pro sebe našla. Díky za zpětnou vazbu a měj se. LonelySpeculator

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také dávám přednost value, je to časově nenáročné a naprosto nestresující. Vždy když se mi účet naplní dostatečným množstvím peněz z dividend, tak začnu hledat vhodnou příležitost na dokoupení podhodnocených akcií. Vím, že nákup bude to poslední, co udělám a tak věnuji výběru maximální pozornost. Můj styl je asi takový:
Než stále honit nesmyslné příležitosti a utratit na poplatkách většinu zisku, raději dvakrát měřím a pak říznu. Ono nechat žít vlastním životem byť méně výkonný cený papír může být nakonec efektivnější než opakovaně nakupovat a prodávat a hledat ten zlatý grál. Před koupí akcií vždy odhaduji očekávaný roční zisk. Poté si spočítám, jak dlouho bych musel akcie držet, aby se mi má investice zdvojnásobila a položím si otázku: "Dožije se tato firma roku ...xxx a tedy vrátí mi moje investované peníze?" Pokud dostanu na základě fundamentálních ukazatelů kladnou odpověď, jdu do toho a klidně tu akcii nechám na svém účtě třeba vyhnít. A nějaké výkyvy? Koho to zajímá, stejně nekorelují se skutečnou hodnotou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Je z pohledu drobného troškaře nějaký rozdíl při obchodování s akciemi, jejichž symbol obsahuje -/^ apod? V seznamu dividendových titulů jsou často symboly s pomlčkou, někdy (nasdaq.com) nahrazenou stříškou (JPM-S|JPM^S). Pak existuje klasický JPM.

Obchoduje se i s těmito stejně jako s jinými akciemi? Nejsou tam nějaké zádrhely? Práva/povinnosti/lhůty atd?

Protože analyzuji seznam divi-titulů za 1Q/2012 a 2Q/2012 je tam asi 4 000+ unikátních symbolů, tak jestli si mám ušetřit práci a tyhle vynechat. Např. NT 7 + Free data je ani nezná, orientuji se přes grafy na nasdaq.com.

Jsem opracdu troškař, chtěl bych do portfolia zařadit několik dividendových titulů jako stabilizační složku. Zhruba $1 500/pozici. Nákup přes IB.

Děkuji všem za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To RoboTrader: Mám tip: jukni, z čeho jsou složeny dividendové ETF (SDY například) a začni hledat tam:

www.spdrs.com/product/fund.seam?ticker=SDY

Oni ti co to skládali nejsou tak úplně hloupí, tzn. je veliká šance, že mezi složkami těchto ETF najdeš vhodné kandidáty i pro svoje portfolio.

Anebo, proč nekoupit rovnou ETF SDY či něco jemu podobného, když máš na to takto málo vyčleněných prostředků?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Výběr už mám hotový. Ono je to tak málo v jedné pozici z důvodů, že mám vybráno 50 kandidátů a je to mix akcií, ETFs, REITs, MLPs, ADRs atd. Aktivně programuji 20 let, takže import do Excelu z textového souboru, úpravy čísel a datumů mám a taky nějaký základní filtr. V NT 7 mám vlastní indikátory, které mně to taky odfiltrují. Momentálně jsem vyhodnotil všechny s divi 10 % a víc. Ze 194 prošlo 1. sítem 136 a ty ještě odfiltruji podle délky působení, odchylek poklesů/vzestup atd. a upřesním TOP 50 (možná 30). A protože 10 % divi je dost a budu muset (hlavně akciovky) sledovat, nechtěl jsem riskovt větší pozici v jednotlivém symbolu. Ono to vyjde skoro nastejno, jestli koupím 20, 30, či 50 titulů. Poplatky minimální a průměr divi 11+ %. Pokud koupím míň, bude se muset omezit těch potenciálně rizikovějších. Počítal jsem to a není tam velký rozdíl v divi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím,
poslední dobou jsem se začal zajímat o dividendové akcie, hlavně kvůli pasivnímu přijmu, který bych chtěl pár let budovat.
Ze začátku bych se nebál investovat do akcií, které nabizejí 20 - 30% dividendy ikdyž vím, že takto to asi neudrží na vždy.
Chtěl bych však poprosit o jednu radu - narazil jsem na velmi zajímavou akci "SR". Poslední dobou je na historických minimech a díky tomu, má cena jejich akcií ročně hodnotu 30% z akcie. Společnost vyplácí akcie již 21 le, každé 3 měsíce a tudíž nemyslím, že i při takto nizkých cenách akcie by se tím něco změnilo, ovšem nemůžu nikde dohledat jejich poslední dividendu, kterou již měla vyplatit.
Informace o dividendách jsem čerpal především z dividata.com/stock/SR

Budu velice rád, za jakékoliv rady ohledně tohoto investování nebo příto této akcie, jelikož mi připadá velmi vhodná na investování.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cena té akci je na minimech, protože loni dost prodělali. Zkus si najít delší historické finanční výsledky, financials.morningstar.com/income-statement/is.html?t=SR
Hodně zjednodušeně řečeno sleduj zisky a zadluženost.
Pokud s akciema začínáš, najdi si fóra která se věnují akciím. Je tam spousta důležitých informací.
Tady je to jen okrajové téma a je moderované.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj,

chtel bych se zeptat, jak to presne funguje, kdyz nakupujete akcie na delsi dobu pres pakovy efekt. Musite vzdy platit poplatky za drzeni akcii pres noc? Koupil jsem nejake akcie pres platformu plus500 vim, ze to neni nejlepsi volba, ale potreboval jsem to rychle. Za posledni 2 mesice jsem v plusu 18,000 dolaru, ale take mi strhli 314$ za drzeni akcii pres noc. Je tedy toto normalni i u ostatnich brokeru kdyz nakupujete pres pakovy efekt, ze platite poplatky za drzeni?

Diky

L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...