Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dividendové akcie - dlouhodobé investice


kramnik

Doporučené příspěvky

  • 4 týdny později...

Já se na sešup AMZN těším už dávno. Nevystihl jsem rolování a nechal se přiřadit před x týdny za 300 USD na short. Naštěstí jen 200 ks. Takže zatím kopíruju cenu akcie a vypisuji každý týden dvě putky. Přitom se snažím pomocí minikontraktů pozice pomaloučku zbavovat ředěním. 29.1. má earnings. Tak v pondělí vypíšu putky ne na týden, ale na 14 dní. To budou žně. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A dopňuji, že jsem si prozatím vybral strike 390. Díky volatilitě bude za dva kontrakty kolem 2K USD. Moc pěkné. Uvidíme jak otevře AMZN v pondělí a také kam se po earnings pohne. Buď ustřelí nahoru a premium si vychutnám celé nebo se propadne a budu rolovat. Propadem se mi ale zmenší nezrealizovaná ztráta této pozice. Takže na obě varianty jsem ready. K tomu si ještě promyslím využít earnings k výhodnému doředění... Musím to pečlivě propočítat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím pánové a dámy,

se zájmem si pročítám příspěvky a musím se přiznat, že dividendové výnosy jsou na mě tak nízké a tak dlouhodobé, že jsem nad nimi nikdy vážněji neuvažoval.

Několik let se věnuji na ostro opcím a to je má cesta k fin. zajištění v důchodu.
Nutno podotknout, že než jsem přišel na kouzlo opcí, zahučel jsem mnoho desítek tisíc dolarů několik let předtím. A proč? Protože jsem se nerozvážně věnoval pouze akciím.
Dle současných tabulek bych měl jít do důchodu v lednu 2043. Opce mi vydělávají ročně minimálně to co W. Buffetovi (myslím procentuálně :-)))) a tak jsem rád, že čas pracuje pro nás, kdo opce prodáváme (vypisujeme). [ital] [/ital]

Co se týče volatility a jaké opce vlastně prodávám, jsou to např. tituly (náhodné pořadí):
GOOG, PCLN, AAPL, AMZN, CMG, LNKD, NTAP, CHKP, YHOO, GMCR, TSLA, FB, NFLX, TWTR, VXX, UVXY, VIX...

Všem tedy přeji spoustu mil. USD na klidné a důstojné stáří. Peněz je na burze mraky, stačí je jen chytře vyzobávat. :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čez vypadá lip než eon. Má větší růst čistého zisku, větší růst vlastního jmění a menši dlouhodobý dluh v poměru k čistému zisku. Nevýhoda čezu je dostavba temelínu. Muže dojit ke sníženi dividendy nebo i k úplnému zrušeni a dlouhodobý dluh se asi výrazně zvýší. Ale pokud se temelín podaří dostavět tak to muže výrazně zvýšit cisty zisk. Co se týče ceny tak čez má nižší PE a eon zase nižší PB. Osobně dávám přednost čezu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ministerstvo financi ČR vlastní zhruba 70% akcii čezu. Vedeni čezu vydalo prohlášeni tuším ze někdy v záři ze v případě dostavby temelína asi sníží nebo dokonce i zruší dividendu. Ale i presto je čez mnohem lepší firma než eon. Eon nemá ani zdaleka takové hospodářské výsledky jaké chci vidět u firem do kterých investuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Děkuju. No ja držim Coca-colu od nějakejch 37, měl jsem to prodat na 42, když to bylo, ted už se mi to prodavat nechce :/, toto radši budu držet pro divi (pořád lepší jak spořící účet). Dneska ale zase omezení QE, sníženej odhad růstu HDP, aktuální valuace..., a tak přemejšlim, že bych to "zahedgoval" opcí nebo short CFD a až se to pokaká tak to naředim ... Máš ještě jiné tipy, co takhle JandJ, a ten farmaceutický sektor (novartis, sanofi, eli lilly) tam se mi ty akcie zdají přeceněné. Taky přeji zisky :) a hodně zdaru při tradingu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...