Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dividendové akcie - dlouhodobé investice


kramnik

Doporučené příspěvky

to radim2: urcite se vyplati neotevirat celou pozici najednou ale rozlozit ji v case prave kvuli pripadnym prikoupenim a naredeni pozice... takze ano, rozhodne je dobre na tohle mit v zaloze kapital :) a dalsi dobra rada pro ostatni je nealokovat prilis kapitalu na jednu spolecnost :D i kdyz ji bezmezne verite... :D (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Coca-cola od dubna padá z 43 dolarů, blížíme se k 35 dolarům, kde je poměrně silný support, další je pak až na 30, ale takovej pokles si moc nedokážu představit, ikdyž ted přišli o první místo v interbrand plus ještě uvidíme jak to vymyslej s tim rozpočtem. Jak to vidíte vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dokud budou USA posouvat dluhový strop tak megaprůs... nebude. Teda asi nebude, kdo ví... :) Každopádně nenakupuju, spousta US akcií je dražších, než byla před hyp. krachem a to se mi nelíbí :(
Láká mě ČEZ a teď i Tele když má být prodána, ale jsou to pro mě spekulace a ve spekulacích mám už teď dost kapitálu takže vyčkávám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

u ČEZu bych ještě vyčkal, jednak na to co předvede ČSSD po volbách (zdanění divi, či nákupu), plus v případě výstavby nové bloku bude nejspíš pozastavena divi, ale mluvilo si i o zrušení. Takže by mohl nastat slušnej výprodej v obou případech a lepší cena pro nákup

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to Dagobert: opce zatim neobchoduji, ale o
> podobnem pristupu k akciovym obchodum uz jsem cetl
> a zni to velice zajimave popremyslim nad tim
> znovu... jen bych asi musel zmenit brokera nebo
> otevrit novy ucet...

Určitě to stojí za zvážení. Specializuji se především na opce a s brokerem OptionsXpress jsem skutečně velmi spokojen.
Např. u té KO (Coca Cola) se vyplatí při striku 25 vypsat put opce s expirací Leden 2016. Je to sice za více než dva roky, ale koukám, že to tu chce např. při prodeji 10 kontraktů margin necelých 2700 USD a premium by bylo 835 USD neto. Za to čekání by to dělalo tedy téměř 31% netto zisk, což je kolem 13,8% p. a. To není marné a není co ztratit. Buď se KO do ledna 2016 na 25 USD za akcii nedostane a opce vyexpiruje a celé to lze udělat na další období znovu, anebo se na tu cenu dostane a budete mít KO za kýženou cenu. Premium zůstává v kapse každopádně v obou případech. :-)

Je ale spoustu dalších zajímavějších titulů na výběr, takže tato strategie je pro dlouhodobější investory zajímavá.

Přeji šťastnou ruku při výběru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...