Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
koncem srpna toto jindy živé vlákno nějak usnulo, což je škoda Ode dneška se to třeba rozjede spolu s trhem. Dneska v době reportu to byla celkem palba, během pár vteřin graf (NQ 5Range) poskočil o několik obrazovek jako šicí stroj a potom následoval prudký výtah nahoru, který nešel v té rychlosti zobchodovat. No nic, prolomením rezistence 1800 třeba začne uptrend? Uvidíme. Každopádně dneska už mi to asi žádný signál nedá, je to už moc vysoko.
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peepo, ja jsem od openu cekal na ten long az mi to ten report totalne rozhazel :) takze taky bez obchodu tady uz je to jakesi v kreci ted, jinak kdyz mrknes na denni graf tak je to u spodni hrany TR (bylo rano) takze ten long se docela da ocekavat, jeste ho pak nejak zobchodovat ale....

omar to myslis jak 1100? na 1 kontrakt nebo na vic? na jakem jsi vubec trhu? diky....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, taky jsem tipoval long - podle 30 min grafu. V pátek 27.8. je tam vidět shakeout a včera testování do oblasti tohoto shakeoutu a dneska gap nahoru... Vystřelilo to ale příliš rychle. Kolem takovýchto reportů jsem dřív míval problém s grafy - jinak byly zobrazeny při live a jinak když se druhý den znovu načetly. Často jsem druhý den kroutil hlavou, proč jsem to bral nebo naopak nebral. Teď už vidím, jak se to kreslí live tj. šíleně zubatě. Možná tomu pomohla verze NT7 nebo lepší internet - nevím. Každopádně při reportu od 15:55 do 16:01 signály stejně radši neberu. Tak uvidíme jak to bude vypadat zítra Ať se daří

13893

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád čtu zdejší diskuze, ačkoliv sám do nich nepřispívám. Dnešní obrovská volatilita mě však přivedla k zamyšlení, do jaké míry lze spoléhat na OCO příkazy. Můj dnešní obchod, který měl skončit na BE, skončil ve ztrátě z důvodu, že jeden OCO příkaz nestačil zrušit druhý OCO příkaz. Na trhu ES totiž poskočila cena od SL (OCO příkaz) k PT (OCO příkaz), které bylo vzdálené 4 body (tj. 16 ticků) během jedné setiny vteřiny podle záznamů v Ninja Trader a podle vyjádření Mirus Futures, který nahlédl do záznamů Zen-Fire, to bylo dokonce v kratší době než 1 setina vteřiny. Tzn. byl vyplněn můj SL posunutý na BE a místo zrušení příkazu PT došlo bohužel k jeho vyplnění. Kdybych tento obchod ručně nezavřel, dopadlo by to hodně, hodně špatně. :-( (I takhle mi to udělalo čáru přes rozpočet, protože jsem se při ručním uzavírání příliš dlouho rozkoukával.) Takže je asi jedno, jestli má člověk OCO příkazy na svém PC, na pronajatém virtuálním serveru nebo na serveru brokera, protože pokud není přímo na burze, nelze v klidu odejít od platformy. Máte někdo podobné zkušenosti?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mand:

než řešit nějaké technické věci, tak je především dobré se vyhýbat těmhle situacím, kdy lze předvídat takhle extrémně zvýšenou volatilitu..tj. neobchodovat třeba 5min před a po A,B reportu (nastavení důležitosti reportů a rozmezí pro neobchodování je individuální)...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ale i mimo reporty chodí občas volatilní momenty, které absolutně nejdou předvídat, takže nezbývá nic jiného než se s nimi smířit a mít připravený plán co dělat, pokud ještě dostanu šanci něco dělat. Viz třeba včera večer na TF přišla v 21:57 volatilní úsečka, se kterou se počítat dopředu moc nedalo.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

volatilní úsečky se objevují určitě i mimo reporty..ale nepamatuju na pohyb mimo report, kdy by úsečka během míň jak sekundy udělala obrovský pohyb nahoru a dolů tak, že to člověk v platformě vůbec nezaregistruje okem a vidí, jak se mu naráz objeví na monitoru obrovská svíčka s dlouhými knoty - tj. ten případ, co popisuje mand, kdy nestačí sepnout OCO příkaz..

každopádně s takovýma krizovýma situacema je potřeba počítat a pokud se něco nepředvídatelného stane, tak je asi nejlepší být z trhu co nejdřív venku..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

podobné případy se ještě stávají u silných S/R bariér - když je za nimi dostatek SLosů a čekajících příkazů na break, jakmile se podaří přes ni cenu protlačit, cena proskáče zadané příkazy včetně nově aktivovaných automatických stopů, které jsou dost natěsno od vstupního příkazu, řekl bych že to byl i ten včerejší případ - zvažoval jsem tam long a ještě že jsem ho tam nedal (rozhodla pozdní hodina), stopku by to vymetlo ještě před tím, než bych ji odsunul do logické zóny. a opakovaně bych asi nestihl vstoupit včas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libri:

V ten osudný okamžik jsem byl právě long, vymetlo mi to stopku a současně aktivovalo 4 body vzdálené PT, tzn. ten prudký vzestup jsem absolvoval nechtěným příkazem short. :-( Zajímavé je také to, že automatické zrušení příkazu z platformy neproběhlo ani opožděně. Mirus Futures se mě stále snaží přesvědčit, že kvůli extrémní volatilitě došlo nejdříve k vyplnění příkazu a teprve potom k jeho automatickému zrušení, tedy v opačném pořadí - a musím uznat, že to zní logicky. Jenže já zase namítám, že k uzavření došlo ručně mým market příkazem po 45 sekundách mého rozkoukávání, a nemůžeme se dohodnout. Podle všeho to vypadá na chybu v platformě NT - nedošlo ani k opožděnému zrušení příkazu. Jinak na vysvětlenou - vím, že je lepší se vyhýbat obchodování během zpráv, ale když už jsem v obchodě, před zprávami jej neruším, jen posouvám SL. Z uvedeného pro mě vyplývá ponaučení, že pokud OCO příkazy nejsou přímo na burze, musí se obchod stále hlídat a nikam nechodit, natož třeba vypnout platformu a jít se podívat na výsledek po 4 hodinách, jak jsem to tu také někde četl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mand: já měl na mysli ten yaxem zmiňovaný cvrkot v 21:37. u reportů se držím dál od myši :)
ale na demu (FDAX dopoledne a nejčastěji v 14.30) zkouším vstupy ihned po prvotním vybláznění grafů po reportu - pokud se vykreslí smysluplný pattern na RB grafu, dávající tušit výsledek reportu, ještě než se objeví na forexfactory, vstupuji do plánovaného směru, je to o rychlém rozhodování, ale živě bych si to netroufl, i když mám bilanci plusovou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...