Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Ahoj,
dneska pohyby pěkné, ale bez platného signálu, hned 16:34 tam sice bylo takové jakési 2v, ale bylo moc mělké a taky to bylo na mně moc brzo po open, tak jsem to nevzal (sice by byl by solidní profit, ale mimo plán). Tak zase přístě - tentokrát až v úterý:)
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
můžete mi někdo prosím vás okomentovat dnešek na TFku? Já jsem čekal long, byl jsem na něj připravený, ale všechno co se událo po open bylo úplně mimo s mým obchodním plánem. Vůbec jsem tam nikde neměl příležitost vstoupit.. Zobchodovat jste někdo ten obří pohyb a popřípadě jak.
Předem díky..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnesni long bylo mozne identifikovat a to pomoci hlavniho pivotu ktery ma hodnotu na 647,2. Vsimete si divergence na tomhle bode a to v 5.23 a druha noha je v 15.45. Divergence na TF a ostatni trhy ES,NQ,YM jsou uz v UP trendu. Je to intermarket analyza podle Jenala kterou nyni pomaham obchodovat dalsimu traderovi ktery si ji vybral jako hlavni strategii. Obchodujeme na 1min grafu a bereme pouze vstupy na TF. Postupem casu pridame jeste NQ.
Samotny vstup byl za LIMIT za 647,4 a SL je pod vstupni svici na 646,8. Posun na BE1 byl na 6500 a PT byl na 6525. To byl take cely dnesni obchod protoze se trh dostal na 1H grafu na k silne formaci Double Top a zde uz neni misto pro nas, snad pro dobrodruhy. Pokud mate zajem hodim sem screen - a pro dnesek koncime - trh udelal 1000us a to je dobry signal pro predcasne ukonceni seance.
focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lordberry:

"já jsem čekal long, byl jsem na něj připravený, ale všechno co se událo po open bylo úplně mimo s mým obchodním plánem. Vůbec jsem tam nikde neměl příležitost vstoupit.."

---přesně pro takové myšlenky je ten dnešní článek na hlavní straně - 100% si jej pořádně přečti a vem si z něho ponaučení, pokud si z toho dnešního pohybu bez tebe zklamaný - nebo se z podobné frustrace nikdy nedostaneš..

pokud si nedostal validní signál, tak není co řešit..určitě nemá smysl obdivovat a nechápavě kroutit hlavou nad tím, jak někdo zobchodoval danou situaci tak či onak...to tě přivede maximálně k tomu, že si natolik nahlodáš důvěru ve vlastní systém, že přeskočíš na jiný, abys vzápětí zase přeskočil na další atd...

samozřejmě inspirace od ostatních ano, ale ve zdravé míře..a hlavně se zbavit toho poraženeckého syndromu po "utečených" pohybech..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mas pravdu Majkle. To je take duvod proc casto premyslim jestli vubec nejake komentare zverejnovat a odvracet tak pozornost od systemu ktere si traderi dlouze buduji. At chcete nebo ne vzdy zacnete premyslet nad tim proc nekdo dnes ano a jiny ne, ale na ttom trading opravdu nestoji. Dnes jsme nemuseli obchod vubec dostat protoze obchodujeme za LIMIT a take by se nic nestalo.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll presne jsem cekal ze se takto ozves :) ale jo mas pravdu souhlasim (tu)

Ja jsem na zacatku pohybu dostal signal long ale byl tak na 90% platny tak jsem nemohl vzit, no a myslis ze mi to vadi nebo co? Jak by mi to mohlo vadit kdyz jsem dodrzel presne plan?

I kdyz je dobre ukoncit seanci tak plan mam do 18:00 takze mozna budu ten dobrodruh co tam jeste vleze :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skusim ponuknut nazor z druhej strany - ako rozmysla diskrecny trader.

Myslim si ze je na skodu mnohych traderov ze sa na trh pozeraju cez vstupne patterny nejakeho OS, nesnazia sa rozmyslat co sa deje a vyuzit situaciu vo svoj prospech - proste casto unika im big picture.
Zaklad je uvedomit si aky som typ obchodnika a aky druh edge vyhladavam.
Ak som trendovy alebo momentum obchodnik, mal by som chapat ze moj edge v trhu nepochadza z patternu na cci alebo vytvorenia DB so vstupom do trendu long. Suvisi s tym ze je na trhu nejaka nalada, ktora bola dnes od stvrtej hodiny jednoznacna. Ako tento typ obchodnika by som mal pracovat na tom aby som si vybudoval zrucnost takuto situaciu identifikovat a prist na to ako ju vyuzit bez zavislosti na nejakom systeme.
Ak si taketo zrucnosti nevybudujem budu mi unikat profity a budem velmi nachylny na meniace sa obdobia na trhoch, zmeny volatility a podobne. Cize toto nie je o chamtivosti, ale o podstate edge obchodnika. Berte to nie ako kritiku ale ako podnet na zamyslenie.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdq, ale jak chces treba zareagovat na dnesni long? Jak pises situace byla jasna tojo, ale trhy leteli jenom par minut takze co tam chces delat? nejak rychle naskocit long? nebo si pockas na korekci a az tam nastoupis? a kdyz korekce neprijde tak je to spatne ze jsem cekal na korekci? Ja treba tak premyslim jak jsi to popsal ale veskerou diskreci si resim az na vystupu, snazim se aby vstup mel jasne pravidlo kdy kde co a jak, nechci nejak zbrkle naskakovat protoze se neco hybe...

Kdyztak muzes napsat jak treba reagujes ty a jak hledas vstupy zase se tady dovime neco z jineho uhlu.. diky... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky vlozim prispevek ,,jak se dalo zobchodovat,,. sice to nikomu nic neda,ale osobne se snazim naucit nahlizet na trh podobne jak popisuje Zdq, vice diskrecne nez pomoci paternu,indikatoru a formaci. Mel jsem naplanovany vstup long na TF az prijde k PP,ktery byl na 646, k tomu hledam vzdy podporu nejakych SR i na ostatnich trzich, dnes to bylo kdy ES dosedlo na svuj PP a YM v ten samy cas usedl na EMA. tudiz pravdepodobne body korekci nebo obratu. Z celeho trendu bych vystoupil po 300 usd na pt, jenze dotyk se udal tak rychle,ze jsem nestihl zaraegovat. a nechtel jsem se vrhat a vstupovat tam kde nechci a zvysovat SL. promarnena prilezitost me netrapi, objevuji se tam temer na kazdem obloucku :) u me se mechanika neosvedcila tak zkousim jiny pristup...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...