Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

roman06:

sl 55, PT 300, většinou končím na SL nebo někde mezi. Srpen je zatím hodně vyjímečný, i když ten plný PT ne a ne padnout.
A jinak vstupovaní na korekci do směru trendu bude fungovat vždycky, sice sem tam může přijít ztrátový měsíc, ale celkově to pořád fungovat bude. Já na NQ používám upravenou 1. korekci od Pavla, kterou mám naprogramovanou jako AOS a i to funguje. Sice to nikdy nebude vydělávat tolik, jako kdybych to řídil ručně, ale s tím se musí počítat.
A jak psal JiM, tak NQ se teď moc pěkně hýbe.
Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

jak se tak dívám, tak tohle vlákno opravdu pokulhává. To jsem nečekala, ani nechtěla. Chtěla bych popsat, co jsem myslela tím "špatným úhlem pohledu".

Mrzí mě, že je tu občas prezentován nějaký výkon jako jediný možný způsob, jak na trzích vydělávat ještě navíc okořeněný nějakým specifickým názorem, který třeba zrovna plyne z momentálního rozpoložení tradera. Např. :"dnes jsou trhy štědré" atd... Podle mě je trading natolik psychologickou záležitostí, že by se měl obchodník oprostit od jakéhokoliv názoru, velmi často i od toho svého. Musí se soustředit jen na to, co mu říká trh. To je ale někdy dost těžké, když si třeba jen ze zvědavosti přečtete některé příspěvky. Chápu, že zkušený obchodník už se nedá zvyklat jakýmkoliv tvrzením, ale pro mě je to ještě pořád síla, která by mohla mít špatný vliv na mé obchodování.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

drvr:

(tu) Lépe se to napsat ani nedalo. V diskuzích, kde vystupují lidé, o kterých nic nevíte, je problém rozdělit věci užitečné od těch neužitečných, pokud je člověk v dané věci začátečník (včetně mě), obzvlášť pokud někdo myslí, že spolknul zeměkouli je to těžké. Vyřešil jsem to tak, že diskuze které jsou přístupné pro všechny převážně čtu, a pokud si myslím, že bych mohl něčím přispět, tak přispěji, ale nedávám sem své obchody. Na to jsem si založil vlákno v Emini II a tam mám už větší jistotu, že lidé, kteří mi komentují obchody to myslí s tradingem vážně a musím říct, že jsem narazil na lidi, kteří mi opravdu mnoho dali a pomohli v posunu dopředu. Trading je opravdu záležitost spíše individuální. Pokud zde psychologie má hrát největší roli, pak je jasné, že každé negativní názory vám moc nepomohou v posunu dopředu.

Veroniko, přeji, ať se Vám daří. ;) (tu)

Levatio

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, toto vlákno sleduji dlouho a hodně mně naučilo a tak po delší době přidám i já příspěvek, snad se to zde trochu oživí. Je to přesně rok, co live obchoduji a tak je čas na malou rekapitulaci. Můj trading má klasický průběh v několika etapách po spirále hledání optimálního systému pro mou osobnost. Zkušení se nad tím chápavě usmějí, nováčci snad něco pochopí. 1. Začal jsem s FinWinem podle knihy finančníků, otestoval jsem si vše, následoval papertrading , vše se mi jevilo OK, v srpnu 2009 jsem začal live (TF, RB10). Prvních pár týdnů se mi dařilo držet se plánu, pak přišel i DD a nějaké ty chyby. Po cca 4 měsících jsem začal být netrpělivý, pravidelně jsem totiž nevydělával těch vysněných 2000USD:) Vydržel jsem to do listopadu a začal pokukovat po něčem "spolehlivějším". 2. Objevil jsem díky focusovi a ostatním zde Break1sw, koncem roku jsem otestoval a udělal i paper a v lednu začal live na FDAX a TF, vždy jeden obchod denně. Jenomže hned v lednu a únoru mi systém nadělil velký DD přesahující backtestované hodnoty a příliš ničící můj účet, tak jsem to musel zastavit. 3. Další metoda, které jsem "propadl" byla VSA. Nastudoval jsem knihu, delší dobu mi trvalo postavit systém (najít trh, timeframe), otestoval jsem a po paperu začal na NQ. Výhodou byl nízký SL 40USD. Vše šlo v pohodě, ale v květen přinesl Flash crash a prudce zvýšenou volatilitu. Na to jsem nebyl připraven a zase jsem to musel přerušit. Musím tedy přiznat, že výsledek mého prvního roku live je v penězích mínusový. Na druhou stranu jsem proseděl spoustu hodin u grafů a ledacos jsem nakoukal, zažil líný i trendující trh, v přímém přenosu i bleskový krach burzy a to se snad časem zúročí. Nyní se vracím zpět ke svým začátkům, ale doufám na vyšší úrovni (s ročními zkušenostmi). Dramaticky jsem snížil risk i svoje očekávání měsíčního výdělku na 1 kontrakt. Systém teď kombinuje to nejlepší ze všeho co jsem sám zkoušel (NQ, nízký SL, Range Bars, 0/V, 2V, kontrola trendu EMAs, kontrola volatility ATR, pro pohled "dovnitř" trhu VSA na 1 min grafu. Já vím, řeknete si, že je to skákání ze systému do systému. Trading je ale cesta a vývoj a člověk si musí sám najít to své. Díky všem za ten skvělý rok inspirativní diskuze zde ve vlákně!! Pro ilustaci dávám obrázek (komentovat nebudu - není to hotový systém). Včera jsem měl úspěšný den. Ať se daří a pište P.S.: roman06, yax: naprosto souhlasím s vašimi příspěvky odpovídající bidovi. Bida a jeho euforii úplně chápu a přeju mu ať mu to dlouho vydrží.

13827

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to peepo:

Ahoj,

píšeš: „Po cca 4 měsících jsem začal být netrpělivý, pravidelně jsem totiž nevydělával těch vysněných 2000USD”. Mohol by si prosím napísať koľko to bolo mesačne na kontrakt keď si išiel podľa FinWinu?

Vopred ďakujem, a prajem veľa úspechov.
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peepo:
technicky dotaz. ty pivoty co tam mas v grafu, nemas je spatne nastavene? ja se zacal o pivoty zajimat nedavno, ale nebyl pro vcerejsek pivot na 1817.75 ? ja totiz pri badani zjistil, ze pivoty pocitane z dat Zen-fire, jsou zobrazene spatne. Zen-fire nema v datech settlement cenu, ale jen close. Zatim to resim tak, ze H+L+C zadavam rucne a pak se to zobrazi spravne.
Edit: ted mi to doslo, ty mas ten screen delany dnes a to uz je pivot 1839. ale i tak trochu rozdil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JoeeF: je to napsané trochu s nadsázkou, podle skepticky poníženého backtestu jsem si myslel, že budu průměrně cca 1000-1200 /kontr. Skutečnost se motala kolem nuly. Většinou vlasní chyby, i když něco způsobily i skluzy, platforma/data a tak..
hanslama: ano, omlouvám se, pivoty jsou tam matoucí, mám je tam teď jen na pozorování, vůbec nijak je zatím nevyužívám

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peepo:
Jasné už to chápem. Mal som pôvodne pocit, že si mal nejaký profit len sa ti zdal malý. Ale aj keď si sa motal okolo nuly asi nebolo dobré hneď zmeniť systém – s odstupom času máš ten pocit, alebo si myslíš že to bolo správne? Ak som to správne pochopil, tak si sa teraz vlastne čiastočne vrátil k FinWinu (0/v, 2v).
Začal som testovať paterny 2v, 0/v a BigV a snažím sa čo najviac poučiť z vývoja ostatných. Ak kladiem „blbé“ otázky tak sa ospravedlňujem.
Vopred ďakujem.

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JoeeF: Samořejmě je asi lepší systém moc neměnit, ale abych byl spokojen, musel jsem trochu hledat. Zase jsem nakoukal a pochopil jiné přístupy a začalo mi to do sebe zapadat. A netvrdím, že teď to je už vyladěné. Pokračuju dál a to je důležité. Ano, dá se říct, že základem pro vstup jsou signály FinWin 0/v, 2v. BigV mi moc dobře nevycházelo. Ale všechno si sám otestuj!
Ať se daří
P.S. dneska -80, což je normální

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, ja jsem ted 3 tydny nemohl obchodovat (problemy s pc a netem) ale uz jsem zpatky...

2yax... jasne to chapu ze to bude fungovat porad, a jak u toho pouzivas kontrakty? mas vice vystupu treba 2-3? Jauz jsem delal hodne testu na prvni korekci nebo 2v pred prvni korekci atd vzdy to vyslo tak jak pises a aby to bylo hodne ziskove tak to chce pridat ruzne vystupy (podle me)... diky za odpoved

2bid... vubec jsem nenarazel na tebe ale myslel jsem to obecne, ty mas myslim nejaky problem se mnou nevim proc, ale uz na tebe nebudu reagovat... mej se....

Peepo jsem velice rad ze drzis :) co si pamatuju tak ten tvuj DD z ledna/unora byl dost sileny ale dobre ze jsi to ustal at se dari !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...