Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To su urovne na ktorych sa zobchodovalo relativne najviac kontraktov - pritahuju obojsmernu aktivitu lebo aj predavajuci aj kupujuci ich povazuju za ferove. Cielom trhu je hladat prave taketo urovne.
Trh je tymito urovnami pritahovany a rad ich testuje, teoria okolo je na dlho, myslim ze vo vlakne market profile som postoval nejake zdroje k studiu. Ja ich zobrazujem pomnocou volume@price histogramu ktory mam v grafe, na cistom grafe su to zhruba zhustene oblasti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny daytradingsty,
mám jeden velký problém, který nemohu pořád vyřešit.Traduji už rok(spíše poziční, ale chtěl bych přejít na intraday) brokerské firmy IG-markets. nikde se nemohu dočíst (ani v knize Tomáše a Petra "Jak se stát intr. finančníkem) o rozlišné nástupní ceně mezi shortem a longem. Všude se hovoří o stoplossech max. 150 dolarů. Já když zadám jakýko-li příkaz(short nebo long), tak jsem při cca 2- 3 kontraktů ihned při zadání v mínusu třeba až 200 dolarů.(zatím jen v demu)
Pokud zmáčknu short, naskočí mi tam automaticky longová cena (takže tady musí být zákonitě okamžitý mínus). Long a Short má rozmezí při 7000 dolarové ceně jednoho kontraktu 10 dolarů, což vy tam nikde nikdo nepíšete. U IB to tak pavděpodobně není. Může mi to prosím někdo vysvětlit? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To roman.homer:
IG Markets tak to je asi forex že jo ? To co popisuješ je spread na forexu. Na forexu je rozdíl mezi nákupem a prodejem, neboli mezi Ask a Bid. Rozdíl mezi bidem a askem je u forex brokerů jejich provize. Když chceš vstoupit long, tak vstoupíś za Ask cenu, třeba 100, když chceš vystoupit, tak musíš vystoupit za Bid cenu to je třeba 98, nemůžeš hned po vstupu vystoupit za 100, protože tam bid cena eště nedošla. Rozdíl mezi bidem a askem je všude, jenom různě velikej, na forexuje větší protože to je princip forexu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman.homer,
pokud chceš obchodovat futures, tedy to, k čemu jsou psaný knížky P+T, tak si najdi brokera, která dělá primárně futures .. je jich tady na fóru dost (nejen IB) .. Mirus, Infinity, OEC ... , u forexu platíš brokerovi spread, takže si v minusu po vstupu, u futures platíš předem daný poplatky za obchod (RT) a vstupuješ na ceně, kterou chceš, u futures dostaneš díky spreadu, tj rozdílu bid-ask, max jen skluz a to u hlavních indexů, v hlavních hodinách bude minimální, většinou žádný, občas 1 tick (ES, NQ apod)

btw: nejsem si jistý, zda různě velký spread je principem forexu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď,
vím samozřejmě o rozdílech nákupu, ale nevěděl jsem že mohou být tak rozlišné. Na IG marketsu je úplně vše od akcií,forex, opcí až po energie,zlato, stříbro,kukuřice......atd. Ale ty poplatky(spready) jsou na můj vkus tady velké. Taky jsou tam daný předem poplatky za kontrakt, ale ještě navíc + ten rozdíl bisk and asku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim! Zajimala by me jedna vec. Kde muzu zjistit, ze nejaka debata, ktera je zrovna na programu (je zobrazena v kalendari na FF), uz skoncila? Pokud nekdo vystupuje v 17.30 naseho casu, tak me to nijak nevadi, proste skoncim s obchodovanim o neco driv, ale pokud se neco probira uz ve ctyri, rad bych se pak zucastnil pohybu po tom, co vse skonci. Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...