Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Xanthar:
Jak jsem se ti snažil vysvětlit, oba indikátory se počítají téměř totožně, ukazují to samé(zejména u RB), jediný rozdíl mezi nimi máš v délce periody, jeden máš 13 a druhý 14, proto ukazují každý trochu něco jiného. Ale pokud Ti to vyhovuje a funguje, tvoje věc. ;)
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdq Napsal:
-------------------------------------------------------
> bid: Ja si myslim ze je to predovsetkym tak ze
> ludia maju strach z toho comu nerozumeju a potom
> vznikaju vselijake teorie. Mysliet si ze nejaky
> superpocitac front-runnuje vsetky market ordre je
> vtipne lebo staci si zapnut t&s a zamysliet sa ci
> je tam nejaky edge.
>
> Niektore akciove burzy a ECN poskytuju clenom a
> likvidity providerom vidiet ordre o milisekundy
> skor (flash orders), ak som tomu dobre pochopil
> (priblizne) je to preto aby mohli obist regulacie
> a nemuseli presmerovat order na inu burzu s lepsou
> cenou ale sami poskytnut najlepsiu cenu co sa da
> zneuzit, neviem presne ale podstatne je ze na
> futures burzach sa nieco take nevyskytuje.
>
> Inac vacsina high frequency tradingu a algo
> tradingu sa podla mna zabera arbitrazov a relative
> value market makingom a tam to dava zmysel, byt
> automatizovany a najrychlejsi. Trhy budu coraz
> efektivnejsie a tak ked chcu firmy vyuzit arbitraz
> prilezitost musia byt rychlejsi ako ostatni.
> Najskor zacali automatizovat a ked to robil kazdy
> tak potom zacali nahanat milisekundy. Cize ak
> niekto hovori ze je to hrozba pre traderov tak ano
> pre takych ktori sa zaoberali hore uvedenym.
>
> Pre mna su nadolezitejsie vlastnosti trhu momentum
> a S/R urovne vychadzajuce z procesu aukcie -
> ferove a neferove ceny, a kedze obchodujem esx
> myslim ze vacsinu informacii na zaklade ktorych sa
> rozhodujem zobchodoval nejaky algo a zijem, nie je
> to podla mna podstatne.
>
> Mysliet si ze algo je tu aby ma okradlo je mindset
> urcite popularny v skupine skrachovanych traderov
> ktori sa vyhovaraju na vsetko okolo seba.
>
> Je fakt ze algo je na wall streete hot a vacsina
> ponuk na trading job vyzaduje c++, phd a neviem
> co, ze diskrecny trader uz asi nikdy nebude v
> svetlach reflektorov, ale to neznamena ze sa
> neuzivy.
>

kdyz jsem se dival na jobs.efinancialcareers.com tak tam je strikne vyzadovano univerzitni vzdelani zamereno na matematiku a dolozena dvojleta praxe ,oni si svoje OS uz nechaji naprogramovat od programatoru, ty black boxy tu uz byli pred 15-20 lety tak se proste historie opakuje ,za pet let treba goldman sachs tuhle divizi bude muset prodat ,protoze mu uz prestane sypat nebo mu to naridi government. Asi jako ted ,kdyz se vraci do mody price action a cena, kdyz vcera vsichni prisahali na indikatory a predevcirem na fundamenty. Kdyz se podivate na toto video tak vas asi trefi slak, kolik berou lidi z ostanich firem co obchoduji na wallstreetu media.bloguje.cz/829144-bajecny-zivot-na-wallstreetu.php a vydelavaji vase penize. Porad jde na burze v klidu vydelat penize ,coz jsem si prave dokazal tento tyden, plneni jsem mel lepsi a rychlejsi v realu nez na paper v demu ,kde jsem mel porad slip na stopce 1 tick a kolikrat se mi stalo ,ze vstup limit nebyl vyplnen. Zaverem dle me - to co delali driv ,ze za nima klient prisel ,ze chce nakoupit intel do 60 dolaru za akcii ,kdyz byl v patek 59 tak ho nakoupili v pondeli za 59.50 a klientovi ho preprodali za 59.80kus. Tak to ted delaji ve vetsim eloktronicky na burze a hlavne v tech petasekundach. jak uz jsem psal - pokud to nepujde na wallstreetu tak prejdu na burzu v asii nebo v evrope zijeme v globalnim svete . :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bid:

misto tech zasvecenych komentaru by ses mel vice soustredit na svoje obchodovani. Urcite je tam prostor pro zlepseni, jak jsem sledoval tvoje prispevky. Chapu, ze po prvnim ziskovem tydnu v zivem obchodovani jses plny nadseni a sebevedomi, tak ti preju, at ti to vydrzi co nejdele. Hlavne az prijde prvni drawdown, protoze to je prvni misto, kde se zacina lamat chleba. A jinak abys vedel, tak hodnotit neco po tydnu asi nema moc velkou vypovidaci hodnotu (jak co se tyce plneni, tak co se tyce vysledku). Navic vydelal/nevydelal neni to hlavni kriterium, na ktere by ses mel soustredit, spis by ses mel soustredit na hodnoceni discipliny.

Tak hodne zdaru, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal:
-------------------------------------------------------
> bid:
>
> misto tech zasvecenych komentaru by ses mel vice
> soustredit na svoje obchodovani. Urcite je tam
> prostor pro zlepseni, jak jsem sledoval tvoje
> prispevky. Chapu, ze po prvnim ziskovem tydnu v
> zivem obchodovani jses plny nadseni a sebevedomi,
> tak ti preju, at ti to vydrzi co nejdele. Hlavne
> az prijde prvni drawdown, protoze to je prvni
> misto, kde se zacina lamat chleba. A jinak abys
> vedel, tak hodnotit neco po tydnu asi nema moc
> velkou vypovidaci hodnotu (jak co se tyce plneni,
> tak co se tyce vysledku). Navic vydelal/nevydelal
> neni to hlavni kriterium, na ktere by ses mel
> soustredit, spis by ses mel soustredit na
> hodnoceni discipliny.
>
> Tak hodne zdaru, Lada


diky, kolik tydnu live obchodovani ma vypovidajici hodnotu?



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

tak jsem na dovolené přečetla Marka Douglase a to mě vedlo k velkému zamyšlení. Přesto, že vím, že jsem za poslední rok udělala velké pokroky, pochopila jsem, že se dívám na trh špatnýma očima. Musím na sobě hodně zapracovat. Nechci, aby to bylo chápáno špatně, ale v nejbližší době nebudu přispívat. V podstatě si i myslím, že kromě výdělečného systému, který má ostatně většina přispívajících, nemám ještě co nabídnout a nerada bych ovlivňovala ostatní svým "nezdravým postojem" Zároveň nechci být matena příspěvky lidí, kteří jsou na tom v podstatě jako já. Tenhle server je vynikající věcičkou. Pravdou ale je, že to, zda jsme úspěšní nebo ne, to FINANČNÍK neovlivní. To se musí udát v našich hlavách.

Doufám, že tento příspěvek nebude chápán nijak zle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

veroniko ja si myslim ,ze mas vic nez dost toho nabidnout ,od lidi jako jses ty jsem se mohl pripravit k tomu prvnimu skoku do hluboke vody ,protoze jsem se od vas dozvedel co me ceka a tak jsem nemel takovy strach. tady plati - cim vic toho vim tim vim ,ze vlastne nic nevim. budu rad ,kdyz se dozvim jak pokracuje tvoje cesta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

tak diskuze tady nějak vázne. Tak to zkusím nějak rozhýbat. Na to že jsou prázdniny, tak NQ se teď po open docela pěkně hýbe. Sice mi od začátku srpna utekl plný PT 300 USD už 2x o blbé 3 ticky a končil jsem tak na půlce na TSL, ale jinak si nemůžu vůbec stěžovat. Zatím úspěšnost kladných obchodů přes 75% a to rozhodně není normální. Uvidím, co se bude dít dále, snad se to bude takhle pěkně vlnit ještě nějakou dobu.
Takže já už dnes hotovo a všem, kteří ještě obchodují hodně zdaru.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax vis co bude dal... trh se prestane takto krasne vlnit a pekne zdrti vsechny novacky kteri nahodou ted vydelavali, a zkuseni obchodnici budou co nejvic stranou aby prodelali jen malo nebo nic.... muzu se te zeptat jake mas zhruba nastaveni co se tyce zisku a ztrat na NQ? dekuju....

verco velice rozumne reseni taky to delam obcas, je potreba si to promyslet sama se sebou a ne s financnikem....
presne vim co myslis tim spatny nahled na trhy ja uz jsem to zazil asi 3x a momentalne jsem v tom zase, ale vzdy kdyz to prekonas tak jsi o velky kus dale.... tak at se dari (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...