Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

focus:

ten můj koment určitě nebyl mířený proti tomu, cos napsal..jen sem chtěl zareagovat, protože to sedělo přesně na ten dnes zveřejněný článek..je to tu docela časté, že se lidi ptají, jestli se dnes někdo svezl na tom či na tom a pak jsou zklamaní, že se oni nesvezli, když vidí, jak to druhým vyšlo..problém je ten, že už nevidí, jak to druhým jindy nevychází, když to zas vychází jim samotným...z toho mají pak uplně zkreslený pohled a frustraci...každý systém má svoje ztrátové obchody, období..a každý systém může chytat jiné situace..některý chytá vyloženě tyhle momentum situace, některý se na takové vlně sveze jen velmi zřídka a dává signály spíš v klidnějších fázích po takových intenzivních pohybech..

on by nebyl problém v tom zvěřejňovat různé pohledy na trh..problém je spíš v tom, jak takové informace lidi vnímají..ale to je každého individuální problém/věc..já se určitě vždycky rád kouknu na screeny ostatních - ale vím, jakému vyvozování závěrů se mám vyhnout..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman: Zalezi aky si typ obchodnika a co povazujes za svoje edge. :) Ja ES, FESX obchodujem hlavne odrazy, presny princip a plan je dlhy na tento post, "takticky" plan si zostavujem vzdy pred open a dnes som tam mal 1121.50 ako rejection uroven a miesto potencionalneho vstupu. Trigger podla reakcie v DOMe na uroven. Takze bol som long, ale ja sa nezameriavam na velke targety (po 2 bodoch scale 2/3 pozicie) takze to ze dnes sme mali velky den mi bolo jedno. Zateoretizujem a poviem ze z pohladu aukcie sme mali 5 dni uzkeho range takze pravdepodobnost breakoutu a velkeho pohybu bola vysoka, pred 4pm sme razantne zamietli vcerajsie value a hladali cenu vyssie. Prakticke typy: ak identifikujeme ze ide o trend day, nakupujeme pullbacky. Alebo striehneme v DOMe na pauzu momenta, vytvorenie supportu a pokracovanie momenta kedy naskakujeme - toto robim na 6E, skalpujem do trendu, da sa to natrenovat a je to velmi "rewarding". Takyto popis ale asi nikomu nepomoze :) takze skusim ukazat na grafe situaciu z pohladu PA ktoru mohol trendovy obchodnik vyuzit. Na ES je to napriklad uroven 1129.50, ja to nazvem rejection uroven, niekto tu situaciu nazve flip, podstata rovnaka, dalo sa pri nej zrealizovat viacero vstupov do trendu. V tomto spociva diskrecne obchodovanie, nebat sa snahe porozumiet logike trhov a PA, nebat sa robit vlastne rozhodnutia. Na druhom grafe ukazem trendovy vstup na russeli za pomoci indikatoru CCI a range bars (5tick). Neobchodujem tento "system" ale na ilustraciu sluzi dobre. Ked rychle cci pretne nulovu linku v smere do trendu nakupuj. Dufam ze nezmatiem vela ludi, opat opakujem, cielom mojho povodneho prispevku bolo povedat ze ak nas edge pochadza s obchodovania s trendom, nemali by sme neobchodovat v trend day a este sa tym chvalit. :)

13958

13959

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq, no diky za objasneni ale stejne jsem to nejak nepochopil z tech grafu, ale je to celkem jedno. Ja jsem chtel hlavne rict ze kdyz trh leti 15 minut udela sotva jednu malou korekci tak to pro me moc ani trend day neni a v tomto pripade je mi to jedno ze jsem v tom nebyl. Podle me ten pohyb byl "z nikama nikam" a trendovy obchodnici nemusi byt zklamani ze ho neobchodovali....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman 06: Prikladam screen jak to vidim...jako ze ten pohyb nebyl "z nikama nikam". Podle me se trh poslednich nekolik dni ( +/- 5) pripravoval na trendovy den a daval signaly ze k necemu dojde. Druha cast pribehu je ta ze jsme ted v nad vrchulem nekolika mesicniho range - balance a kde se tento pohyb zastavi je otazkou, cili posledni balance je klicova jako reference point, protoze co bylo pred 5 mesici je uz stare.

13963

13964

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rossi, vsak jo takto to jde popsat vzdycky, ja navic obchoduju NQ tam to bylo trosku jinak a trh prave valil az moc nahoru oproti ostatnim, ale o to nejde... vis co spis by bylo lepsi kdyby jsi ukazal jak jsi to zobchodoval na zaklade tvojich analyz. ale uz toho nechme a muzem resit dalsi dny treba dnesni uz 50 minutovy range :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trhy jsou nyní extrémně náročné na trpělivost. Dostal jsem několik zpráv, jestli jsem chytl včerejší pohyb – nechytl. Měl jsem signál, ale nepřesvědčila mě volatilita. Prostě podobné plíživé pohyby nejsou nic pro mě a byť se tam dalo vydělat velmi dobře, já stál nakonec celé pondělí zcela stranou. Dnes dopoledne opět nebylo z mého pohledu co obchodovat. A je to tak úplně v pořádku. Dřív jsem celý FOMC den byl mimo, dnes jej obchoduji, pokud je volatilita OK a pokud rozumím tomu, co mi trh ukazuje. Dnes byl například v trhu po FOMC nádherný flip podpořený intermarket analýzou, navíc do celkového trendu – takové obchody neodmítám. Krásný RRR 1:5. Zítra očekávám, že už by trhy mohly být trochu lépe obchodovatelné, po FOMC se to často rozhýbe. Petr

13965

Link to comment
Sdílet pomocí služby

j.sumik, obchoduji diskréčně, ale nejméně z 80% chci mít věci jasně definované. Tj. mám pattern, mám S/R, mám určitou vstupní formaci. Diskréční na přístupu je, že sleduji aktuální sílu zbylých trhů ve čtveřici sledovaných indexů - tj. určité momentum.

Obchod by se dal brát i s potvrzením na následující bílé úsečce - možná tam vnímáte diskréci. Takový vstup je určitě v pořádku, já dnes vstupuji často i trochu agresivněji nebo naopak hodně se slevou, podle toho co se v trhu děje, ale to je samozřejmě naprosto individuální. Stejná určitá diskréce u mě funguje i u výstupů (nemám fixní PT) a prostě mám výstupní pattern, jehož sílu posuzuji podle aktuálního celkového momenta.

Nicméně co jsem chtěl příspěvkem říci - nestresoval byh se, když mám v takovém mrtvém období málo obchodů, pro mne toto byl také první obchod tohoto týdne.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rad by som este zareagoval na prispevky zdq a maklla z predchadzajucej strany.
Uvazoval som nad oboma prispevkami a aj ked su dost protichodne, tak sa da povedat ze mate obaja pravdu (to sa mi stava v tradingu dost casto).

Snad iba k tomu co napisal zdq, ze sa ludia pripravuju casto o vyrazne profity lebo cakaju na presny signal z OP. Je to pravda ale vsetko ma svoje + a - a na tento sposob obchodovania musi mat trader fakt bohate skusenosti. Nevravim ze to nemoze zvladnut aj zacinajuci trader ale takychto to zvadza k preobchodovaniu. Dalsim problemom je ze vela vstupov = viac risku, viac SL, vacsia psychicka zataz atd. Na druhej strane v trhu sa moze vzdy stat hocico a aj na perfektne vykreslenom signaly z OP ta moze v priebehu sekund trh vyhodit na SL (a ze sa to stava). Ja obchodujem live 1,5 roku a musim konstatovat ze vzdy ked som pripustil vacsiu mieru diskrecneho rozhodovania tak som roztocil spiralu strat. Velmi dobre moje spravanie pri takomto obchodovani opisuje jeden starsi Tomasov clanok: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/akcie-komodity-forex-traders-mindset.html

Ak to zhrniem tak si myslim ze je velmi dolezite vediet nevstupit do silnych pohybov a trendov bez toho aby clovek pocitoval nejaky psychicky tlak. Mne pomohlo ulavit mojmu egu ked som si v NT zacal do grafu kreslit sipky (ALT+F2 a ALT+F3) kde by som vstupil diskrecne. Na konci tyzdna ked si prezeram ako som obchodoval tak si zratam moje imaginarne zisky a straty z takychto vstupov. Mozno to vyuzijem do buducna na upravu OP

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...