Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Z meho pohledu byl dnes trh velmi spatne citelny a nervozni. Proto jsme obchodovali jen s polovinou kontraktu a museli jsme cekat trpelive na signal. Ten prisel po 17.oo a stal za to. Prvni formace byl DB, ktery vznikl zaroven na LOW dne a s 60usSL jsme zadali LIMITNI prikaz na hodnote 685,0. Ten byl naplnen. Zanedlouho vznikla formace HaS ktera potvrdila nas signal a zadali jsme do trhu 2hou cast kontraktu za LIMIT - bez realizace. Vzhledem k celodennimu vyvoji trhu jsme PT stanovoli na hodnotu 687,5, tedy RRR 1/4. PT byl zasazen a myslim ze na tu bidu muzeme byt spokojeni. Pridavam screen dnesniho obchodu. V posledni dobe vstupujeme do trhu opravdu velmi zridka. At se dari focus

14067

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Focus, pekny obchod ale spis nahoda nemyslis? Ja jsem tam videl totalni chop ktery nemel pravidla tak jsem skoncil, tobe to zrovna vyjelo na profit.... Je pravda ze trhy jsou pekne svazane ted a taky si vybiram obchody, v podstate ted jdu kazdy den s tim ze nebudu mit obchod jen kdyz neco vylozene bije do oci tak to zobchoduju ale ted je toho strasne malo.... lepsi nez prodelavat tak neobchodovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romane pro nas to byl jasny validni vstup. System byl postaven kolegou a ja jsem mu jen nektere veci po dohode upravil. Vstupy maji jasna pravidla a jedna se v podstate o mechanickou zalezitost. Patern ktery jsme zde obchodovali se nam vykresluje automaticky / na obrazku neni videt/ a proto jej bereme jak se vyskytne. Velmi dulezite je pro nas /pokud nejsme na SR urovni/, aby bylo po vykresleni paternu prorazeno cele cislo / v tomto pripade to bylo 685,0/, navic vse podporila formace HaS a nebyl duvod obchod nebrat. Pouzivame SL50-60us /LIMIT/ a proto si muzeme dovolit trochu vice experimentovat nez pri 100-150us. Napriklad vstup v 21.32 az 21.35 , tedy DB na hlavnim pivotu, bychom brali i bez celeho cisla, protoze vznikl prave na PP a to jsou opravdu velmi silne vstupy. Ale uz jsme neobchodovali. Myslim, ze s tim co je a neni nahoda je v tradingu tezke. Sam vis jako zkuseny trader, ze kolikrat se trh rozjede kdy to necekas a naopak. Dulezite je mit jasno co chci delat a potom neustale tuhle myslenku pilovat a kontrolovat s vyvojem na realnem trhu. at se dari focus

14075

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Focus, ja to samozrejme chapu, slo mi jen o to aby treba nejaky novacek nehledal takto HaS v chopu, samozrejme ze jak je podle planu ktery obchoduji tak obchod vemu at je jakykoliv, s tim limitem mas pravdu ja uz ho pouzivam delsi dobu u jednoho typu vstupu a mam tak SL vzdy na 40 usd na NQ.... profity jsem schopny vybrat i 200-300 usd jenze zatim mam problem ze az moc casto se necham natahnout prave v takovem chopu kde jsi vstoupil ty vcera a tam to zhruba v 80% vymele SL.... diky za komentar...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:
ten SL mi přijde strašně utažený, logičtější podle mě by byl až pod bodem 2. Takto je přesně v polovině vzdalenosti mezi bodem 2 a 3. pokud to máš takto natestováno asi OK. Rosse už jsem dlouho neoprašoval, ale taky si nejsem jistý zda platí 1,2,3, pokud bod 3 kreslí prorážecí candel. já to jedu na RB a tam je to jasné :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libri, bod 3 je jakmile prorazi low ktery vytvoril bod 2 je to jedno jestli je to na stejne svici, nebo alespon tak to ja beru, jo a ten SL je hodne utazeny, zakladni mam 60 ale utahuju ho tak jak me to naucil JIM hned pod low minutovky do vzdalenosti 20-40 usd podle toho jak to vyjde, zakladem teto strategie je hlavne dobre nacasovani pro vstup a v idealnim pripade by to ani mae nemelo tvorit, me to dneska nevadi protoze mam tak riziko pod kontrolou a budou dalsi dobre obchody... proste me tam dneska vyhmatli :) jo a abych ti rekl pravdu tak natestovano nemam vubec nic, backtesty me v tomto strasne omezovali... jedu hodne paper na starych datech a tam trenuju...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06, proti ochraně prachů žádná. když patern 1,2,3 zafunguje většinou cena letí daným směrem. možná vidím na tom rozlišení špatně, připadá mi to jako přesně jeden tick pod low té druhé red candel. já třeba dávám SL 2 ticky mínus od významných úrovní. stejně tak při čekání u prorážení se stop příkazem. taky 2 ticky vůle. mnohokrát mě to uchránilo od ztrátových obchodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...