Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Toto prilis resit nejde, nez se rychle stahnout z trhu. Take jsem velmi rychle uzavrel veskere opcni pozice. Pomerne mimoradna situace. Trader musi byt flexibilni a pripraven na vsechno. na druhou stranu, mame ted velmi vysoka premia. IC pro pristi mesic by mohl byt prijemne siroky, s dobrym premiem. V ID se drzim stranou, dokud se vse trochu neuklidni. Nejsem sebevrah. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike, popravde takhle dalece jsem nad tim neuvazoval.

Romane, gratuluju ke sportce! Ja bych na to "koule" nemel, jeste s pujcenyma penezma. Byl to vazne risk! Je dobre, ze to vyslo...
Skoda, ze zrovna dneska nejsem u svyho pocitace a nemuzu se na to mrknout online... Jsem vazne zvedavy na dalsi dny. Zitra budu od rana na eurexu sledovat, co se deje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 roman06:

Ja se z tebe picnu :) Takovejch problemu s nafundovanim uctu tu kazdej ma a ty na to des takhle hezky primocare :) No ted sem si ty prispevky od sedmi cetl vsechny znova a fakt se dobre bavil.

No tak hlavne ze se nikomu nic nestalo ;)

Umi nekdo zjistit co ta vyvrtka mela vlastne znamenat ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,

naštěstí vše pro dnešek dopadlo dobře, ale mě trh vůbec nechtěl vzít mé opce k prodeji a TOS mi stále hlásil canceling mých příkazů - bylo to až takový, že mi TOS jednu chvíli ukazoval zisk 490tis usd a za pár minut ztrátu 490tis usd a pak zase + 800usd atd atd...je to velmi neobvyklá situace s kterou sem se ještě nesetkal - aby mi trh nevzal příkazy....no dnes tedy velmi poučný den a budu s tím muset pro příště počítat a najít jinou strategii k prodeji pozic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kairos, jsem rád, že jste vyváznul bez větší újmy. Já měl plnění poměrně rychlé. Začal jsem lehce nad MID a jelikož to padalo opravdu rychle, zvyšoval jsem každou minutu. Nakonec jsem dostal plnění asi o 1/3 horší, než bylo MID, tj. ještě poměrně daleko od NAT. Bylo zajíamavé, jak se za ty 4 minuty co to uzavření trvalo změnila cena. Příště bude potřeba být v podobných situacích ještě rychlejší, i minuty zde mohou evidentně hrát roli. Bylo to poučné pro všechny, je třeba si z toho vzít to pozitivní, zamyslet se, jak se z toho můžeme poučit, jak příště reagovat co nejlépe a nejrychleji a pokračovat dál... Pro další měsíc jsou šance zase na naší straně, takže potenciálně slušná pravděpodobnost, že cca za měsíc budeme mít ztracené peníze z většiny zase zpět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tommes

ja jsem sve opcni pozice stahl ale se ztratou asi cca2krat vetsim nez mam v planu... a to sem prisel ke grafum az okolo 21. celkem to narusilo moji duveru v IC pro pristi mesic,protoze kondori jsou nesmerove neni riskantni je ted chvili otevirat? jestli to nenastartovava nejakou celkovou nervozitu a mohl by hrozit podspad nadhodnocene ekonomiky? - to k opcim ,ID je jasne...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na jednom webe pisu:

Floor Talk. CNBC komentuje, že za dnešným výpredajom stojí ľudský omyl, kedy mal trading desk Citi omylom zadať obchod namiesto objemu v miliónoch v objeme miliárd...tieto správy sú veľmi zaujímavé, ale veľmi podozrivé zároveň. Táto chyba by sa totiž týkala výhradne určitých trhov a napriek pohotovosti korelačných systémov spúšťajúcich algoritmické systémy by tento výpredaj podľa nášho názoru nemohol byť v žiadnom ohľade takto koordinovaný. Ak k tomu pridáme udržiavanie sa zlata na maximách bez zásadnejšej korekcie, vytvára to dojem zahmlievania situácie cez tieto trhové fámy. Ľudský omyl je vždy možný, ale málokedy prichádza v takejto podobe. Predpokladáme, že ide skôr o snahu skompromitovať opodstatnenosť tohto výpredaju. (MM)

Chyba alebo zásterka?. Prepad akciových indexov o 10% mohla byť pokojne chyba dílera, avšak prepad o 3% chyba dílera nie je. Uvedomme si, že dnes skolabovali CARRY TRADES a naopak zlato a dlhopisy zaznamenali veľký zisk. Takže panika je nepopierateľná a je jedno, či to zavŕšila chyba dílera či nie. Prepad treba chápať v jeho skutočnom kontexte. Čo sa teda vlastne deje? (RI)

dufam ze som neporusil pravidla diskusie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pred chvilou som sa vratil domou a nestacim sa divit... fuu, tak tomu sa povie riadny zub. Bude zaujimave sledovat co sa bude diat nasledujuce dni. Ale inak celkovo pozorujem (na TF) uz niekolko dni pozvolny narast Volume a DayRange (H-L). Heh, o 16:40 som vstupil do kratkej pozicie ktoru som nasledne uzatvoril s minimalnym PT kvoli zlemu pocitu z trhu... no comment :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...prišiel som ku komplu a nestačím sa diviť. Romane, gratulujem. Presne ako napísal rob. Koľkí máme problémy s nafundovaním účtu a ty to vezmeš ráz-naráz.. :-)
Čítal som že mnohí neobchodovali. Nevidel som real a chcel by som sa spýtať skúsenejších: bol ten prepad taký že keby som napríklad vstúpil do krátkej pozície, že by sa nenašiel nik kto by odo mňa nekúpil? Inými slovami, aké riziko (-á) pri nastavenom SL hrozilo?
Focusi, vďaka za odpoveď.
Zajtra ráno odchádzam na vodu na predĺžený víkend prevetrať si hlavu ale toto na cestu....
P.S: Čítal som na nejakej inej stránke zaujímavý postreh o konci sveta ktorý je v dohľadne ( nebolo to o mayskom kalendári ani o planéte nibiru, ale o peniazoch a ich hodnote)... žeby už... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 abrams:

Zapomen na to ! Kdyz to pada jak sutr do vody, nemas signal ke vstupu, nic nefunguje, vsechny budiky se zblazni, nemas jak naskocit (az na nektere teda ;) sry ale ja to myslim v dobrem), cena uz leti volnym padem, korekce muze prijit kazdym okamzikem, poti se ti ruce, vidis ty neskutecne sumy penez co se prelevaji sem a tam, strasne se toho chces zucastnit, sell - prask SL -500, koukas na to, zkousis znovu... prask dalsich -800. Polije te horko, chces to napravit, reknes si "musim hrat ve velkym" zvetsujes SL na 300 (vic ti strach preci jen nedovoli), vidis korekci, ohromna zelena svice a dalsi... buy, vterina, prask vyletel si z trhu obloukem se ztratou 1000... Chces pokracovat ? :) Tak takova rizika za tim jsou...

Mam z toho video, protoze jak rekla jedna dama na zachranem clunu kdyz koukala na takovou velkou potapejici se lod... "toto se nevidi kazdy den" Jestli se mi podari ho dat do podoby kdy by se dalo prezentovat, tak ho nekde vystavim (pro ty co tu show nevideli live). Pohyb byl v radek desetin vterin 500-1000$ nahoru a to stejny zase dolu. Kdyz by ses podival do DOMu tak vidis po cele "trase" pohybu rozesety jednotlive prikazy ktere byly vylapane a okamzite vymetene. Proste kupka sena v poli a blizici se tornado. To jsou presne ty duvody ktere mne nuti hlidat obchody kdyz jsem v pozici. Nemohl bych vypnout monitor a odejit.

Tak pekny pocasi na vikend preji ;)

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...