Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

fuxo a ostatní:

myslím, že bude skutečně lepší nechat toto vlákno pouze prvním pár live obchodům..další pokroky a obchody můžete diskutovat např. ve vláknech k jednotlivým trhům, nebo v obecném vláknu Diskuse k aktuálnímu dění na trzích II, nebo v jiném vhodném vlákně..

díky,

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny..
Dnes konečně v tomto vlákně můžu prvně a po právu taky přispět (tu).. A trošku se podělit se svým prvním obchodem. Malé info o mém předchozím vývoji - o fin. trhy jako takové se zajímám 2 roky, myslím že více než intenzivně. První info jsem čerpal na zdejším serveru - ještě jednou velké díky tvůrcům za jejich práci. Asi rok a půl jsem studoval pouze intradenní obchodování. Ale nedokázal jsem dotvořit systém, který by se mi líbil natolik, abych ho začal obchodovat živě.
Loni jsem musel udělat velké přehodnocení přístupu k obchodování (kvůli zdrav. problémům) a musel jsem i zvolnit pracovní tempo. Nakonec jsem se musel rozloučit (prozatím) s myšlenkou na ID obchodování. Těžké je si přiznat, že zatím na něco nemáte, a i když se rozhodnete, tak stejně pak pochybujete jestli rozhodnutí nebylo špatné. Vědomě jsem si říkal, že jsem na tom dobře-neztratil jsem žádné peníze. A říkal jsem si, že nemusím rozhodně začínat s tím nejtěžším ze všeho - čím ID určitě je.
Přešel jsem na studium Opcí. Ale nějak se to studium táhne a už o opcích teoreticky vím celkem dost. Něco už jsem i papertradoval.
Včera jsem se rozhodl na pevno, že dnes otevřu první živý obchod. Neměl jsem ale dodělané testy tohohle přístupu ani obch. plán. Všechno jen tak napůl a nedodělané.
Ale to rozhodnutí místo, aby mě stresovalo pro časovou tíseň mě naopak nakoplo. Dopoledne jsem dodělal statistické testy a vyhodnotil. A během dne sepsal i plán pro strategii. nakonec jsem si v klidu odpoledne otevřel první opční obchod :D. Jen jsem ho otevřel, začal jsem víc a detailněji zkoumat platformu IB-je opravdu rozsáhlá a složitá. A protože jsem byl přeci jen zvyklý už dýl studovat ID, tak otevřenou pozici jsem dnes kontroloval asi 50x :D :D

Přeju úspěšné obchody všem... a hlavně úspěšné začátky...
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý deň

Zdravím fanúšikov investovania!!!

Ako ste si mohli všimnúť som Slovák, otvoril som si u nás účet u XTB (Meta trader), je tomu 5 dní od piatku. Som mladý a nemal som na 10 000 USD účet, tak som si otvoril účet s 1.000EUR, začínam zisťovať, že tento účet je veľmi slabý, pretože nemôžem držať ani minilot 0,05 a pri tom nebyť behom polhodiny v mínuse 5%, ani to nerobím pretože by mi to naštrbilo účet. Väčšinou otvorím ropu, 0,15 T/P, 0,20 S/L. Na začiatku som kúpil EUR/USD T/P mi nezazvonil kvoli 2pipom strata 19,59EU. Druhý obchod bol s ropou zarobil som za 20minút 17EUR to ste mali vidieť tú radosť :D. Tretí obchod som zarobil 8,40 na rope, štvrtý som stratil na rope 15,10, no a potom začala nahánačka mall som na účte nejakých 990EU.
Zobudil som sa hneď som začal tradeovať, prišli 3 straty v hodnote 15EU nebolo to až také zlé. Ale potom som, zle vycítil predaj EUR/USD strata 24,64EU. A vrcholom mojej včerajšej seansy bol nákup ropy myslel som že zásoby destilátov, nafty, benzínu dopadnú dobre, už proti mne hral aj silnejúci dolár, ale ja som myslel, že výsledky dopadnú dobre, dobre dopadol len môj broker a predajcovia strata 31EUR a celková za deň 68,68 EUR teda 6,8percenta za deň, pri intradennom obchodovaní vylúčená strata. Chcem sa spýtať čo hovoríte na moje počínanie a ako mi viete pomôcť, alebo čo by som mal robiť aby som vyšiel zo strát?

Toľko moje prvé dni tradeingu.

Ďakujem Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miso55, dej si pauzu od live a udelej si ve svem obchodovani system. Kupovat ropu pred vyhlasenim jenom proto, ze jsis myslel, ze vyhlaseni bude kladne, neni zrovna idealni strategie (pokud bys nemel nejake vnitrni info...). Musis zkratka vedet, kdy vstoupit a vystoupit z trhu, jake intrumenty obchodovat a v jakou dobu. Ale o tom vsem se tu uz psalo mockrat.
Jinak ztrata 6,8%/den neni nic hrozneho, pokud by to bylo podle planu a MM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MISO55,
taky mi přijde že to hraješ jako lotynku. a taky si spočítej cenu komise díky spreadu u XTB na ropě - není nad běžné poplatky RT u rozumných brokerů (vychází to řádově levněji). Pravda je že i na miniropu budeš potřebovat poněkud větší účet než máš teďka k dispozici. Ale hlavně věnuj více úsilí studiu.
PS: a ty úžasné spready navíc taky zhoršují plánované SL a PT, pokud je chceš umísťovat do logických míst

"Fu*k Google, Ask me :)"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,

tak jsem se po dlouhé cestě dostal konečně ke svému prvnímu obchodu. Obchoduji na trhu e-mini russell, takže můj první obchod se odehrál právě zde. Na začátek musím říct, že jak jsem se celou dobu uklidňoval, že to nebude tak hrozné a že určitě nebudu tak nervózní jak zde většina lidi přede mnou psala, opak byl pravdou. Jakmile se začal rýsovat první vstup ruka se mi zpotila a křečovitě jsem svíral myš. První vstup tedy přišel 15:40 klikám myší, zadávám příkaz a čekám...všechno vyšlo a zadávám SL. Trh ale začíná jít proti mě na platformě vidím -50$, -60$, -70$ a dál se neúprosně blíží k mému SL, napadlo mě obchod okamžitě ukončit a ušetřit alespoň těch pár dolarů, ale v duchu jsem si říkal ne musím to vydržet. Asi 2 ticky od mého SL se trh najednou otočil a začal bleskově padat. PT jsem měl na 300$. Seděl jsem a s úžasem jsem sledoval jak se trh dál blíží k onomu PT nicméně na 270$ se zasekl a nějak se mu už nechtělo dál, dle pravidel jsem posunul na B/E +2 ticky abych pokryl aspoň komise. Trh se otočil a já z prvního obchodu vystoupil se ziskem 20$. Druhý obchod na sebe nenechal dlouho čekat a za malou chvíli jsem byl opět v druhém obchodě, který byl téměř totožný s tím prvním, opět začátek lehce proti mě a pak šup hezky k mému PT, který byl tentokrát 200$. Za 10 minut byl PT vyplněn a já tak z druhého obchodu vystoupil se ziskem 200$. Říkal jsem si paráda ono to fakt funguje a už jsem pomalu plánoval a počítal kolik to dělá za měsíc atd. :) Ze snění mě za chvíli probral třetí signál. Tak tedy vstoupím, umístím SL a čekám...+10$, +20$, +50$ říkám si pohoda, pohoda. Jenže dalších pět minut mě ukázalo, že to až taková pohoda nebude -90$, -100$, -110$...konec. To snad není možné, jsem trochu rozladěný, ale říkam si OK to se prostě stává, pořád jsem za dnešek v plusu což je skvělé. Jenže ke konci celé seance přišel další signál, což mě docela překvapilo, protože v backtestu i v papertradingu jsem míval z velké části 2 obchody za den maximálně 3. Nicméně vše odpovídalo mým pravidlům a já tak tento signál vzal. Asi 10 minut po mém vstupu se trh dostal do obrovského chopu, což mi moc na sebevědomí nepřidalo a nakonec byl pro mě i tento obchod ztrátový. Celkově jsem tedy svůj první den ukončil i po odečtení komisí se ztrátou cca 40$...Nejsem z toho nadšený, ale vím, že to mohlo být daleko horší. Hlavně také vím, že to funguje a že jednou ať už dřív nebo později se to všechno obrátí k lepšímu.

Hodně štěstí všem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stevo:

a to máš ještě dlouhou cestu před sebou. Jestli můžu poradit, tak teď vůbec neřeš peníze, ale jenom jestli to byl obchod plánu nebo nebyl. Třeba si udělej nějakou jednoduchou tabulku na 50 obchodů, kde si piš jestli to bylo podle plánu nebo ne. A až ji budeš mít plnou, tak teprve potom si sečti výsledky a uvidíš, kolik si vydělal tím, že jsi držel plán a kolik tě stály chyby. Z toho co píšeš si měl dneska 4 obchody a všechny podle plánu, tak gratuluji, protože to byl výkon na 100%. Tak už to takhle jenom držet dál.

Tak hodně zdaru, Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže, přispěji také svou troškou do mlýna. Sice nejde o první obchod, ale jde o první obchod(y) uskutečněné pomocí AOS.

Na burze se pohybuji cca rok s tím, že dosud jsem obchodoval pouze pozičně, swingově a to téměř vždy akcie nebo ETF. Na futures - a na deriváty obecně zatím v podstatě nemám ani chuť, protože se přiznám, že jim moc nerozumím.

A protože jsem povahou hravý a zaměstnáním programátor, tak jsem zkusil spáchat něco, co moc není k vidění. A to je AOS, s nímž obchoduji pákové ETF a některé ETN.

Systém je to veskrze primitivní - nejdříve si vybere ze seznamu podle pár kritérií co obchodovat, potom vezme v úvahu jeden, dva indikátory (SMA, RSI), používám jakýsi position sizing a vystupuji pomocí TRAIL LIMIT. Nic, co by se nedalo pochopit. Jedu na pětiminutových grafech. Systém spáchá 2-3 obchody denně, ale pokud není jasný trend, dokáže odpočívat v pokoji třeba celý týden. Úspěšnost obchodu je cca 67%-70%, RRR zhruba 1:1. Pozice jsou vždy intraday.

Protože to je AOS, dá se velice dobře backtestovat. Backtestoval jsem asi 3 měsíce na celkem 13 měsících dat, přičemž nejzajímavější zjištění z backtestingu mám dvě:

a) Čím je systém jednodušší, tím je taky robustnější. Optimální počet indikátorů, aby se v tom dalo ještě vyznat je pro mě ... jeden až dva. S tím jsem počítal.
b) Co mě ale fakt dostalo - alespoň při paper tradingu - je fakt, že systém generuje celkem stabilně 4%-6% měsíčně, což je za rok někde kolem 100% zhodnocení.

Toto, odkojen spořícími účty a podílovými fondy považuji za skoro nemožné, a i kdyby to byla zpoloviny pravda, tak to bude úplně super.

První obchod(y) byly +15, +27, -25, +68 a -18, tak se těším na další dny a týdny.

K PSYCHICE: Pevně jsem se rozhodl, že to NEVYPNU (tak uvidíme, jak dlouho mi to vydrží). Z backtestu vím, že může nastat série ztrát, že nejhorší ztrátový týden je statisticky DD 5-6% a že během posledních 13 měsíců bylo takových týdnů pouze šest (dva po sobě nikdy). Ztrátový měsíc nebyl žádný, ta strategie je hodně konzervativní.

Co vnímám jako přínos je fakt, že počítač zadá pokyn vždycky rychleji než já. To se týká hlavně TRAIL LIMIT pokynů - kdo používá IB TWS ví, o čem mluvím.

Co mi vadí? Mno, počítače prostě postrádají kreativitu, takže někdy bych nakupoval impulzivněji. Jak jsem se dočetl, asi by to byla chyba.

Postřehy a kritika je vítána ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem, tak jsem si taky dneska poprvé kliknul live:) .
O trading se zajímám už 4 roky, 2 roky obchoduju přes FIO české a americké akcie. Ale zaujal mně intraday. Poctivě jsem dělal backtesty, poznal všechny možné Backtestery ( díky za ně (tu) ). NT + Zenfire Demo používám tak rok.
Minulý týden mi došla trpělivost s neustálým Login Failed (prošlé demo), zašel jsem do Raifky, založil USD účet, vybral si RCG - nejsem angličtinář, hodně pomohl Google Překladač a hlavně informace v diskuzích.
Komunikace s RCG i Mirusem ( AJ ) byla vždy v pohodě, odepisovali téměř obratem. V úterý ráno jsem
s pomocí osobní bankéřky odeslal dolárky směr Chicago a čekal....
Dnes ( čtvrtek ) mi dorazil email od AJ, že je vše ready.. Tak to ve mně hrklo, protože jsem věděl, že teď už konečně můžu.
Našel jsem si na NQ signál přesně podle plánu, kliknul Sell market a už to jelo. Svezl jsem se pěkně v trendovým kanálku, vylezl za 10 minut na rezistanci + 80 Usd. Na NQ už je to celkem pohyb, hahah. Nervozita byla, ale dalo se to. Hned jsem musel zkontrolovat, zda dolárky připsali a byli tam. Takže toť moje zkušenost s intraday, přeju všem hodně štěstí a trpělivosti.

S pozdravem

Filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak...pripajam sa do klubu Live obchodnikov. Zacal som uz minuly tyzden piatok, ale co sa nestalo, som 4 hodiny do toho cumel a ziaden svoj signal som nevidel :) takze prvy live den a bez obchodu. Dnes to zacalo opat, trosku adrenalin, ale inak nic vynimocne pred obchodnou seansou. Vidim signal, vravim super, ale co to - logicky SL je 110 eur, to je moc, tak zalovim limitom, zalovim, a cena jak naschval za 6 minut priamo do SL. Minus 100 eur, co uz , pousmial som sa a isiel dalej. nato hned dalsi signal, cena prerazi, ale zase ten logicky SL vyssi ako MM pravidlo, zalovim limitom.....a co to ? cena sa mi nevyplnila a cena utekaaaa odo mna prec :D. No nic nechal som tak, nebudem predsa vstupovat s vysokym rizikom. Avsak na pullback sa vstup vyplnil. Super vstup by sme mali nastavim SL a PT. a co sa nestane ????? VYPADNE MI INTERNET :D :D zacal som sa smiat, ze to by asi neexistovali Murphyho zakony keby sa mi toto nestalo. tak som s pokojom odpojil zapojil sietovy kabel, restart Pc, a ideme dalej. O polhodinu, ten internet zase vypadne :D Tak toto nieje mozne, uz som zacal poskulovat po emergency call na brokera, ale zopakoval proceduru a uz ide vsetko ako ma. Aktualne som v druhom obchode v otvorenej pozicii, uz nech to dopadne ako chce. ci SL alebo PT. Uz mam z dnesneho dna vitazny pocit :D vsetko podla planu, vstupy logicke , pohoda. Popravde, pri konkretnych plneniach OS som nemal zatial ziadne emocie. Skor tie externe faktory. Uvidime, ako to bude so mnou po nejakej ziskovej ci stratovej serii :) ale nevidim dovod na nejake depresie :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...