Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

To nighthero

Ahoj, chtěl bych se tě ale zeptat, jak máš nastavené RRR? Psal jsi, že jsi měl dvě ztráty a jeden PT a jseš tedy cca - 40 Euro. Není tedy poměr tvého RRR moc nízký? Já osbně mám podle OP 1:2,5 a ani to mi nepříjde bůh ví jaké. RRR 1:3 by bylo lepší. Ale pokud bych udělal 3 obchody, z toho 2 ztáty a jeden PT, tak bych byl i s komisema asi na nule dle mého nastaveného SL a PT.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Honzo.

RRR mám nastavené na 1:2. Vyšší nechávám do budoucna pro práci s více kontraktama. :)

Jde ale i o to, že nemám fixní SL, takže se může stát, že schytám plánovanou větší ztrátu a pak plánovaný menší PT (SL třeba 8 ticks, PT pak 10 ticks - protože SL v tomto případě je jen 5 ticks - jestli mi rozumíš :) ).

Chci to mít ze začátku co nejjednodušší, proto jsem zvolil tento způsob výstupu. Z backtestu i paperu vím, že mám poměrně slušnou % úspěšnost, takže by to mělo fungovat.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to michal-administrator Ano máš pravdu. Takto by to mohlo sklouznout k rozebírání různých OP a to sem nepatří. Nic méně teď, pár minut zpět jsem udělal první obchod. Respektive né úplně první. Už mám live účet od jara 2010, ale dostal jsem ze začátku menší nakládačku, takže jsem to na půl roku nechal být a vrátil se k papper a BT. Mám velikou radost, protože jsem vstoupil přesně podle plánu a vše dopadlo dobře. Vstupna 2V (FinnWin) PT 100 USD RRR 1:2,5. Vím, že to v moři dalších obchodů, které mám před sebou nic neznamená, ale opravdu to dodá hodně energie pro další boj. Jsem doma sám a chtěl jsem to někomu říct... :) Honza

14248

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Honzasek

gratuluji k obchodu! jen me zarazeji veci(to ti muze byt jedno) ale rad bych se zeptal, to obchodujes TF porad s SL 40 USD? nebo si to takto natestoval a to ti vychazi jako spravna hodnota? divam se na graf a vidim tam na takto nizkem timeframu plno dalsich 2vcek , treba okolo 16:10.
obdivuji,ze tuhle kombinaci zvladnes - nizky rychly timeframe na dravem trhu s ultra nizkym SL a ,,zbytecne,, nizkym PT.

preji uspesne obchodovani!

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, měl bych jeden dotaz. Není to první obchod, ale myslím, že úplně mimo vlákno nebudu. Vzal jsem dnes obchod, který byl kompletně od začátku až do konce podle plánu. Vstup na 2V (finwin), trh se rozjel mým směrem až těsně 1 tick pod PT. Tady začal trh stagnovat a pomalu šel proti mému SL. Podle mého plánu posouvám SL na BE+1, pokud trh dosáhne právě této úrovně. Tedy 1 tick pod/nad PT. Trh tedy klesnul až na SL na hodnotě BE+1 a vyhodil mne z pozice. To je ok. Ale co přišlo pak, je asi všem jasné. Trh se otáčí a peláší vzhůru a to až do nebes. Musím říct, že mne to opravdu frustrovalo, i když jsem vše udělal tak, jak mi velel OP. Moje otázka tedy zní. Měl bych v tomto stavu dál pokračovat v senaci, nebo ne? Přicházel jeden signál za druhým a já je už nevzal. Říkal jsem si, že jsem psychicky rozhozený a raději jsem obchodní den ukončil a šel zapsat seanci do obchodníjo deníku. Dík za názory.. Honza :)

14324

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzasek: Pokial si dodrzal svoj obchodny plan,tak nemas preco byt rozladeny. A mal si ist dalej podla OP.Ak ti obchodny plan veli po vyrazenom SL dalej ten den neobchodovat, tak neobchoduj.Ak obchodovat, tak obchoduj.
Ovela viac boli,ak si nevstupil do uspesneho obchodu, pretoze si nedodrzal OP (kvoli strachu,chamtivosti,diskrecii), ako vyrazeny SL po dodrzani obchodneho planu.
A nevybraty PT(hoci tam na ucte realne nestratis ziadne peniaze) je v konecnom dosledku vecsia strata ako vyrazeny SL(hoci tam prides realne o peniaze). Lebo PT je RRR nasobne vecsi ako SL a to v konecnom sucte zavazi viac.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Jogo

Děkuji i za tvůj názor. Je to tak, jak píšeš. Neobchodoval jsem právě ze strachu, že by další obchod prostě nevyšel.
Musím toto v sobě zlomit a opatrně postupovat dál. V mém OP je naspané, pro začátek 2 obchody denně MAX. Podle BT mi totiž stejně vychází podobné vyýsledky, jako kdybych dělal obchody 4 za den.

Ještě jednou dík za názory.

PS: Dal bych tento původní dotaz do jiného vlákna, ale nenašel jsem žádné vhodnější a žívější. Tímto se omlouvám adminovi.

Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honzasek:

nechme opravdu toto vlákno pouze prvním živým obchodům..tj. váš dotaz se lépe hodí např. do vlákna "Psychologie (nejen) tradingu" viz www.financnik.cz/forum/read.php?2,7173,173358#msg-173358 nebo do spousty dalších vláken..

vždy se zkuste zamyslet, k jakému tématu to obecně je..aktuální dotaz se opravdu nejvíce dotýká psychika, tj. obecně bych zadal do vyhledávače heslo "psychologie", nechal si vyfiltrovat pouze vlákna a našel to, které se mi nejvíc hodí..tím, že vložíte příspěvek i do zapadlého vlákna, tak automaticky vyskočí nahoru, tj. není důvod se např. bát, že dotaz nikdo neuvidí - z čehož mají lidí tady často strach..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:) hezke vlakno. Myslim ze svuj prvni obchod nikdy nezapomenu. Konec listopadu 2009. Jako prvni pusa, prvni den ve skole, prvni sex apod.

takze tady je i s popisem toho co se odehravalo v hlave. Predne to delam, protoze na tom vidim jak uz to dneska delam lepe, vice systematicky.

Je listopad 2009, tesil jsem se az dojdou penize na brokersky ucet a ja to konecne tzv. "rozjedu". Je to spreadovy obchod Lean hogs June/February. Po vstupu sel do minusu a porad do minusu. A tak prisla prvni cenna lekce.. ackoliv se mi moc nechtelo, uzaviral jsem ztratou. A dobre ze tak, trh se podival jeste mnohem niz, nez se konecne otocil aby aspon cast ztrat kompenzoval. Takze jsem jednim z tech, co zacali ztratou a doufam, ze za nejaky cas budu za to vdecny. Naucilo me to opatrnosti (po dalsich par neprijemnych ztratach). Predelani pristupu,, z huraaaa vydelavat dolary,, na hlavne neztratit dalsi dolary. I po roce citim frustrace kdyz mi ujede trh, ale je to lepsi. Obchod od obchodu se z toho stava rutinna a emoce jsou odsouvane na druhou kolej. Dulezite je se k tomu dopracovat a nevynulovat ucet nez si clovek projde osobnim vyvojem. Preji vsem hodne stesti a tesim se na nejake dalsi prvni obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...