Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukce - principy a obchodovani


rossi

Doporučené příspěvky

rossi Napsal:
-------------------------------------------------------
> V patek jsem dotoho nevlezl na 1273-1275... IBP +
> KRA- hvn ...a jak je videt tak jsem mel...ale
> planoval jsem vstoupit long na 1276 se SL na 1273,
> ale musel jsem odejit hodinu drive nez se trh
> vratil do teto cenove urovne.
> Drzim short ve zlate od 1655 ze ctvrtka.


těl bych se zeptat, proč jsi chtěl vstoupit do toho longu na 1276? Já na to z grafů nemůžu přijít.. Díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 395
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Gumaczek:

Pekná práca vidím že si víkend strávil hodnotne :) príspevky ktoré majú váhu a dá sa z nich niečo naučiť a odkukať som rád že aspoň toto vlákno ako tak žije lebo ostatok pomaly ale isto upadá.. (td)

Ja som cez víkend resetoval a trhom som sa skoro vôbec nevenoval po tak zlom týždni 6obchodov mimo plán som musel vypnúť, Urobil som len analýzi prečo som sa choval tak ako som sa choval a dáke opatrenia do trading planu ktoré by mali moju impulzívnu povahu zmierniť... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek:

Čo sa týka tých opatrení psychických tak to je klasika ktorú asi pozná každý:

1. Prehral som si seancie a chyby ktorých som sa dopustil to všetko som znovu zaznamenal.
2. Chyby som vytlačil a dal som si ich na oči v takej rozkazovacej forme "Obchoduj len na do predu určených úrovniach podľa analýzy!!".
3. Keď sa začnem cítiť nervózne (u mňa nič neobvyklé) tak odstupujem od grafov dačo sladké v kuchyni neublíži:)
4. Stiahol som si alerty aby som zbytočne nehrýzol svedomie na miestach kde nechem obchodovať dám to pár tick nad/pod cenu a robím si Ďalšie veci.

Troška omáčky OT dúfam že prejde, večer budem robiť analýzu tak to sem môžem hodiť. Teraz ešte musím robiť veci do školy posledné stredoškolské vysvedčenie vyzerá blede (td). Zajtra už dúfam aj amoniakovi sľúbený profitabilný setup s nahrávkou :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:
jsem nešťastnej, nic na FP nevidím. Resp. vidím spoustu věcí, na některých barech je 3x větší ask jak bid, na jiných...
ale nevím, jak to interpretovat. V těch bidask věcech mám bordel, vím, jak to tam je zobrazovaný, ale ještě mi to hlava prostě nepobrala. Pročítám vlákno TaS a nic. Prostě to musí jenom časem cvaknout a zapadnout do sebe. "Aha" efekt..

Na 1 min TF nevidím žádný pattern PA. Dal by se napasovat 123, ale dle mě je moc roztahaný. Mezi body 2 a 3 se vytvářela mini BA, která taky mohla znamenat sbírání síly na další průraz po tak velkém propadu. Volume v průběhu té mini BA klesalo...

Potřeboval bych někomu koukat přes rameno a diskutovat :-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:

jsem nešťastnej, nic na FP nevidím. Resp. vidím spoustu věcí, na některých barech je 3x větší ask jak bid, na jiných...
ale nevím, jak to interpretovat. V těch bidask věcech mám bordel, vím, jak to tam je zobrazovaný, ale ještě mi to hlava prostě nepobrala. Pročítám vlákno TaS a nic. Prostě to musí jenom časem cvaknout a zapadnout do sebe. "Aha" efekt..

Na 1 min TF nevidím žádný pattern PA. Dal by se napasovat 123, ale dle mě je moc roztahaný. Mezi body 2 a 3 se vytvářela mini BA, která taky mohla znamenat sbírání síly na další průraz po tak velkém propadu. Volume v průběhu té mini BA klesalo...

Potřeboval bych někomu koukat přes rameno a diskutovat :-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:
Na 1 min grafe mas vlajku
A teraz pozri na footprinte break vlajky 3 a 6 bar po tom tvojom oznacenom "nastup buyers?".
na 1277.25 na tretom 0x48 a na 6tom 0x1305 na 1277 0x1460
Nemozem ti to nejak extra popisat lebo som v praci a v PC nie je nic nainstalovane.
Skus pozerat na graf ako celok a sleduj bid ask na footprintoch a bude ti to davat lepsi zmysel. Footprinty su dobre na rejections kedy vidis ako jedna strana prevalcovala tu druhu a to min 10-20nasobne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak akurát som dokončil analýzu na zajtra v screene popis. Gumaczek: Zmätok v hlave s tým sa netráp keď som prvý krát kukal na T&S tak ma po pól hodke mohli odviezť do blázninca:) Skúsim pár viet k FP vzhľadom na to že je to vlastne usporiadané T&S. Mám pár výpiskov čo som si postupne zazamenával je to ale v angl, hodím to sem ak je problém s anglinou tak to zajtra preložím (i keď pevne verím že to nebude nutné :) ) Heads up: - Delta divergence • market dropping and more buyers are tring lift the offer • Price rising and more sellers are hitting the bid. - Delta change • comparing current bar delta with previous bar delta, may be slightly positvie/negative. - Resting bid/offers • block of ordres tring to absorbe current buying/selling. - Absorption/rejection • lot of selling hitting the bid and it can not downtick, can not go throught that bid. Go bid on the low and can not go offer. • Lot of buying in to the highs which is absorb by resting offers, can not go uptick. Go offer on the high and can not go bid. Confirmation - There has to be sign of agressive trade entering counter to current move • After an up swing. If there is at least twice as much selling hitting the bid than that lifting the offer. If this is happening at sequence of lower prices this is time to be ready to pull the trigger. • After a down swing. If there is at least twice as much buying lifting the offer than that hitting the bid. If this is happening at sequence of higher pirces this is time to be ready to pull the trigger. Exectuion - Folow throught • Long. Is the market up ticikng whilst buyers are lifting the offers on sequentially higher prices. • Short. Is the market down ticikng whilst sellers are hitting the bid on sequentially lower prices. [bold] [/bold]

18339

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré odpoledne, tak jak to dnes vidíte? Mně se chce strašně klikat, ale sedím si na rukách a nedělám nic. Nakupovat pod HVN premarketu mi přijde nesmyslné, proto minimálně počkám na jeho test. Value se ale pohybuje směrem vzhůru, prodávat odraz HVN by muselo být maximálně obezřetné...

18344

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...