Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

lordberry
jiz dva mesice jsem v plusu, no porad mam strach prekliknout na live a pritom jsem si rikal v patek dnes uz a nic, tak dnes od rana si rikam tak dnes uz a zas jen slim. Porad jsem si nejistej v kranflicich a vidim ze by to slo no strach a chamtivost je svi..
pri me smole verim ze prepnu na live a pride drawdavn :)

jak to slo tobe verim ze Tet 40 dnes chrochtal blahem.

zdarec

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hlava je to nejnáročnější na tradingu, to můžu potvrdit. já byl dneska bez obchodu a to právě kvůli psychice. Už jedu dva kontrakty, ale nezvládám to zrovna ideálně. já se právě hodně přemáhám vstoupit do trhu, když jsem na těch dvou kontraktech. Přitom účet mi to nijak neohrožuje. S jedním bych to dneska zobchodval jak nic, ale takhle jsem jen koukal a hlava mi neskutečně šrotovala, jestli vstoupit nebo nevstoupit. Začal jsem ty dva obchodovat minulý týden - to šlo dobře.. ale včera jsem se chytil v tom chopu a nějak mě to rozhodilo (přitom to byla jen jedna ztráta)...

co se týče tvého přechodu k live, tak se musíš razantně rozhodnout.. já měl podmínku, že budu 3 měsíce v zisku, než jsem přešel z paper na live. paper je jenom hra, kde se naučíš základní pravidla. Ale realita je naprosto odlišná. Dej si taky jasný podmínky, kdy se do live pustíš.. Třeba ty tři ziskové měsíce v řadě... nebo měsíc bez chybného vstupu na demu apod.. pak do toho běž hlava nehlava..

Já odkládal navyšování kontraktů podobně jako ty live trading.. můj účet na ně byl připravený dávno (abych byl pod 2 % risku na obchod), ale chtěl jsem nabýt sebedůvěru. řekl jsem si, že 2 kontrakty spustím po třech ziskových měsících v řadě.. už jsem měl 4 měsíce a pořád obchodoval jen ten jeden..

k tomu jednomu se hned nevrátím. zítra mě čeká pauza, tak snad se do čtvrtka umoudřím..

měj se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus:
zatim 3 mesice, prosinec za nic a leden a unor v + a ted kazdy den si rikam dnes uz jedu pri peknym signalu Live
no musim nejak prekonat ten blok, ktery jsem si vytvoril kdyz jsem po bactestech a paper (jen 3 týdny) zacal live a to slo, tak sup do live prece praxe je praxe par + par - nejistota v systém ucet celkem -400 a stopnul jsem to, ta ztráta na uctu neni az tak hrozna no ta neduvera v system (divnej pocit) - jel jsem ciste jen FinWin jak jsem se to ucil na kurzech a ejhle, tak jak se to tady pise to není jen ciste o Fin Win, tak nejake zmeny v OP a sledovaní trhu co nam naznacuje a uz mi to nekdy dava logiku, teda vyhodu to co jsem prebectestoval, trh si stejne udela co chce, sak vis.
tak at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro pohodlne navysovani kontraktu je dobre myslet v %risku na jeden obchod a uz v paperu pocitat s tim, ze obchodovani s 1 kontraktem neni nic a premyslet nad tim, jak jednou budu obchodovat treba s 20 kontrakty (nebo vice, podle vasich planu).. Mne treba samotne navysovani kontraktu problem nedela, pokud verim svemu planu, tomu, ze ho budu schopny v kazdem pripade drzet a budu vedet, ze obchodovani s nekolika malo kontrakty neni to, co chci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžu mít jen jednu technickou otázku, když se bavíme o větším počtu kontraktů?
Pokud někdo obchoduje např. 1-3 kontrakty, tak si to dovedu představit asi stejně jako s 1 kontraktem co se týče nákupu/prodeje. Pokud někdo půjde např. 10-15 kontraktů, tak jak se trh (TF) vypořádává s plněním takového velkého nákupu. Funguje to tak, že se postupně nakoupí/prodají všechny kontraky na dané ceně nebo muže mít každý kontrakt svůj slippage podle poptávky/nabidky na trhu? To by znamenalo určité naředění pozice a když vezmeme v potaz že na PT nebo SL vystoupíme zase s takovýmto průběhem, tak nám to může výrazně ovlivnit fungování celé strategie.

Jestli s tím má někdo zkušenosti nebo ví jak to chodí budu moc rád, když mi to někdo vysvětlí :) Díky moc :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: ak vstupujes za LIMIT, tak ti ho vzdy vezme na danu cenu. Napr. mam 10 kontraktov LIMIT BUY na 808,5 , ak prijde na 808,4, tak ti to zobere vsetky kontrakty. Ak vsak cena dojde na 808,5 , tak ti to moze vyplnit vsetky, ale aj nie, napr. vyplni ti to len 4 kontrakty, alebo aj ziadny. Pri MARKET prikaze, alebo STOP prikaze mozes dostat slipagge, napr. STOP BUY mas na 810,0 , v reale ti vyplni 2 kontrakty za 810,0 , dalsich 7 za 810,1 a posledny za 810,2. Takze hrozi slippage. Pri LIMITNOM prikaze slipage nehrozi vobec, ale nie vzdy ti vyplni vsetky kontrakty, ak sa cena len dotkne tvojho limitu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...