Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To se muze stat jen mne první dva LIVE nic pak SIM a + 200 flustrace, flustrace, flustrace, navíc kdyz byl prodlouzeny vikend koupil jsem Joe Rose book - tajemství profitních formací a zhltnul jsem ji za 3 dny, (abych pochopil kdyz bude psat Veronika Rh at jsem v obraze :) ) a na strane 22 v časti Dostatek kapitalu jsem si spomnel na diskusi zda se da daytradem zbohatnout , dovolím si citovat kdo knihu nemá "Lide mi volaji a ptaji se mne, jestli mohou uspět pri obchodovani jednoho kontraktu. Moje odpoved zni "ano",pokud budete mit velke stesti. Uz se to stalo, ale takovych stastlivcu je velmi malo. Pravdepodobnost je vyrazne proti traderovi s jednim kontraktem. U vecsiny to znamena nic vic nez pouhy gambling. Mozna ze je pravdepodobnost zisku o neco vyssi nez u loterie, ale nejsem si tim moc jisty." Joe je zastancem obchodovani vice kontraktu - no nedokazi si to predstavit jak bych to psycho zvladnul :) Dost pesimizmu snad se dostanem mezi tech malo stastlivcu, podkapitalizovanej urcite nejsem no mam k trhu sakramenskej respekt, odpovednost, nebo strach. Moc se to sem asi nehodi tak prikladam graf dnesniho obchodu, verim ze jste to zvladli lip ;) At se dari!

15580

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rogi: Taky me ta myslenka Rosse zaujala.. Knizku mas v EN nebo CZ? Taky pridavam grafy s komentarem (komentare jsou pro me, uz se mi to nechce mazat, kdyz to sem davam). Dneska vstupy dle OP, ale vystupy ne. Pokud bych OP dodrzela, byl by zisk 500, takhle 150. Patram po tom,co je pravy duvod vystupu (schrabnout par babek a zmizet nebylo nikdy moji prioritou) .. myslim, ze v tom hraje roli fakt, ze potrebuji co nejdriv v zamestnani odejit z full time na part time, takze asi citim tlak na potrebu byt uspesna v tradingu vic, nez kdykoliv predtim.. je to kontraproduktivni. Petra

15581

15582

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rogi

Myslím, že to tu bolo písané už veľakrát a nemyslím, že niekto tu je presvedčený, že sa dá zbohatnúť jedným kontraktom....o to predsa ide...príklad...prvý mesiac zarobíš 500USD na jednom kontrakte...druhý mesiac už možno aj 700...ale čo ak tretí mesiac budeš obchodovať s dvoma kontraktmi...už máš 1400USD a tak to ide postupne až môžeš pridať cca 10 kontraktov a mať mesačne 7000USD....a to nehovorím o tom, že počas tých mesiacov vylepšíš vstupy a namiesto prvých 700 budeš zarábať 1000USD a to už bude pri 10kont 10 000USD atď...o to ide...samozrejme, že tento postup netrvá ako som napísal mesiac dva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Četl jsem Rossovy knihy a tato myšlenka je postavená na tom, že jeden kontrak nejde už dělit...
Joe totiž zastavá postupné zbavováni se sad kontraktů. Př.: první čast prodá velmi brzy s malým ziskem aby měl něco v kapse + posune na BE+1, tím si zajistí pohodu, že už nebude ztrátový. Druhou sadu proda na vyšším targetu a poslední sadu kontraktů nechá běžet - Nemá nastavený PT a pouze jen utahuje SL.

Jedná se tedy o rozvrstvení rizika a určitého zajišťování se. S jednim kontraktem je to buď a nebo.... ;)
Snad je to už patrné co tim Joe asi myslel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR:
knihu mám v CZ, ja jsem řešil podobný problém a uspěchat to nejde, co zanedbáš hned tě profíci, trh,psycho odstřelí
marcossoft:
je mi to jasný co píšeš, to byla jen tajová vsuvka k té diskusi co tady byla - je to dlouháááá cesta aspoň pro mně, no lordbberry navýšil a taky s tím myslím bojuje a jak psali naši mazáci dole učet jde velice rychle.
slowthink:
ja to chápu tak, dělam co můžu v rámci možnosti, abych se dostal mezi vyvolené a když projedu 10 000 USD, určitě nebudu účet fundovat ,to je pro tento business pro mne strop

pěkný večer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

neber to negativně, ale z tvojich příspěvků dost dobře nechápu, proč to pokoušíš live..z mojeho pohledu to máš očividně hodně nedotažené a přijde mi to jako zbytečné vystavování kapitálu v risk dost možná jen pro ten pocit, že jedeš live..ale moje peníze to pravda nejsou..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi,
to je zakladni chyba, premyslet u riskovaneho kapitalu v dolarech... Musis zkratka premyslet v % na obchod. Pokud budes mit ucet treba 30000$ a dostanes signal, jehoz SL vyzaduje pouze 70 USD, v MM mas stanoceno, ze riskujes 3% uctu, tak zkratka vezmes 10 kontraktu ((30000*0,03)/(70+10+5)).. Neni to takovy tlak, jak se zda, ale musis se naucit premyslet v % risku, ne v kontraktech, natoz pak v dolarech. Zbytecne se tak sam vystavujes vyssimu tlaku, nez ktery je potreba... Prece nezacinas obchodovat, abys skoncil u 2 nebo 3 kontraktu, chce to premyslet trochu velkoryseji. :)
Jinak souhlasim s majklem, take mi neprijde, ze bys mel zrovna dvakrat vychytany plan.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...