Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

pajus kucera: Tak napad s trestem me nenapad.. myslim, ze by to na me mohlo fungovat.
Disciplina je neco, co mi opravdu dela problem. Kvuli discipline a pracovni vytizenosti jsem si se SIM dala na par mesicu pokoj, ale jak vidim, tak asi to budu muset proste jen natrenovat. Jdu premyslet nad nejakym adekvatnim trestem pri poruseni planu....
Uz to mam! Za vstup mimo plan odevzdam z penez urcenych na "libovolne utraty" 500kc a presunu je na ucet "rezerva do zacatku LIVE obchodovani". Jsem zvedava, jak mi to s timto pujde zitra !
Dik
(tu)

PetraSR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Pajus:

Pavel_K má naprostou pravdu. Musíš se dívat na nedodržení plánu jako na chybu a nezáleží, jestli byl profit nebo ztráta. Toto často začátečníci nechápou a zaměňují chyby za ztráty a když se jim povede obchod mimo plán a jakoby očůrají trh, tak to berou pozitivně a cítí se skvěle...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 PetrSR:

ad1) Rozhodne muzes mezi nas. Kazda zenska to tu ozivi :)

ad2) Ale ted vazne. Nesaskuj s tresty. Neco mi rika, ze svuj obchodni plan nemas sepsan a mas ho jenom v hlave. Naprosto zakladni vec, je mit to vsechno napsane. Vytiskni si paterny vstupu a dej si to na nastenku pred sebe na zed. Vytiskni si obchody, kde byl tvuj vstup a kde byl vyplnen tvuj PT. Dale si dej pred sebe pri obchodovani 3-4 screeny, kde sis bud vstoupila mimo OP nebo to byl error z jineho duvodu (neco si prehlidla) Na ty se porad divej a vtiskni si je do pameti. Nezkousej vstupovat stylem "ted to vypada dobre, to se otoci, vstup neni na 100%, trh se rozjede apod.) Opri se o sve backtesty, zhodnot jestli je to mechanika, diskrecni pristup nebo co a podle toho se chovej. Cilovy stav je dostat se v paperu na "automaticke" obchodovani tveho OP (vstupy i vystupy) a to bez jakychkoliv emoci. Jakmile se budes dostavat v paperu na cisla z backtestu, pak je cas zabyvat se live. Driv to nema zadny smysl a vsechny penize odevzdas. Ver mi :) Srovnej si to s normalnim zamestnanim. Taky nejdes do prace rozechvena a neprozivas kazdy den euforii kdyz den dopadl dobre, nebo deprese z toho ze to "dnes neslo". Trading is byznys, jak rikame mi lingvisti :) Zacni na nej nahlizet takto, a veci se pohnou spravnym smerem.

At se dari
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:

Jak koukam, tak jsi me prokouk .. bude to asi tim, ze jsem citankovej priklad zacinajiciho tradera.. nechapu to. Pokladam se za celkem inteligentni, ale zasnu nad tim, jak elementarni chyby delam a jak valcim s vlastni disciplinou.. Premyslim i nad tim, jestli to nemuze byt tim, ze me vlastne nic nenuti vydelavat na burze, ze si chci "jen neco uchmatnout" a podvedome to mozna neberu dost vazne, nebo jako zdroj prijmu..
Od leta bych ale chtela pracovat jen na pul uvazku a dat vetsi vahu obchodovani, momentalni zamestnani me hodne psychicky vycerpava.. no ale to uz je offtopic. Tak ja jdu pripravit nastenku a zitra snad obchody dle meho OP!
Díky všem za rady, Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím all, koncert OK, hlavně jeho basničky, no k naši práci :) , sedím a analyzuji nad tím co jsem včera prováděl, ale aspoň jsem rozvířl diskusi a není na tomto vláknu nuda ;) Rob99 navíc ten SL v log zoně 1,9 a PT jsem chtěl 200 je taky cesta do záhuby, ale jak píšete chce to zautomatizovat paper a live. Vím, že mé screeny s popisem mého myšlení jsou někdy stupidní, no když je člověk samouk (asi jako věčšina tady), tak to beru jako korenspondeční studium. Prsknu to sem a mně greenhornovi to někdy naši hodní mazáci okomentují, za co jím, webu a finančníkovi děkuji. Neznám v okolí nikoho kdo by se tím rozumně zabíval a mohl na mně ze začátku držet ochrannou ruku :) Když to vezmete, že jdete obchodovat a dělat něco jako domácí úkol, který budete "muset" někde prezentovat, tak aspoň mně to nutí být zodpovědnější. Jinak dle mně ten denní graf včera naznačoval kam by se mohl dle tech. analýzy trh vydat, a šel potvůrka. Obchodovat 2 kontrakty konkretně můj včerejši obchod 1. vybrat se ziskem na pokrytí nákladů a 2. nechat těsně do zavýračky, láka mně to čím dál víc no musím tuhle myšlenku testnout, až to bude aktuální. Neobchodujete někdo něco podobného? Jinak jsem hodím eště screen pro pobavení, jak bych to asi řešil. Nemám rád slovíčko KDYBYCH, ale SL 150 a PT 100 - divoký nepoměr myslím BOBR systém (nic ve zlém), tak všechny BE na screenu zasaženy na PT. pěkný den

15547

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fajn Rogi, ze rozbiehas diskusiu. K obchodom, prvy neskory vstup si si okomentoval sam:)
Druhy vstup, ok, moze byt, len pozri sa ze ti obchod isiel cca 140 usd do zisku a potom nastal false breakout a trh nesiel vyssie. V takomto pripade hrozi vysoke nebezpecenstvo ze trh skoriguje, jednoducho kazdy vidi ze zlyhal breakout. Preto nie je optimalne drzat obchod aby ti dosiel na BE (len tam ti urcite dojde). Ja to robim takto> vyberiem zisk aky tam mam, napr. 80-100 usd, a nastavim BUY STOP nad high. V takomto pripade si mozes byt isty ze ti pohyb nahor neujde (mas tam buy stop) a taktiez sa nenechas zbytocne vyhodit na BE. Na BE ta skoro vzdy vyhodi, ked sa vytvorit trading range, to si mozes byt isty.
To iste 3-ti vstup, isiel ti cca 140 usd do zisku, potom sa trh spomalil, 16:18 este trh skusil breaknut nahor, ale zasa zlyhal, co znamena ze s najvyssou pravdepodobnostou nepojde nahor, a teda ta vyhodi na BE takmer naisto :) Keby si vybral to co bolo na stole, cca 70-80 usd, a nastavil by si buy stop nad high, pohyb nahor by ti neusiel a mal by si zarobene na dalsi SL :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:
myslím že hodně záleží na typu trhu. při volatilních pohybech tě bude systém 1+1 "okrádat" o profity, ale SL budeš mít vždy 100%. v málo trendujících dnech bude mít lepší efekt 1.PT "na jistotu". vybírat 1.PT je určitě blahodárnější na psychiku - získáváš více obchodů win. určitě i záleží na stylu obchodování a osobnosti tradera. vím, že třeba Jenal jede s více sadami kontraktů, stejně tak třeba Tomáš zase dává přednost AllInAllOut. já jsem systém 1+1 jel celou dobu na paperu a před vstupem do živého ringu jsem měl fantastické výsledky, žel pak mě zradila psychika a po pár plných SL a menším drawdownu jsem se tolik začal bát ztrát, že jsem 1.PT vybíral už po pohybu o pár ticků mým směrem (říkal jsem tomu ochrana proti dvojnásobnému SL odhozením jednoho kontraktu - prostě jsem se zaměřil špatným směrem, i když jsem před tím tisíckrát věděl, že to je špatně), že to vedlo k dalšímu postupnému úbytku účtu bylo nasnadě. hodil jsem si měsíc oddych. jel jsem paper a jak zmizela psychická deka, opět super výsledky. zajímavá zkušenost. byl jsem přesvědčen, že mě ztráta pár doláčů nemůže rozhodit (a vůbec jsem si nepřipouštěl že live bude vypadat jinak), ale asi jsem podcenil podvědomí, když jsem si zřejmě možnost ztrát nepřipouštěl (ačkoli samozřejmě moc dobře "vím" že jsou nezbytnou součástí života), a byl jsem soustředěný jen na počítání zisků :)
jinak trenink s vice kontrakty vřele doporučuji i kvuli tomu, že jsem udělal spoustu bot než mi přišlo do krve manipulování s jednotlivými kontrakty během otevřeného obchodu (např. přikoupení pozic a posuny PT či SL, přiblížení pouze jednoho SL když se trh začal chovat nerozhodně ap.), taky byl super zážitek, když jsem ještě paper okořenil 10ti kontrakty, ačkoli jsem před tím již poměrně stabilně "vydělával", během 14dnů jsem vyluxoval demokonto. možná i na základě tohoto zážitku jsem si myslel, že po zvládnutí této "psychické zátěže" nebude rozdíl mezi mým paper a live. demo jsem bral hodně jako souboj mého ega a předpokládal jsem, že už mně nemůže nic zaskočit :)
momentálně jedu jen s jedním kontraktem (myslím, že to také pomohlo upustit trochu páry pod kotlem, přece jen SL je najednou poloviční) a zastavil jsem propadání, i když žádný zázrak to taky není,zatím se držím spíše na lepší nule. ono se opět objevují noví démoni a tak se pořád učím a dál se sebou bujuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi
Pěkně jsi to nazval ( BOBR system), beru to spíš pozitivně.
Každopádně k tvému screenu: Na můj vkus "systém" ses snažil naskočit do thu za každou cenu. Samozřejmě pokud je taková tvá strategie, tak je to asi správně, ale já osobně se snažím obchody si více vybírat, protože z mých statistik se mi několikrát potvrdilo, pokud obchoduji denně 3-6 vstupů do trhů, tak mám horší Win% a průměrný měsíční zisk než když obchoduji 1-3 obchody denně. Z tohoto sem si krásně ověřil známé pravido "obchoduj méně vydělávej vice" a hlavně s menším stresem a rozhodováním, které je spjato s každým vstupem.

Včerejší den jsem zobchodoval konkrétně jen 2 obchody a to v 16:48 ( máš to přímo označeno sam v grafu šipečkou BE) a následný obchod 17:43. oba skončili na PT.
Osatní obchody které máš vyznačené sice měli určitý potenciál k zisku, ale nemám rád korekce " jen tak ve vzduchu" vždy si radši počkám až se korekce odehrává v těsné blízkosti nebo přimo na EMA a taky když se cena odráží " flipuje". Tyto situace nahrávají tvojí pravděpodobnosti dosáhnout PT, a taky zároveň se tyto situace nedějí tak často = automaticky obchoduješ méně agresivně a třeba ještě s lepším výsledkem.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak, OP dodržen, akorát do 16:00 jsem signál neměla a pak 2x SL, takže -200 penízků. Pro dnešek končím, pejsek kňourá a chce ven, tak jdu taky provětrat hlavu.
Těším se na víkend, snad se dostanu i ke knížkám o tradingu, už dlouho se chystám na Disciplined trader, tak to snad vyjde..
Ať se daří, PetraSR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak se můžete podívat jakej jsem v.l , dá se na to vůbec něco říct? Když jsem tých 150 USD odevzdal BOBROVI, Librimu, nebo Sirixovi , tak mi to nevadí jdu si položit otázku zda můžu vůbec už jet zas LIVE , udělám pravděpodobne ještě ze 2 obchody next týden a když to nepůjde opět se přepnu na SIM. A přitom celý týden bez ztrátoveho obchodu a druhý LIVE (td) pěkny víkend kluci a tradeřky!

15550

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PetraSR:
pokud jedete jen BIG V tak tam byl signal v 16 a něco jak to že jste měla SL? Pokud to nevadí, bylo tam kolem 300 USD
a pokud je tento pater podpořen přechodem u CCI 14 crossem 100 popřípadě 0 , tak je fajn. Mně zmatlo to jak tam píši
v screenu před tím ta cena na stejne úrovni DB .
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahjote: Priložím len obrázok z Replayu zo spôsobu akým sa učím obchodovať. Po mesiaci hľadenia do textov a grafov som vypustil všetky indikátory a mechanické patterny. Som len na začiatku cesty ale začínam chápať prečo sa trh hýbe a kedy to pravdepodobne nastane. Len okrajovo chcem podakovať Majkllovi za príspevok z cca pred mesiaca ktorý ma otočil a nasmeroval! Bol by som rád ak by vznikla konštruktívna debata. screen:

15551

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...