Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Radim2: to je zajímavé, ale asi neumim nakupovat. Mně v několika obchodech tvrdí, že rozlišení velké se na TBK vůbec nedělá a přes 1200 x 1080 se nedá pořídit pod 50 000 Kč. Za dvacet se prý nedá pořídit ani na sestavení v obchodě PC. I tam mám nabídku min. 19.999 bez OS. Do 15000 je prý jen rozlišení něco přes 1000 x 780 a to je i na Ninja málo - jak mně napsali.Tak nevím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
je mi 20, už nějakou dobu intenzivně studuji materiály k tradingu. Moje momentální představa je, že live začnu asi za 10-12 měsíců. Mám ale dva handicapy:
- nemůžu si dovolit startovní účet větší než $7,000 - $8,000. Případná ztráta větší částky už by mě dost ohrožovala.
- v říjnu začínám velmi náročnou VŠ a očekávám, že mi studium spolkne hodně času.

Řeším dilema, jestli se zaměřit na opce, intraday futures, nebo poziční futures. O forexu jsem neuvažoval, připadá mi takový "divoký" (neregulované prostředí apod.).

Pro opce hovoří nižší kapitál a malá časová náročnost, zato mi ale připadají složitější, rizikovější - nevím, jestli jsou pro začátečníka vhodné.

Pro intraday hovoří nižší kapitál, ale proti je nedostatek času. Moc nevěřím, že pro to budu mít několik hodin denně. Také si nejsem jistý, jestli je takto "rychlé" obchodování pro začátečníka vhodné. Například Elder (Trading for a Living) ID začátečníkům nedoporučuje.

Poziční obchodování mě láká menší časovou náročností a menším časovým tlakem na rozhodování (hodiny/dny místo minut). Na druhou stranu mám strach, že na to nemám dostatečný kapitál.


Pomohl by mi někdo rozetnout tento uzel? Možná mám o těch variantách jenom nesprávné představy, nevím...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zephyrus:

Ja bych sel urcite do opci. Nejsou vubec slozite, jenom to tak vypada. A rizikove taky nejsou, riziko je vzdy takove, jake si ho udelas. Opce jsou casove velmi nenarocne a pro zacatecnika uplne idealni.
Navic je tady serial, kde jsou vysvetleny zakladni pojmy:

www.financnik.cz/serial/opce.html

a pak taky muzu doporucit kurz, ktery financnik porada. Na tom prvnim jsou velmi srozumitelne popsany 2 strategie, ktere muzes hnedka vzit a zacit je obchodovat. Ja jsem na nem byl v cervnu a ted jsem vypisoval svoje prvni strategie a co je na nich vyborne, ze jedne venuji pouze 5 minut casu kazdy den a druhou nemusim vubec sledovat cely mesic az do expirace.

Jinak ja muzu porovnavat pouze s intradennim obchodovan a to chce opravdu strasne moc casu. S pozicnim neporadim, ale i k tomu je tady dost clanku, tak muzes nastudovat.

Tech 7.000 je startovaci ucet dobry pro vsechny 3 oblasti, takze to by te omezovat nemelo, zalezi pouze na vyberu vhodneho trhu.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zephyrus - moj nazor je ze tvoje obavy z forexu su neopodstatnene, ale dobre. Najviac sa asi obchoduju americke indexy a ked si das jeden obchod denne, tiez ti to nemusi zabrat vela casu. Mozes napr. vzdy v rovnaku dobu zadat vstup, stop a profit a vecer skontrolovat , pripadne rucne zavriet. Bez problemov si k tomu dopln opcie alebo forex, obchoduj len to co mas odskusane. Na zaciatok neriskuj viac ako 1 percento, lepsie este menej . Aj s malym rizikom sa da obchodovat tak, ze nemusis sediet hodiny pri pc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Používám NT+Zenfire na papertrading. Chci zkusit jak by mně šlo i futures měn. Nepodařilo se mně ale na žádném z webů, které používám resp. znám k získání OI a VOLUME něco najít. Kde jsou tyto údaje za minulý den k získání? Je to můj filter pro moje obchody na papertradingu a tak bych ho chtěl aplikovat i na měny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...