Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak vážení,

AJ z Mirusu mi odpověděl, že pokud pozici která vyvolala overnight margincall pak po znovuotevření trhu zavřu a eventuelně si otevřu novou tak si nemusím s tím margincallem dělat starosti a mohu ho hodit do koše.

Ale, !!
pokud by se to mělo opakovat, pak i intradenní margins will go up.

Takže to nevypadá, že by to automaticky hned sami zavírali.

Potvrdil mi i že overnight je pro NQ opravdu jen těch 15 minut a také i to že přestože trh je mezi 23:30 až 23:59:59 také zavřený a může tedy vzniknout gap, tak v této době, před ní, i po ní, je jejich margin jen 500$.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám následující dotazy:
1) u kterého , ale solidního, solidního brokera je možné tradovat i v nedělní seanci?
2) Je Plus 500 normální broker, nebo jenom offshore?
3) mohl by mně někdo sdělit různé termíny zveřejňování pravidekných zpráv ( které mají vliv na indexy) jako např.
včerejší vývoj maloobchodních cen v USA a případně kde je objkednat - jde-li to?
4) Nemohu nikde najít jak nastavit jako indikátor trendový kanál. Channel, které jsem v několika verzích našel jsou něco
jiného, asi to budou nazývat jinak. Mně jde o trendové čáry nad a pod hroty - či jak to nazvat. Nikoli tedy o EMA ap.
Díky zkušeným za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miki18 Napsal:
-------------------------------------------------------
> 3) mohl by mně někdo sdělit různé termíny
> zveřejňování pravidekných zpráv ( které mají vliv
> na indexy) jako např.
> včerejší vývoj maloobchodních cen v USA a
> případně kde je objkednat - jde-li to?

jukni na:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/burza-fundamenty.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/daytrading-fundamentalni-zpravy.html

diskuse:
Denne spravy pre europske trhy
www.financnik.cz/forum/read.php?2,109382,131703#131703

VIP diskuse:
(Mcr Financnik.pdf)
www.financnik.cz/forum/read.php?14,117270,123311#msg-123311

VIP diskuse:
Denní zprávy pro daytrading
www.financnik.cz/forum/read.php?14,32402

mira_k napsal:
"Stránek s reporty se dá najít po webu celá řada, ať už zmiňovaná forexfactory.com, kterou nejvíce používám, hlavně díky přehlednosti, tak i stránky některých brokerů a v neposlední řadě informace z Reuters, Bloomberg, Trade the News apod ...
www.bloomberg.com/
www.reuters.com/finance/markets/calendars"

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Vzhledem k tomu, že mám poměrně stabilní výsledky dobré v papertradingu -okolo 40 % zhodnocení a chystám se na přechod na živo, rád bych si ujasnil některé pojmy.
Co se myslí tím, že za zrušení a změnu příkazu se platí - komise? zrušení chápu, co je ale změna?
1/ po vstupu zadání S/L , PT ?
2/ uzavření pozice mimo zadaného S/L, TP?
3/ přestavení TP, příp. S/L - např. utažení ap.?
4/zrušení TP a pokračování?
případně něco jiného?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

greatboy,
osobně vždy platím za uskutečněný obchod, tj za vstup a výstup z trhu, dle počtu kontraktů. Tj jakmile vám platforma potvrdí, že vstup byl exekuován, platíte, stejně tak když vystoupíte. Posouvání SL, PT jsem nikdy zpoplatněno neměl, stejně jako zrušení čekajícího příkazu apod ... ani nevím, že by tohle někdo zpoplatňoval u futures (i když možné je vše, každopádně je na výběr dost brokerů, kteří to jistě nedělají)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Špatná zkušenost- obešel a obeslal jsem celkem 4 obchody- ( co i sestavují komputery) a zadal jim požadavek minimální konfigurace ( zde z finančníku (základ od "Tomáše"). Naštěstí jsem si na netu ověřoval jednotlivé komponenty. Jak se ukázalo, kromě jednoho obchodu (zmiňuje se o něm i "Petr") tak ostatní by mě podvedli a prodali nedostačující sestavu!!! Ve "slavné" velké úprodejně mně dokonce následně přesvědčovali, že to má dva harddisky a rozlišení, které následně výrobce HP odmítl jako nesmysl. PC sestava se taková prý nedělá a nelze do ni nic přidávat (druhý disk na zrcadlení. Jak to děláte Vy? Tomáš doporučuje značkový výrobek a zrcadlení disků. Jeden programátor mně doporučil sestavu s jedním diskem a k tomu notebook. Možná by to šlo nějak udělat s externím harddiskem- tomu ale nerozumím. Nechci kupovat něco, co před vtupem na živo budu muset opět vyměnit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miki18:

sestava stolního PC a k tomu noťas je dobrý nápad, pokud selže PC dá se zapojit NTB a jede se dál,

zrcadlení disků - mirroring je sice dobré pro zálohy dat ale při selhání zdroje/desky/cpu se k datům stejně nedostaneš dokud si neseženeš nové

mně odešel nedávno v PC zdroj tak jsem napíchl NTB na monitor, klávesnici, myš a net a vesele fičel dál


sestava stolního PC závisí určitě na penězích, ale dneska za 20000 seženeš bez problémů slušný komp vč. monitoru

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...