Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To MERKUR1

No ja osobne zatial obchodujem ES cize S&P 500 mini... od 17 hod... len prave som zacal backtestovat system ktory je lepsie obchodovat v zaciatkoch kvoli vysiemu volume.... povecsine berem signaly 15:30. Len my nie je jasne ze ci je burza uz otvorena, pretoze v Ninja Tradery sa graf tvori nepretrzite... preto by som chcel vediet presny cas otvarania tohto indexu

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odkaz:

ES se obchoduje na Globexu a ten ma otevreno cely den, krome dvou kratkych prestavek - a ty jsou od 22:15-22:30 a od 23:30 do 24:00. Viz:
www.cmegroup.com/trading_hours/index.html

Takze pokud zadas prikaz i v premarketu (pred otevrenim pitu na CME, coz je u nas 15:30), tak ti prikaz bude sparovan, protoze na ES se obchoduje relativne dost i v premarketu. Ale jako zacatek ber tech 15:30, to zacina nejvetsi obchodni aktivita.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Chěl jsem si stáhnout do Ninja plug-in z diskuzního fora, ale nějak se mně povedl jeden, ale další už ne. Bude to tím, že je to v ZIP a já mám 7 zip, ale neumím s ním. Používám openOffice. Poradí mně někdo jak se to stahuje, otevírá ap. Díky. Chci totiž vyzkoušet dva indikátory, které je třeba stáhnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám dotaz, ohledně výběru brokera. Zaměřuji se výhradně na komodity a komoditní opce. Přes půl roku dělám papertrading v aplikaci thinkorswim - IMHO super platforma. Jsem ve stavu jít do toho naostro, ale nedávno tento broker zrušil registrování nových uživatelů ze států jako je ČR. Zkusil jsem demo od IB a byl jsem docela zklamán těžkopádností, hlavně co se týká grafů. Může mi někdo z vlastní zkušenosti doporučit vhodného brokera? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Airmike,Airmike...

Zdravím a pardon za dotaz,ale nevím kde se mě podaří chytit Airmike...chtěl bych se zeptat na dle tebe dobrého brokera na futures..později i opce(hlavně chci používat měnové futures).Chci si ted hned otevřít účet a nemůžu se rozhodnout?Pokud možno at neprovozují stop hunting.

Poradíš?1)Který je podle tebe dobrý a který potom 2)je tvůj oblíbený.

to jsem zvědav zda se mu bude chtít semhle odpovědět. :S (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

podla mojho nazoru , pre zaciatocnika dobry.

Mirus futures , mam ucet a som spokojny

platforma je free, datafeed je spolahlivy, alternativne grafy,moznost testovat. DOM aj k free verzii, T&S, analyzer a rozne analyticke pomocky. dobra moznost robenia statistik v ninja traderi.nizke marginy, poplatky su akceptovatelne. ucet je v USA. proste broker pre zaciatocnika na prve traderske kroky postaci.

oblubeneho davat nebudem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Výborně díky,beru to jako účinný filtr,když to říkáš.A později tak za pár měsíců bych se zeptal na otevření kontraktů proti sobě "spread.Udělal jsem to live asi 10X(na ropu) ve snaze se ochránit,ale jen 30% uspěšnosti jsem dosáhl a je to tedy dosti nevyzpytatelné...nicméně se jistě lze dostat na 50% jako skoro u všeho v tradingu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý večer všetkým,

dlho som sa odhodlával napísať do tohto fóra no nakoniec mi to nedalo a snáď, že mi niekto zo skúsenejších poradí....
Určite tu táto otázka padla....
Po niekoľký krát som si pred dvoma mesiacmi otvoril demo účet u SAXO, pričom sa priznám, že pri predošlých pokusoch o obchodovanie sa mi demo podarilo "vyčistiť" za dva týždne. Tentokrát som aj vďaka FINANČNÍKOVI zmenil prístup k obchodovaniu a podarilo sa mi demo v hodnote 100tis USD v priebehu dvoch mesiacov zhodnotiť o približne 37tis.... :) :) :) No výborné výsledky nie? :) Potom som si povedal, že pravdepodobne bude niekde chyba keď to šlo tak ľahko a ja som pri troch obchodoch denne nebol nikdy na záver v strate, pričom som riskoval približne 20-25% zo "svojho vkladu" a demo mi pri tomto margin umožnilo obchodovať na páre EUR/USD 4mil.
Dnes som preto skúsil demo od OANDY.... Neviem či tu demo funguje s reálnymi dátami, ale ten pohyb bol neporovnateľný so SAXO.... Skúsil som obchodovať 1mil a na moje prekvapenie mi to zobralo až 50% vkladu. Výsledok účtu po troch obchodoch +2037....
Obe demá som obchodoval v rovnakom čase 13.30 až 16.30 nášho času :)
Otázka: Je reálne aby sa rovnaké výsledky dosahovali aj pri reálnom obchodovaní? Samozrejme za dodržiavania všetkých "pravidiel" pri IT obchodovaní? Moje blízke okolie ma nahovára, aby som to skúsil naživo, ale osobne mám pocit, že 3mesiace dema sú sakra málo a príspevky na tomto fóre ma o tom vždy presvedčili....
Vopred vďaka všetkým za ich názory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Palok77:
Jedna z nejlepších rad, kterou ti mohu dát je ta, abys na demo účtu nekoukal vůbec na to kolik jsi vydělal, ale zda máš plán a ten jsi schopen přesně dodržovat. Pokud budeš schopen přesně dodržovat obchodní plán měsíc(bez chyby) na demu, pak můžeš uvažovat o live. Jinak to pravděpodobně dopadne špatně. O vlivu emocí při live se tu dočteš na každé 2 stránce.
Ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


palok77

mezi obchodováním na demu a live je veliký rozdíl. Demovat nějakou delší dobu je absolutně bezpředmětné, pokud to začínající trader nevyzkouší "naostro" a to alespoň na zkoušku, aby věděl o co jde. Důležité je používat vlastní hlavu a přemýšlet co k čemu slouží a jaký to má asi význam. Ve tvém textu je až citelně znát vliv jiných příspěvků na tvé rozhodování a s tím já osobně nesouhlasím - je to můj názor a netřeba ho dále probírat ale.... Řekl bych, že všeho příliš škodí. Studovat, číst, vzdělávat se? ANO - určitě, ale přemýšlet u toho a vzít si to dobré pro mě osobně. Myslím tím konkrétně toto: Přečtu hromady článků a příspěvků na fóru a začnu se s nimi srovnávat a podvědomě očekávám, že se mi stane to samé a v tom je ten "zakopaný pes". Není vůbec potřeba procházet některými stadii jako ostatní obchodníci a už vůbec není potřeba se s nimi srovnávat. Každý má své cíle a k těm směřuje podle toho, jak se k tomu staví a je potřeba si uvědomit, že každý má jiné startovací podmínky(tím nemyslím pouze vklad, ale vzdělání, představivost, psychiku, výdrž, množství času, povahu a spousty dalších). To jsem chtěl napsat, protože je škoda se zabývat některými problémy druhých a následně si je přivlastňovat. Na tvoji otázku zdali budeš schopen obchodovat v reálu to co na demu ti odpovím toto: Až to budeš obchodovat v reálu stejně jako na demu, tak to budeš vědět sám a věř, že nikdo ti na toto nemůže v životě správně odpovědět.... ať se daří vyky
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych se poradit ohledně takové pro někoho možná nepodstatné, ale pro mě, jak jsem zjistil, docela zásadní věci. Chci vstupovat na odrazech na S/R nebo trendových čárách. Jenže mám velký problém s tím, jak ten odraz popsat. Vstup by měl být samozřejmě co nejjednoznačnější, pokud možno bez možnosti o něm přemýšlet. Jenže i když odraz na SR v podstatě poznám (např. vyšší volume, bar do protisměru, ...), nejsem schopen to popsat nějak podrobně, vždy skončím u obecného popisu, který umožňuje volnější výklad a tím pádem nikdy nedokážu říct na 100%, jestli je vstup vlastně podle plánu nebo ne. Zkuste mě prosím někdo postrčit, jak máte takovéhle diskréční věci popsané vy? Matně si vybavuju že např. MNovak popisoval, že "počká na hezkou korekci a vstoupí". Jak se třeba popíše hezká korekce aby nebyl prostor k přemýšlení, jestli vstup odpovídá plánu nebo ne? Doufám, že jsem to nepopsal moc zmateně a díky za jakoukoliv podporu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...