Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

peter777:

to se odvíjí právě od toho co se rozhodnete obchodovat, přirozeně..víc než se ptejte na fóru, čtěte, čtěte, čtěte, studujte, studujte, studujte, přemýšlejte, přemýšlejte, přemýšlejte..zdá se to jako žblept, ale je to skutečně ta nejcennější rada do začátku...snažte se být samostatný a informace si vyhledávat sám, sám si najděte info o různých směrech tradingu, sám popřemýšlejte, co by vám mohlo sedět...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peter777

som síce začiatočník, ale nemôžem si nevšimnúť, ako tu skúsení traderi zdôrazňujú nutnosť samostatnosti - schopnosť klásť si otázky a sám si na ne hľadať odpoveď je predpokladom pre úspech aj v tradingu. ja som drvivú väčšinu odpovedí na moje problémy našiel na týchto stránkach a hlavne v diskusii. niekedy mi to zabralo dosť času preluskávať sa vláknami, ale naučil som sa popritom aj veľa iných vecí. keď som niečo hneď nevedel, otázku som si napísal, odložil som ju a pevne som dúfal, že čítaním článkov a premýšľaním odpoveď nájdem (a v 99 percentách sa to potvrdilo). ak odpoveď neprichádza, potom položte otázku do vlákna - toto sa ale určite netýka tejto vašej otázky (či komodity alebo forex). odporúčam postupovať pomaly a čítať vlákna a články, postupne odpoveď príde sama.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Raider.

Ano je to přesně tak jak to píšete.Není to o tom,že účastníci tohoto fóra nechtějí začátečníkům pomáhat,ale je to o tom,že trading patří mezi složitější živnosti a pokud chci uspět,musím hodně základních věcí pochopit sám.Ptát se mohu až tehdy,když už budu mít určité vědomosti,budu už samostatný a budu na určité křižovatce,kdy budu potřebovat ukázat další možné cesty.Pak ti zkušenější velmi rádi poradí,protože vycítí,že jste pro to udělal všechno co jste mohl a potřebujete postrčit dál,abyste se hnul z místa.I v této situaci je dobré,abyste nedostával celé informace,nad kterými byste už nemusel přemýšlet,ale jen náznaky řešení,abyste opět zapojit svůj mozek a nepřišel o hezký pocit,že jste na to přišel sám.Tento postup bude zdlouhavější,ale dovede Vás určitě k cíli,k samostatnosti,která patří k základům obchodování.

Přeji Vám hodně úspěchů a myslím,že jdete správnou cestou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Pomalu se připravuji na otevření živého účtu a tak zjištuji info o jednotlivých brokerech. Mohl by mně ale někdo vysvětlit význam následujícího - je to od IB: nejde mně o překlad, ale o vysvětlení -co tím autor míní?
All customers initially receive 100 concurrent lines of real-time market data (which can be displayed in TWS or via the API) and always have a minimum of 100 lines of data. After the first month of trading, the quantity of market data is allocated using the greater value of:

1. USD monthly commissions divided by 8
2. USD equity multiplied by 100 divided by $1,000,000 (rounded down to the nearest integer)
3. 100

Example 1:
In month two, your account shows the following values:
USD Monthly Commissions: $16
USD Equity: $950,000

Using the calculations above, you would still receive the minimum 100 lines of data, since:
$16/8 = 2
$950,000 x 100 / $1,000,000 = 95

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Broker mně zaslal mail, kde je info proč obchodovat mini S a P.
Jako jednu z výhod tam píše, že se na něj nevztahuje Pattern Daytrader omezení ( toto) The SEC describes a trader who executes 4 or more daytrades in 5 business days, provided the number of daytrades are more than six percent of the customer's total trading activity for that same five-day period as a Pattern Daytrader. As a Pattern Daytrader you are required to have a minimum of $25,000 starting capital and cannot fall below this amount.

Zatím jsem se s tím nesetkal a když jsem se ptal brokerů, o vyjimce nikdo nepsal i když jsem zmiňoval S a P mini.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miki18

to co ti poslal broker je viacmenej asi reklamny trik ale pokusim sa vysvetlit o co ide. ak by ste chceli intradenne obchodovat povedzme US stocks, tak na to potrebujete prave tych 25000 USD , nejde o to ze by sa nedali stocks obchodovat aj z 5000 USD , ale je to myslim podmienka v US legislative, kde sa investor ktory ma nad 25000 USD na ucte specifikuje ako kvalifikovany. pokial nieste kvalifikovany investor mozete robit len spominanych par obchodov za tyzden. neviem presne ci je to 3-5 to cislo sa mohlo za tu dobu co som to skumal zmenit. kazdopadne to je prave dovod preco je podla brokera vhodnejsie obchodovat ES futures z marginom.

samozrejme cely tento legislativny humbuk je trosku postaveny na hlavu, pakovy derivat ktory je omnoho nebezpecnesi, odporucaju. a intradenne obchodovanie akcii ktore je bezpecnejsie nedovolia. nazor si kazdy moze urobit sam. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Mám problém s Ninja trader- několikrát jsem kontaktoval support, ale nic se nevyřešilo. Jde o to, že když zyvřu ninju a poté otevřu, nenačtou se mně data z doby, kdy je to uzavřeno. Radí mi "reload", ale prostě to nejde. poradili mně toto :After reviewing your trace file I noticed you are connecting to Zen-Fire. Please confirm you have historical data enabled with the steps I have provided below.
Disconnect
Tools
Account Connections
Select your connection
Change
Next
Historical Data-->Enabled
Next
Next
Finish
Reconnect

If the issue persists please reload your historical data by right clicking in the background of your chart and select 'Reload Historical Data'.
Nepomohlo.
Dále radili: If the option is greyed out to reload historical data this indicates that a firewall, antivirus or other protection software on your PC or on the network your computer is on is preventing NinjaTrader from accessing our license servers.
Firewall i AVG antivirus jsem vypojil - snad dobře-ale opět po napojení nic.
Chtěli uvolnit k jejich vstupu do mého Pc, ale to nechci.
Poradí někdo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miki18: jeste bych zkusil zkontrolovat jestli mas zaskrtnute "Save chart data as historical" A pak bych doporucil zrenovovat databazi, pomoci "Reset DB", nebo "Repair DB" Jinak bych se nebal pustit je do sveho PC, jsou to profici a myslim, ze se nemusis bat. Jejich support podle mych zkusenosti funguje naprosto spickove. Pavel

11312

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

ahojte
mal by som par dotazov ktore by mi pomohli začať s backtestom ktorý sa snažím začať už asi mesiac ale stale nemam jasno v par zakladný ch veciach a to:testovať jeden trh alebo dva a viac?aký alebo aké trhy sú vhodné pre začiatočnika?kolko do zadu by som mal daný trh testovať?(asi rok ale nie som si istý) S toho čo o obchodovaní viem zatial sa asi viac citim na pozičné ako na ID ale nevylučujem ani ID.chystam sa obchodovať s 5K teda ak sa tam dostanem.
teda ake a kolko trhov testovať na pozičné a na ID obchodovanie?
dakujem s pozdravom Lasky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lasky: Netestovat. Podle toho, co píšeš, nemáš ještě představu ani o systému, ani o trhu ani o ničem jiném.
Nebudu se opakovat, přečti si to tady - strana 14, druhý příspěvek shora. Platí pro tebe totéž co pro jarynnna, který ale na rozdíl od tebe už alespoň tuší, co vlastně chce ...
www.financnik.cz/forum/read.php?3,59,151299#151299

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek:netvrdim že mam predstavu prave o tom som písal,čítam finančnika hore dole asi dva mesiace ale neviem sa dalej dostať,možno keby som začal čo kolvek testovať len s S/R tak by som sa niekde možno posunul a časom prišiel na nejaký smer.nenašiel som to na tej 14 strane lebo to vlakno už mi nejde vyhladavať podla stranok.nevieš mi to nejak upresniť...alebo v skratke čo mam teda urobiť.zase od začiatku manual alebo čitať zase všetko za radom...
dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...